• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z logowaniem do domeny (windows server 2008)

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,017 wizyt
pytanie zadane 21 czerwca 2017 w Sieci komputerowe, internet przez Jarver Użytkownik (820 p.)

Hej :) stworzyłem to pytanie, gdyż mam pewien problem z logowaniem do domeny. Przechodzą do rzeczy domenę stworzyłem na Windows Server 2008 R2, gdzie dodałem role AD i utworzyłem domenę (zainstalowałem server DNS). Kolejnym krokiem było utworzenie jednostki organizacyjnej i w niej użytkownika, następnie utworzyłem folder na dysku systemowym, w którego zabezpieczeniach zaawansowanych usunąłem dziedziczenie uprawnień, dodałem uprawnienie dla administratorów (Full Control) i użytkowników (prawo do odczytu reszta odmówiona), następnie w zakładce zaawansowane udostępnianie, udostępniłęm ten folder dla każdego (full control). Kolejnym krokiem było ustawienie dla użytkownika, stworzonego wcześniej (opis u góry) folderu macierzystego - właściwości -> profile -> folder macierzysty (połaczony) H: (tutaj wkleiłem informacje które były zawarte pod opcja udostępnienia) \\WIN-RNIC6B7||MT\katalog. A i jak by co server nie jest podłączony do sieci.

Być może większość opisanych tu przeze mnie informacji jest zbędna, ale pomyślałem że opiszę wszystkie swoje kroki jakie zrobiłem przy konfiguracji servera. Teraz problem... na serverze wylogowuje się i próbuję zalogować jako ten właśnie utworzony przed chwilą user oto efekt (logowanie jako admin do domeny działa):

Moje pytanie brzmi dla czego tak? I jak mógłbym to naprawić. Szukałem odpowiedzi, lecz nie znazłem nic co by poruszało mój temat (bądź rozwiązanie te mi nie pomogły, albo nie wiedziałem o co chodzi autorom wypowiedzi), być może przegapiłem to, albo niedoczytałem, że gdzieś coś takiego było proszę wtedy o sprostowanie i jakiś link :X do arytykułu.

Z dodatkowych informacji zerknąłem w konsole gpedit gdzie w zakładce opcje zabezpieczeń->polityka lokalna -> przypisane prawa użytkownikom   jest coś takiego jak "Allow log on locally". Znajdują się tam takie informacje:

Szczerze nie wiem czy to coś za dużo zmienia, ale pomyślałem że dorzucę swoją uwagę (jak by co w zakładce "deny log on locally" jest brak wpisów).

 

No i na koniec :D prosiłbym o pomoc wszystkich chętnych, o jakieś rady cokolwiek co do waznych informacji jeszcze wspomnę, że server stoi na wirtualnej maszynie (jak by co :>). Z góry dziękuję za pomoc, czy po prostu zainteresowanie sprawą, gorąco pozdrawiam Michał :)

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 63 wizyt
pytanie zadane 6 grudnia 2023 w Systemy operacyjne, programy przez Itsyg Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 798 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 214 wizyt

92,757 zapytań

141,679 odpowiedzi

320,437 komentarzy

62,101 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...