• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed ikona okienka w SFML

Object Storage Arubacloud
0 głosów
322 wizyt
pytanie zadane 16 października 2017 w C i C++ przez Jakub 0 Pasjonat (23,120 p.)
zamknięte 16 października 2017 przez Jakub 0

Hej, mam pewien problem. Ostatnio stworzyłem swój pierwszy większy projekty w sfml, By program wyglądał bardziej profesjonalnie dodałem ikonę do programu exe za pomocą pliku zasobów (pracuje na VSc++). To mi zadziałało jednak przyszła kolej na ikonkę wyświetlaną w oknie (uruchomionym programie). Posłużyłem się czymś takim:

sf::Image im;
im.loadFromFile("i2.png");
window.setIcon(100, 100, im.getPixelsPtr());

nie wiem czemu teraz program się wywala (oczywiście kompiluje się poprawnie), nazwę pliku wczytałem jak najbardziej ok, obrazek.png ma 100 na 100px. Co mogłem zawalić? Dziękuje za pomoc i pozdrawiam

 

komentarz zamknięcia: już wiem
komentarz 16 października 2017 przez Jakub 0 Pasjonat (23,120 p.)
próbowałem ustawić ikonę na wiele sposobów
komentarz 16 października 2017 przez Knayder Nałogowiec (37,640 p.)
if(!im.loadFromFile("i2.png"))
    return 0;

 

komentarz 16 października 2017 przez Jakub 0 Pasjonat (23,120 p.)
działa, ale ja jestem głupi... zapomniałem o tym że obrazek znajduje się w dodatkowym folderze' res'. Dzięki za pomoc. W sumie taki warunek zbyt elegancki nie jest (nie lubię ich stosować) ale przynajmniej uzmysłowiłem sobie że jednak z nazwą nie jest w porządku. Dzięki i pozdrawiam :)
komentarz 16 października 2017 przez Jakub 0 Pasjonat (23,120 p.)
*chyba jednak będę to stosować bo zgubiło mnie to że byłem pewny że problem jest gdzie indziej
1
komentarz 16 października 2017 przez Knayder Nałogowiec (37,640 p.)
Sprawdzanie poprawności wczytanych danych jest nieeleganckie? O_o

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 227 wizyt
pytanie zadane 14 lipca 2017 w C i C++ przez Artur Koniec Gaduła (3,670 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 169 wizyt
pytanie zadane 31 grudnia 2015 w C i C++ przez C☺ndzi Stary wyjadacz (12,100 p.)
–2 głosów
2 odpowiedzi 449 wizyt
pytanie zadane 12 września 2015 w C i C++ przez NTXFN Gaduła (3,430 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...