• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

[Ajax] przekazywanie zmiennych PHP do jQuery

Object Storage Arubacloud
0 głosów
996 wizyt
pytanie zadane 16 października 2017 w JavaScript przez Kazuhiro Użytkownik (910 p.)
Witajcie. Załóżmy, że chcę wykorzystywać Ajaksa do obsługi takich elementów witryny jak - komentarze, ocenianie wpisu, itp. Tabela z ocenami oraz z komentarzami wymaga m.in. ID usera (to można po prostu pobrać z sesji, więc nie ma problemu) oraz ID danego wpisu. I tutaj właście zaczyna się problem. Jak mogę przekazać ID z PHP do jQuery? Na razie poradziłem sobie w ten sposób, że za pomocą PHP wygenerowałem przecik ze zdarzeniem onClick i tam podstawiam ID danego wpisu, ale nie uważam, żeby to rozwiązanie było dobre. I co najważniejsze, nie zastosuję tego do oceny gwiazdkami, ponieważ korzystam z biblioteki jQuery (Rate Yo!)

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 16 października 2017 przez ProgramistaStepek Nałogowiec (27,020 p.)
Jak w temacie użyj AJAX ( czy tam Ajax). W PHP wystarczy, że wypiszesz to co Ciebie interesuje a w JS użyj $.ajax() lu $.get()
komentarz 16 października 2017 przez Kazuhiro Użytkownik (910 p.)
No dobra, ale Ajax działa w ten sposób, ze wysyłam jakieś dane i potem kontroler zwraca mi jakieś dane. Przynajmniej ja zawsze używałem Ajaksa w ten sposób. Natomiast ten mój kontroler zawiera dużo więcej informacji - ładowanie widoków i różne informacje pochodzące z MySQL.
komentarz 16 października 2017 przez ProgramistaStepek Nałogowiec (27,020 p.)
W JS póki co nie ma lepszej komunikacji z back-endem niż Ajax :)
1
komentarz 16 października 2017 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

W JS póki co nie ma lepszej komunikacji z back-endem niż Ajax :)

Kłóciłbym się. 

komentarz 16 października 2017 przez Kazuhiro Użytkownik (910 p.)
To jak w takim razie wykonać to zadanie w praktyce? Mógłbym stworzyć nowy kontroler, ale na jakiej podstawie miałby mi zwrócić ID artykułu? Musiałbym przekazać jakieś dane pozwalające zidentyfikować dany artykuł, ale te dane też trzeba byłoby jakoś przekazać z jednego kontrolera do drugiego co jest bez sensu.
1
komentarz 16 października 2017 przez ShiroUmizake Nałogowiec (46,300 p.)

W JS póki co nie ma lepszej komunikacji z back-endem niż Ajax :)

Kłóciłbym się. 

Rozwiń swoją myśl. Jakie są jeszcze sposoby? 

2
komentarz 16 października 2017 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Biblioteka Socket.io. AJAX nie utrzymuje stałego połączenia z serwerem. Stąd przy każdej komunikacji z serwerem jest konieczność aby zapoczątkowywał ją klient requestem.

Korzystając z biblioteki Socket.io i tzw socketów utrzymujemy stałe połączenie tcp, dzięki czemu dane mogą być wysłane kierunkowo prosto z serwera do klienta bez requesta.
komentarz 16 października 2017 przez ProgramistaStepek Nałogowiec (27,020 p.)
Oo zwracam honor, trochę zapomniałem o Socket.io.
komentarz 17 października 2017 przez Kazuhiro Użytkownik (910 p.)
edycja 17 października 2017 przez Kazuhiro
Ale używanie socket do takiego zadania to trochę marnotrawstwo zasobów...

A czy waszym zdaniem pobranie adresu do zmiennej i wycięcie z niego ostatniego członu (jest to alias wpisu) jest pomysłem, czy takich praktyk powinno się unikać? Oczywiście skrypt PHP przetworzy otrzymany ciąg żeby uniknąć wstrzyknięcia jakiegoś syfu do bazy danych
0 głosów
odpowiedź 17 października 2017 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Opisałeś swój problem w trochę niejasny sposób.

Po pierwsze zmiennych z PHP nie przekazujesz do jQuery, tylko do klienta. jQuery to tylko biblioteka.

Po drugie po stronie php możesz zweryfikować które dane są do edycji lub gdzie je dodać.
0 głosów
odpowiedź 17 października 2017 przez Assasz Nałogowiec (30,460 p.)
Możesz dodać do przycisku data-id zawierający id danego wpisu, który potem pobierasz przy obsłudze zdarzenia w jQuery (np. za pomocą $(this).data("id");) i wysyłasz Ajax'em na serwer.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 716 wizyt
pytanie zadane 20 listopada 2019 w JavaScript przez Bartx Bywalec (2,120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 291 wizyt
pytanie zadane 20 stycznia 2018 w JavaScript przez tomi0001 Początkujący (410 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 383 wizyt
pytanie zadane 23 maja 2018 w PHP przez jking Początkujący (350 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...