• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Gracze spoza mojej sieci domowej nie mogą dołączać do moich pokojów w grach

Object Storage Arubacloud
+3 głosów
361 wizyt
pytanie zadane 11 czerwca 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Adam Jakś Dyskutant (8,940 p.)

Witam serdecznie.

Odkąd zacząłem się interesować grami online (szczególnie tymi najprostszymi, które dawały możliwość zrelaksowania się czy zabicia czasu) zauważyłem, że nie mogę 'hostować' roomów w żadnej z nich. Czyli innymi słowy ludzie nie mogą wchodzić do 'pokoji' tworzonych przeze mnie (chyba większość z Was powinna wiedzieć o co mi chodzi).

Zasadniczo na forach szczególnie jednej z tych gier- konkretnie haxball.com temat poruszany był wielokrotnie, przez różne osoby z różnymi dostawcami. Zauważyłem że często jako swój router osoby szukające pomocy podawały różne modele TP-LINK-a.

Czytalem coś o przekierowywaniu portów- niestety nie pomogło.

Jeśli ktoś orientuje się w tych sprawach, wie co może być przyczyną, to odpowiadając tutaj pomoże bardzo wielu osobom.

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 11 czerwca 2015 przez niezalogowany
Poczytaj o tunelowaniu polaczenia szczegolnie polecam do tego program hamachi, jest to bardzo  prosty program tworzysz w nim siec i obydwaj sie laczycie z ta siecia i macie polaczenie tunelowane tzn prawie tak samo jakbyscie byli w jednej sieci, prawie bo to dziala na innych zasadach. (na YT znajdziesz tutorial jak to skonfigurowac, obydwaj musicie miec skonfigurowanego polaczonego klienta hamachi. Przyczyna jest wiadoma obydwaj macie odzielne sieci domowe i nie mozecie sie polaczyc poniewz odgradza was min. NAT.
komentarz 11 czerwca 2015 przez Adam Jakś Dyskutant (8,940 p.)
No dobra, ale głównym celem zakładania pokoji w takich grach jest możliwość dołączania do nich kilku, lub kilkunastu innych, nieznanych nam graczy.
0 głosów
odpowiedź 11 czerwca 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
To zależy czy masz w umowie dodatkowe syfy typu "proxy" i inne rzeczy zabezpieczające. Jesteś pewny ze podajesz znajomym prawidłowy adres ip? Sprawdź na np. pokapoka.pl czy masz proxy.
0 głosów
odpowiedź 11 czerwca 2015 przez KamilKulig Gaduła (3,670 p.)
Tunelowanie połaczenia przez np. hamachi to jedno. To jest opłacalne kiedy nie chcesz ingerować w ustawienia swojego routera i 'bawić' się  ;)

Zatem jeśli hamachi odpada (chcesz aby ludzie mogli bez zbędnej konfiguracji dołaczyć do Twojego pokoju) zatem bezwzględnie musisz odpowiednio ustawić routera ( bo m.in. nat stoi Ci na przeszkodzie ). Zainteresuj się takimi opcjami:

- DmZ ( strefa zdemilitaryzowana )

- Przekierowywanie portów ( port triggering )

 Ewentualnie niektóre TP-linki posiadaja opcję otwarcia portów dla aplikacji klienckich typu Battle.net ( tzn. wybierasz z listy battle.net a router już sam 'otworzy' odpowiednie porty ).  Pozostałe dwie opcje znajda się w kżdym innym routerze, bezwzględu na to jakiej jest firmy.

 

Nie wiem jaki dokładnie masz model routera ( nie podałes ), także nie podam Ci dokładnie w ktorej to zakładce będzie. Szukaj pod hasłami 'konfiguracja sieci', 'network' , 'nat' i im podobne.

Mam nadzieję, że pomogłem ;)
0 głosów
odpowiedź 12 czerwca 2015 przez testerius Pasjonat (23,960 p.)
Nie możesz tworzyć serwerów, czyli być może masz prywatne zamiast publicznego ip? Kilka lat temu również takie miałem i serwery, które robiłem w grach sieciowych nie były widoczne dla innych - trzeba było zastosować hamachi, czy korzystać z tunngle, game rangera.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 203 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 292 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 241 wizyt
pytanie zadane 27 marca 2019 w Sieci komputerowe, internet przez niezalogowany

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...