• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z instalacją środowiska graficznego mate, cinnamon, plasma 5... itd...

Object Storage Arubacloud
0 głosów
351 wizyt
pytanie zadane 3 października 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Mateusz Analityk Stary wyjadacz (13,710 p.)
edycja 3 października 2017 przez Mateusz Analityk
Mam problem z zainstalowaniem środowiska graficznego na linuksie blackarch, albowiem jakąkolwiek próbę blokuje mi "Konflikt plików 40-libcanberra-gtk-modul.sh" . Nie mam kompletnie pomysłu jak się pozbyć tego problemu. Problem jest przy próbie instalacji mate, cinnamon, plasma 5... innych nie sprawdzałem...

Problematyczny plik znajduje się jakoś tak w katalogu.

/etc/X11/xinit/xinit.d/40-libcanberra-gtk-modul.sh

(cały czas mam przed oczami error którego nie mogę się pozbyć także piszę z pamięci)

Problem pojawia się w momencie, gdy system chce wrzucić biblioteki https://wiki.archlinux.org/index.php/Libcanberra

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 4 października 2017 przez m4sk1n Pasjonat (16,750 p.)
Zapewne jakiś pakiet z repo BlackArcha (spoza repo Archa) konfliktuje z libcanberrą, więc polecam zainstalować ten pakiet z `--force`, nic nie powinno się stać…

Czysty Arch nie jest tak problematyczny :)
0 głosów
odpowiedź 4 października 2017 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)

Nie wiem co to za wynalazek Blackarch ale w Archu mam kilka środowisk i nigdy nie było problemu z zależnościami.

Zakładam że system jest w 100% zaktualizowany? Jeśli nie to 

pacman -Syu


Ja bym spróbował wykosić to co konfliktuje o ile to nie pociągnie za sobą innych ważnych zależności
 

pacman -Rns libcanberra 

i po kłopocie.

U mnie widzę jedynie zależności z hexchatem programem do IRCa,  więc śmiało można wywalić i ewentualnie po instalacji mate czy czego tam chcesz możesz to zainstalować na powrót.

komentarz 4 października 2017 przez Mateusz Analityk Stary wyjadacz (13,710 p.)
Jasne ze tego probowalem... jak podzialalem z --force podzialalo, ale pojawily sie inne problemy z siecia... Przeinstalowalem wszystko, wrzucilem zwyklego archa... dziala mialem jeszcze problem z jdk9... bo mi netbeans nie dzialal mimo ze wszystkie zaleznosci byly spelnione, ale wysypywal sie przy 2 uruchomieniu, Przeinstalowalem na jdk8 i teraz smiga i na razie jestem zadowolony... jak bede potrzebowal jakiegos repozytorium black archa to po kolei google... i sobie do tego co mam doinstaluje koniec zabawy! Wielkie dziki za pomoc.
–2 głosów
odpowiedź 4 października 2017 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Cześć.

Opiszę co ja bym zrobił.

Ponieważ nie używam Arch,więc nie znam się na zarządzaniu w nim pakietami oraz rozwiązywaniem problemów z zależnościami.

Ale jeśli by,już z ciekawości czystej mnie pokorciło i miałbym problemy to,poszukałbym "przyjaźniejszego" distro,opartym na Arch.Nazywa się "Manjaro".Wystarczy pobrać,wraz z gotowym środowiskiem graficznym.

Niedawno testowałem i wyrażę się bardzo pozytywnie o Manjaro powiem więcej,rewelacja.Mam takiego lapka,do "eksperymentów" :)

SIlniejsze jednak są przyzwyczajenia i zawsze powracam do Debiana i kochanych apt oraz dpkg ;)

Reasumując,system stwarza Ci problem,a Ty przyjacielu zbytnio go nie ogarniasz?Po co się męczyć?

Na "Manjaro" poznasz tajniki Archa,a potem..."pewniacko" będziesz pomagał ludziom na forach.

Zajrzyj tu ->https://manjaro.org/community-editions/

potem tu -> https://manjaro.org/get-manjaro/

no i...tu ->https://distrowatch.com/?language=PL  ->warto zwrócić uwagę na ranking  i solidne miejsce "Manjaro"Zasłużone miejsce,widać że ludziska od "Manjaro" przykładają się do roboty :)

Pozdrawiam
komentarz 4 października 2017 przez m4sk1n Pasjonat (16,750 p.)
Z mojego doświadczenia opóźnienia w pakietach Manjaro czesto powodują konflikty.
komentarz 4 października 2017 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Cześć

Opisałem moje wrażenia z Manjaro.Był na moim "testowym" lapku kilka dni i działał stabilnie,środowisko Cinnamon.

Oczywiście,jak wcześniej napisałem siła przyzwyczajenia spowodowała powrót do Debiana.

Ale dobrze jest przy okazji,dowiedzieć się czegoś więcej w temacie Manjaro, od użytkowników Arch.

Pozdrawiam.
komentarz 4 października 2017 przez m4sk1n Pasjonat (16,750 p.)
Sam lubię Manjaro, poza właśnie repozytorium. Narzędzia graficzne (mhwd, manjaro-settings, Pamac) są świetne, ale kilka razy miałem problemy z pewnymi programami, i musiałem instalować nowszy pakiet z Archa, ponieważ nowa wersja pakietu wymagała nowej wersji innego pakietu, którego nie zaktualizowano… (problem dotyczył dwa razy qt5-webkit, raz czegoś innego)
1
komentarz 4 października 2017 przez Mateusz Analityk Stary wyjadacz (13,710 p.)
Archa instaluje nie bez powodu, po prostu chciabym czego wiecej sie dowiedziec i nauczyc pracowac w konsoli. Przesiadam sie z minta mam nadzieje, ze jest to dobra decyzja.

Podobne pytania

+1 głos
4 odpowiedzi 1,910 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 103 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 484 wizyt
pytanie zadane 22 sierpnia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Q_Nick Mądrala (5,010 p.)

92,577 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,653 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...