• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Raspberry Pi Zero - plik rtl8188eufw.bin scheme missing.

Object Storage Arubacloud
–1 głos
284 wizyt
pytanie zadane 24 września 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)

Cześć, mam problem z zainstalowaniem sterowników do Raspberry Pi Zero. Dokładnie chodzi o ten poradnik. 

Pobrałem plik rtl8188eufw.bin na komputer i za pomocą pendriva przerzuciłem na Raspberry, następnie zrobiłem coś takiego.

Plik rtl8188eufw.bin jest na pulpicie. 

Jednak wyskakuje błąd scheme missing, czy ktoś wie co zrobiłem źle? 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 24 września 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

To już się powoli robi nudne sad

Tłumaczyliśmy Ci już to przynajmniej dwa razy:

Do przenoszenia plików służy komenda mv, nie wget! A żebyś nie musiał w tym celu zadawać kolejnego pytania, pokażę Ci jak jej użyć wink

sudo mv /home/pi/Desktop/rtl8188eufw.bin /lib/firmware/rtlwifi/

 

komentarz 25 września 2017 przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)

Skopiowałem wszystko tak jak pokazałeś. Plik został przeniesiony, ale nic się nie dzieje... 

Kiedy próbuje połączyć się z wifi, wyskakuje komunikat: No wireless interfaces found 

Co zrobić w tym wypadku? 

komentarz 25 września 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Zacytuję ten poradnik, z którego korzystasz:

 

Po ponownym uruchomieniu Raspberry Pi karta powinna zostać poprawnie zainstalowana. Konfiguracji sieci można dokonać poprzez aplikację WiFiConfig, do której skrót domyślnie znajduje się na pulpicie.

Uruchomiłeś ponownie malinkę?

komentarz 25 września 2017 przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
Tak uruchomiłem ponownie malinkę, karta wifi mruga, ale nie mogę znaleźć nigdzie aplikacji WiFiConfig na pulpicie. Co zrobić teraz?
komentarz 25 września 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Nie ma nigdzie na pasku systemowym ikonki od sieci?
komentarz 25 września 2017 przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
edycja 25 września 2017 przez Paweł123

Nie mam. Kiedy klikam na ikonkę wifi wyskakuje komunikat No wireless interfaces found

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 285 wizyt
pytanie zadane 26 sierpnia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 452 wizyt
pytanie zadane 23 sierpnia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 766 wizyt

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...