• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Szybkie pisanie na klawiaturze

Object Storage Arubacloud
+4 głosów
7,172 wizyt
pytanie zadane 10 czerwca 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez kegamee Użytkownik (640 p.)
zamknięte 26 kwietnia 2021 przez ScriptyChris
Witam.

Moje pytanie to czy opłaca uczyć się pisać na klawiaturze tak jak uczą różne programy do szybkiego pisania, że każdy palec ma przypisane określone klawisze i można pisać szybko, w ogóle nie patrząć na klawiature. Teraz mam 20lat, jak byłem w gimnazjum sciągnąłem kiedyś taki program i przez pare dni uczyłem sie ale wtedy stwierdziłem że to nie jest zbyt opłacalne, klawiatury w laptopach i te do komputerów stacjonarnych mają różne rozstawienie klawiszy i praktycznie do każdej trzeba byłoby sie przyzwyczajać. Aktualnie do pisania używam praktycznie tylko dwóch palców wskazujących i na moim laptopie wychodzi mi to szybko a nawet bardzo szybko. Więc pytanie czy uczyć sie takiego pisania? Czy każdy programista musi pisać tak jak pokazują to w telewizji? :)
komentarz zamknięcia: Temat został wyczerpany

13 odpowiedzi

+7 głosów
odpowiedź 10 czerwca 2015 przez testerius Pasjonat (23,960 p.)
edycja 11 czerwca 2015 przez testerius
 
Najlepsza

Według mnie szybkość pisania nie ma aż takiego znaczenia, oczywiście warto umieć pisać kilkoma palacami niż jednym czy dwoma, jest wtedy znacznie szybciej i mogę to potwierdzić. Kiedyś próbowałem podszkolić się z pisania bezwzrokowego i niestety, ale programy narzucają pewien styl, który nie zawsze może się sprawdzać. Stwierdziłem, że więcej się męcze i denerwuje pisząc według określonego wzoru dlatego przestałem i po prostu... zacząłem pisać po swojemu. Co prawda nie jestem jakimś mistrzem klawiatury, ale tak na prawdę nie ma to aż tak wielkiego znaczenia.

Być może sytuacja wyglądałaby zupełnie inaczej gdybym od początku uczył się pisać za pomocą wszystkich palców, niestety wrobiłem sobie głupkowaty nawyk pisania za pomocą jednej ręki (bo druga leżała na myszcze, było to istotne podczas grania) i przestawienie się na nowy tryb wklepywania klawiszy było ciężkie. Na szczęście od dłuższego czasu piszę za pomocą kilku palców, tak jak wspomniałem wcześniej nie jest idealnie, ale w zupełności mi wystarczy. Myślę, że w pracy jako programista bardziej liczą się inne umiejętności, ponieważ wklepywanie kodu to najmniejszy problem - gorzej jest z dobrym zaprojektowaniem programu, opracowaniem algorytmów i pewnie jeszcze kilku innych rzeczy, o których nie mam jeszcze pojęcia (a może mam). :D

Jak ktoś chce przykozaczyć to proszę o tutaj http://hackertyper.com/ - bawcie się w programistów i hakerów. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

komentarz 11 czerwca 2015 przez draghan VIP (106,230 p.)
Matrixa kojarzysz? >.-
+9 głosów
odpowiedź 19 czerwca 2017 przez Paweł Sosnowski Użytkownik (540 p.)
edycja 3 lipca 2017 przez Paweł Sosnowski

Natrafiłem na ten wątek i jestem trochę przerażony. Każda porządna klawiatura "qwerty" dla języka polskiego ma takie małe wypustki na klawiszach "f" i "j", co oznacza, że powinno się na nich trzymać palce wskazujące. Sam układ klawiatury jest tak stworzony, żeby pisać wszystkimi palcami, więc wypracowanie swojego stylu moim zdaniem to nie jest zbyt trafny pomysł. Patrząc na znajomych w pracy, mogę powiedzieć, że większość nie pisze poprawnie i zdarza się to rzadko, co nie znaczy, że jest to dobre. Jeżeli ktoś programuje w pracy cały dzień (ja akurat tak mam), to dłonie na prawdę się męczą. Na szczęście nauczyłem się szybko pisać, w domu używam klawiatury ergonomicznej i jest to nie tylko inwestycja w wydajność pracy, ale w zdrowie. Mogę polecić ten kurs szybkiego pisania, bo tutaj jest kładziony nacisk na poprawne ułożenie palców. Jeżeli masz zamiar zarabiać na życie w dużej mierze siedząc przed komputerem jako programista, prawnik, który pisze mnóstwo papierów, copywriter itp itd. to umiejętność poprawnego pisania jest nie do przecenienia. Pisząc poprawnie, piszesz szybciej czyli oszczędzasz mnóstwo czasu, poza tym o dziwo prawnie nikt tego nie podkreśla, ale zdrowie dłoni jest bardzo istotną sprawą. Jeden z pracowników w firmie ojca miał operację nadgarstka, było to związane raczej z używaniem myszki - tutaj warto sobie sprawić podkładkę z poduszką pod nadgarstek, no i trzeba się do tego przyzwyczaić , nie jest to takie oczywiste, podobnie jak trzeba zmienić nawyki niepoprawnego pisania na klawiaturze.

+4 głosów
odpowiedź 10 czerwca 2015 przez Comandeer Guru (601,490 p.)
Te programy próbują narzucić styl pisania, a to będzie zawsze mniej wydajne niż wypracowanie swojego. Im więcej piszesz, tym będziesz to robił szybciej i bezbłędniej. Tyle
+2 głosów
odpowiedź 10 czerwca 2015 przez Pan Kulomb Pasjonat (18,630 p.)

Opłaca się gdy naprawdę dużo piszesz. Gdy przestaniesz prędkość maleje. Około 1/2 roku temu pisałem bardzo szybko, ponieważ codziennie wpisywałem do swojego programu odpytującego słówka i aby szybko program mnie odpytał przestałem zwracać uwagę na poprawność tego co piszę (i tak w większości było dobrze). Teraz piszę bardzo wolno gdyż nie używam już laptopa, a na obecnej klawiaturze piszę od niedawna.

+1 głos
odpowiedź 10 czerwca 2015 przez Dissio Mądrala (5,830 p.)
Spokojnie, przyjdzie z czasem. Na komputerze siedze o ok 12lat i bez zadnych kursow pisze max 4 palcami na <naczesiej> 2 i problemu nie mam
komentarz 10 czerwca 2015 przez niezalogowany
Nie wiem, czy pisanie czterema palcami jest wydajne, ale skoro tak Ci wygodnie ;)
+1 głos
odpowiedź 10 czerwca 2015 przez 0liver Obywatel (1,070 p.)

Używanie wszystkich palców sprawia, że ręce bardziej pozostają w miejscu i mniej się męczą. Pisanie bez patrzenia jest bardzo przydatne, bo cały czas możemy patrzeć na to co piszemy lub na przepisywany tekst. Moim zdaniem warto nauczyć się szybkiego pisania, chodziaż jeśli szybko piszesz to nie jest to raczej wymagane.

Polecam uczyć się z http://www.typing.com. Jest tam dużo kursów i gier do nauki.

komentarz 9 sierpnia 2015 przez Gramad Obywatel (1,660 p.)
Od siebie mogę polecić stronkę http://play.typeracer.com/  :)
+1 głos
odpowiedź 10 czerwca 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)
Ja na przykład od podstawówki piszę przy użyciu 4 palców, już raczej to się nie zmieni. A co do prędkości pisania to zauważyłem, że od kiedy klepię kod, zauwazalnie wzrosła. (to źle, jestem klepaczem kodu :D)
+1 głos
odpowiedź 11 czerwca 2015 przez Mizukage Pasjonat (21,750 p.)
Dzieki jednej stronie z cwiczeniami online pisze wszystkimi palcami, bez patrzenia.

Kiedys pisalem calkiem szybko ale dwoma palcami :)
+1 głos
odpowiedź 11 czerwca 2015 przez Pieniek Gaduła (3,330 p.)
A tak z ciekawości "szybko" to dla was ile znaków na minute?
komentarz 11 czerwca 2015 przez Comandeer Guru (601,490 p.)
>80 (sialala 12 znaków)
komentarz 11 czerwca 2015 przez Mizukage Pasjonat (21,750 p.)
0 głosów
odpowiedź 10 czerwca 2015 przez niezalogowany
Kwestia praktyki. Też nie patrże na klawiaturę podczas pisania, a z żadnych programów doskonalących tę umiejętność nie korzystałem. Pisz dużo, to samo wejdzie "w krew".
0 głosów
odpowiedź 10 czerwca 2015 przez CzlowiekSkrypt Nałogowiec (26,340 p.)
Wypadałoby wykorzystać więcej palcy do pisania , dwoma paluchami chyba pisałbym z 2-3 razy wolniej, może samemu spróbuj zaangażować więcej paluchów podczas pisania
0 głosów
odpowiedź 10 czerwca 2015 przez Michau Xlow Pasjonat (15,190 p.)
edycja 10 czerwca 2015 przez Michau Xlow
Siemka, w liceum o profilu informatycznym na początku bawiliśmy się pamiętam w porgramach przeznaczonych do nauki szybkiego pisania, używałem wtedy dwóch palców, później mieliśmy zajęcia z pisania wszystkimi palcami, piekielnie trudno było mi się przestawić, ale dzięki nim używam dzisiaj wszystkich palców do pisania, nie uważam tego za atut, ale zdecydowanie przyjemniej i szybciej jestem w stanie wprowadzić dowolną treść do komputera. Gdyby nie te zajęcia i nauczyielki pilnujące czy nikt nie oszukuje:P pewnie wciąż pisałbym używająć dwóch palców. Proponuję chociaż spróbować poćwiczyć.
Nstomiast jeżeli chodzi o programowanie, tu zdecydowanie szybkość pisania jest wręcz niewskazana. :-)
–1 głos
odpowiedź 10 czerwca 2015 przez niezalogowany
Hm, ja wchodziłem na takie strony z nauczeniem się szybkiego pisania, ale to już dawno po tym jak już szybko pisałem. Myślę, że szybkiego pisania nauczyłem się... Na serwerach Minecraft'a. No nie śmiejcie się :D Serio, powoli zacząłem pisać coraz prędzej, bo trzeba było coś szybko napisać, zanim ktoś cię nie dogoni i uciekasz dalej ;D W Minecraft'a nie grałem chyba od 3 lat, ale to szczegół. Fajna gra... No ale przez to że się "źle" nauczyłem pisać, to teraz dosłownie skaczę palcami po klawiaturze, nie są na swoich miejscach jak na takich obrazkach, tylko przesuwam różnie rękę i kręcę palce, ale piszę szybko. Według mnie nieważne jak nauczysz się szybko pisać na klawiaturze, tylko że się nauczyłeś ;)

Podobne pytania

–1 głos
3 odpowiedzi 357 wizyt
pytanie zadane 3 sierpnia 2016 w Offtop przez gnu_ewm Gaduła (3,340 p.)
+4 głosów
2 odpowiedzi 928 wizyt
pytanie zadane 2 lipca 2018 w Nasze poradniki przez lis222 Nowicjusz (180 p.)
+1 głos
4 odpowiedzi 654 wizyt
pytanie zadane 2 lipca 2015 w C# przez Lukasz Bywalec (2,320 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,650 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...