• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ocena strony one page

+3 głosów
698 wizyt
pytanie zadane 19 września 2017 w Nasze projekty przez folt3k Początkujący (330 p.)

Witam,

Proszę o ocenę wyglądu oraz poprawności kodu HTML mojej strony.

http://foltitest.cba.pl/movack3/

komentarz 19 września 2017 przez Q_Nick Mądrala (5,010 p.)
Ładna, ale popatrz w konsolę :)

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 19 września 2017 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)

Całkiem fajnie się prezentuje! Jednak kilka standardowych błędów się znajdzie ;)

  • gdzie masz znacznik <h1> ?
  • w nawigacji powinny być linki, czyli znacznik <a> bo one przenoszą do odpowiedniej części strony. Coś w tym stylu:
<ul>
       <li class="about-link"> <a href="about"> o nas </a></li>
       <li class="offert-link"> <a href="offert"> oferta </a> </li>
       ...
</ul>

I wtedy z automatu przenosi Cię do elementu o id "about", czy "offert", a w JS musisz tylko zadbać o to, żeby odpowiednio spowolinić ten czas ;) Kod Ci się zmniejszy przy okazji, bo teraz do każdego linku osobno przypisywałeś animację. Przykład Comandeera

  • skoro przy Comandeerze jesteśmy to jeszcze od niego artykuł o ikonkach
  • w telefonach i adresach mailowych wypada też użyć znacznika <a> z odpowiednim href
  • do cytatów też mamy znacznik <q> ewentualnie <blockquote>
  • jeszcze pokazało jakieś niezamknięte tagi HTML-validator

I tak tylko zostawię do poczytania, może coś się przyda na przyszłość: Najczęstsze błędy - kot-zrodlowy.pl

+1 głos
odpowiedź 19 września 2017 przez niezalogowany

Nie wiem, czy formularz do wysyłania maila działa, ale:

1. Brak sprawdzania poprawności wartości pola "e-mail". Mogę tam wpisać dowolny tekst i przejdzie.

2. Brak informacji o wysłaniu (lub nie) maila.

3. Efekt hover nad polami "imię" i "e-mail" pokazuje opis w języku angielskim. Nad polem "treść wiadomości" tego w ogóle nie ma.

4. Informacja o konieczności wypłnienia pól również jest w języku angielskim.

5. Z wyłączonym JavaScriptem na stronie praktycznie nie widać żadnej treści (wiem, że mamy XXI wiek, no ale...). Również brakuje komunikatu, że JS jest wymagany.

6. Brak efektu hover na przyciskach "sprawdź ofertę", "skontaktuj się z nami", "wyślij".

7. Zobacz, jaką szerokość ma ten element. Przypadkiem kliknąłem w pustą przestrzeń obok menu i strona mi się przewinęła.

8. Na pewno nie chcesz dać użytkownikowi możliwości przewijania slidera? To może być irytujące dla osób, które będą chciały poczytać opinie, ale slider będzie im się automatycznie przewijał.

9. Przydałoby się ustalić minimalną wysokość pola "treść" w kontakcie (na desktopowej i mobilnej wersji):

10. Logo (napis, nazwa firmy na samej górze - "movack") nie jest podlinkowane do strony głównej. A internet nauczył mnie, że tak jest niemal zawsze. (-:

+1 głos
odpowiedź 24 września 2017 przez niezalogowany
Opinię wysłałem formularzem ;)
komentarz 25 września 2017 przez folt3k Początkujący (330 p.)

Można jeszcze raz, bo dopiero teraz podpiąłem PHP? No chyba, że się bardzo rozpisałeś to zrozumiem haha smiley

komentarz 25 września 2017 przez niezalogowany
Poszło

Podobne pytania

+1 głos
0 odpowiedzi 249 wizyt
+2 głosów
1 odpowiedź 627 wizyt
pytanie zadane 18 września 2017 w Nasze projekty przez Pecet48 Użytkownik (500 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 268 wizyt
pytanie zadane 14 listopada 2017 w HTML i CSS przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)

93,741 zapytań

142,676 odpowiedzi

323,294 komentarzy

63,323 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj

Twierdza Linux. Bezpieczeństwo dla dociekliwych

Aby uzyskać rabat -10%, użyjcie kodu pasja-linux, wpisując go w specjalne pole w koszyku.

...