• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Start up, poszukuje ludzi do współpracy.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
532 wizyt
pytanie zadane 15 września 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Mariusz Andrzejewski Początkujący (360 p.)
Witam, pisze ten post od tygodni, układam ,składam, myśle jak w najlepszy sposób przekazać sens tego o co mi chodzi.Mam dość tego "tworzenia" więc napiszę w kilku słowach.

Mam bardzo konkretny pomysł na start up. Szukam ludzi (zespołu) do wspólpracy w zamian za udziały. Szukam tutaj ponieważ jedną z pierwszych faz jest aplikacja , która moim zdaniem jest największą inwestycją w początkowej fazie projektu.To tyle.Czekam na wasze posty, bo dyskusja to chyba najlepsza forma wypracowania czegokolwiek.
komentarz 15 września 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
edycja 15 września 2017 przez jpacanowski

pisze ten post od tygodni

Jeśli też tak samo długo piszesz 5 linijek kodu programując, to chyba nie ma sensu tworzyć zespołu.

układam ,składam, myśle jak w najlepszy sposób przekazać sens tego o co mi chodzi.

No i nieźle ci się udało.

komentarz 15 września 2017 przez marioosu Dyskutant (9,260 p.)
aplikacja... jakie technologie?
komentarz 15 września 2017 przez Mariusz Andrzejewski Początkujący (360 p.)
Gdy bym chciał być osobą, która programuje ta aplikacje to nie umieszczał był tego pasta tutaj.
komentarz 15 września 2017 przez Mariusz Andrzejewski Początkujący (360 p.)
Umówmy się, nie znam się na programowaniu w ogóle, to ułatwi dalszą dyskusje. Aplikacja, która jest potrzebna jest zbliżona do aplikacji "Uber".
komentarz 16 września 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)

Jeśli zamiast udziałów zaoferujesz stawkę godzinową w PLN tudzież USD to znajdziesz parę osób. Niestety, nikt nie będzie w ciemno szedł za jakimś pomysłem który:

  • Nie wiadomo czy jest dobry (nie przekazałeś tego pomysłu)
  • Nie wiadomo czy te udziały cokolwiek dadzą, pomysł może nie wypalić

Chcesz aplikacji? Proszę bardzo, 20pln netto /h lub wycena i wtedy za całość. Jeśli zdecydujesz się na taki układ, to znaczy, że wierzysz że ten pomysł wypali. Jeśli chcesz, aby ktoś za udziały (czyt. Za darmo) klepał kod, świadczy to o Tobie i Twoim pomyśle.

5 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 15 września 2017 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
Niestety ale pisanie kodu za udziały w firmie oznacza tylko jedno. Nie jesteś pewny swojego pomysłu! Przemyśl wszystko, zastanów się, poczytaj o technologiach jakie są obecnie dostępne. I jeśli będziesz pewny własnych pomysłów zacznij je realizować. Jesli nie znasz się zupełnie na technologi okej nie musisz ale nie zdziw sie ze aplikacja którą sobie wymyśliłeś będzie potrzebować kilku miesięcy lub nawet roku aby powstała.

Czas tworzenie jest kluczowy do podjęcia rozmów. Nikt nie przeżyje bez jedzenia przez rok gdy będzie dla ciebie pisał za udziały.
+1 głos
odpowiedź 15 września 2017 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)
Pytania:

1. Towar czy usługa?

2. B2B czy B2C?

3. Kiedy (w czasie) przewidujesz breakpoint?

4. Czy zrobiłeś analizę konkurencyjnych produktów/usług na rynku?
komentarz 16 września 2017 przez Mariusz Andrzejewski Początkujący (360 p.)
1.Usługa

2.B2B

3.Wszystko zalezy od kosztow utrzymania aplikacji.

4.Tak
0 głosów
odpowiedź 15 września 2017 przez Kamil Łydka Stary wyjadacz (13,600 p.)
Moment, o czym mamy dyskutować, skoro napisałeś tylko, że masz konkretny pomysł?
1
komentarz 15 września 2017 przez NowyUrzydgownig Mądrala (5,090 p.)
No o tym jego pomyśle, przecież napisał wyraźnie -.-
0 głosów
odpowiedź 15 września 2017 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Masz plan, nie masz kasy dla współpracowników, którzy spędzą nad tym projektem więcej czasu niż Ty, nie znasz się na programowaniu i szukasz programistów.

Powodzenia laugh

komentarz 16 września 2017 przez Mariusz Andrzejewski Początkujący (360 p.)
edycja 16 września 2017 przez Mariusz Andrzejewski
Naprawdę nie rozuiem co w tym dziwnego, że szukam zespołu.Aplikacja w tym całym pomyśle jest tylko elementem, ważnym, ale elementem. Oczywiscie, ze mogl bym napisac biznes plan, poszukac inwestora i.t.d ?...ale zastanowmy sie chwile.Jesli znajde inwestora i bede mial pieniadze na zatrudnieńie programistow to zapewne inwestor bedzie wymagal ode mnie znalezienia sprawdzonej, duzej  firmy.

Ktos też napisal ze szukam współpracowników.Nie prawda.Szukam partnerów.Ktoś ,też napisał,ze inni będą posali aplikacje dla mnie.Znów błąd.Skoro szukam partnerów za udziały to aplikacja bedzie pisana dla nas.Wierzcie mi ze po za aplikacją jest ogrom innej pracy...jak znalezienie klientów i.t.d...a na tym polu mam wieloletnie doświadczenie.Ważne podkreślenia jest też to, aplikacja najwiecej czasu zabierze w pierszej fazie projketu natomiast w późniejszej inforamtycy, programisci będą jednym z mniej obciążonych segmentów.

Ktoś  napisał,ze skoro szukam ludzi, ktorzy napiszą "za mnie"  aplikacje to znaczy ze nie mam wiary w pomysł.Totalna bzdura.Równie dobrze inwestor start up-owy mógłbym zarzucić to samo każemu kto szuka pieniędzy.

Tak jak sie spodziewałem, mój krótki wpis nie został odebrany tak jak bym sobie tego życzył.Z drugiej strony moim zamierem było rozpocząć dyskusji a to w jakiś sposób sie udało.Szkoda tylko ,ze w dużej mierze dyskusja jest bezproduktywna,ale cóż...

Może, zacznę inaczej...Czy może ktos udzielić odpowiedzi na pytanie.Jak trudne i kosztowne napisanie jest aplikacji typu "Uber"?
0 głosów
odpowiedź 16 września 2017 przez Schizohatter Nałogowiec (39,600 p.)
Jest coś takiego jak biznesplan. Uczą tego na Podstawach Przedsiębiorczości w szkole średniej. Chyba, a powinni w każdym razie.

No więc ten biznesplan służy do przekonania potencjalnych inwestorów i współpracowników do współpracy.

No i tego biznesplanu nie widzę.
komentarz 16 września 2017 przez draghan VIP (106,230 p.)
Upublicznianie biznesplanu też nie jest zbyt genialnym pomysłem. ;)
komentarz 16 września 2017 przez Schizohatter Nałogowiec (39,600 p.)
Tak, bo każdy chce mu ukraść ten pomysł. Bądźmy realistami, jeśli chcesz zrealizować jakiś projekt, a za pracę ludzi nie chcesz płacić, musisz się nieco otworzyć.

Mógłbyś tak napisać pod każdym projektem na kickstarterze, gdzie prezentuje się właśnie biznesplany. A jednak takie kampanie odnoszą sukcesy i nikt pomysłów nie ripuje.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 148 wizyt
pytanie zadane 23 kwietnia 2020 w Systemy operacyjne, programy przez CryptoCompany Nowicjusz (120 p.)
–3 głosów
0 odpowiedzi 221 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 393 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...