• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z polskimi znakami na stronie internetowej, w Google Chrome i Opera

Object Storage Arubacloud
0 głosów
5,854 wizyt
pytanie zadane 8 września 2017 w HTML i CSS przez mswebmaster Nowicjusz (160 p.)
Cześć, ostatnio zauważyłem na mojej stronie internetowej pewien problem.
Otóż na mojej stronie w przeglądarkach Google Chrome i Opera polskie znaki są kodowanie niepoprawnie, tzn. wyskakują krzaczki zamiast polskich znaków. W innych przeglądarkach, takich jak Explorer, czy Mozilla wszystko gra, ale w Chromie i Operze pojawia się problem.

Co ciekawsze, kiedy odpalam stronę na localhost, tzn. przez xampp, wszytko działa poprawnie, polskie znaki są kodowane dobrze. Czy to może być problem z błędnym ustawieniem serwera? Dodam, że stronę mam na serwerze dedykowanym.

W moich dokumentach stosuję kodowanie UTF-8 bez BOM.

Pozdrawiam i liczę na pomoc!

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 8 września 2017 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
komentarz 12 września 2017 przez mswebmaster Nowicjusz (160 p.)
Na moim localhoście wszystko działa tak, jak trzeba, więc to raczej nie jest wina czcionki... Poza tym, próbowałem innych i mam to samo. Ale dzięki za odpowiedź.
0 głosów
odpowiedź 11 września 2017 przez K.Milek Początkujący (400 p.)
edycja 17 września 2017 przez K.Milek

Spróbuj zmienić kodowanie w Chrome albo w Operze. W tym pierwszym musisz pobrać rozszerzenie

komentarz 12 września 2017 przez mswebmaster Nowicjusz (160 p.)
Działa, wielkie dzięki.

Problem pozostaje taki, że na innych urządzeniach, niż moje, problem będzie nadal aktualny.

Powinienem dodać do kodu jakąś linijkę, która by regulowała ustawienia specjalnie dla chrome i opery?
komentarz 13 września 2017 przez K.Milek Początkujący (400 p.)
Spróbuj poszukać, bo sam nawet nie wiem.
Jednak to się powinno samo ustawić, jeśli masz dodany meta tag charset.
0 głosów
odpowiedź 18 września 2017 przez mswebmaster Nowicjusz (160 p.)
Okej, już zlokalizowałem przyczynę problemu. Otóż, najpierw muszę powiedzieć że cały kod strony mam porozdzielany na oddzielne pliki, zgodnie z przeznaczeniem.

Popełniłem błąd, bo przeniosłem do oddzielnego pliku również część <head> strony. Tam właśnie miałem meta tag charset, który - jak się okazuje - w Chrome i Operze działał tylko w pliku, w którym został zawarty, a includowanie go do index.php nie zadziałało.

Przeniosłem go do głównego index.php i problem został rozwiązany.

To tak dla potomnych ;)
komentarz 18 września 2017 przez Comandeer Guru (601,530 p.)
Hm, includowanie po stronie serwera nie powinno mieć żadnego wpływu na to, co widzi przeglądarka.
komentarz 18 września 2017 przez mswebmaster Nowicjusz (160 p.)
A jednak, przeniesienie includa naprawiło problem. Trochę dziwna sprawa, ale jak mówią - ważne, że działa. :D
komentarz 18 września 2017 przez Comandeer Guru (601,530 p.)
Ehh, wypadałoby jednak wiedzieć, czemu nie działało.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 360 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 605 wizyt
pytanie zadane 3 grudnia 2018 w Nasze poradniki przez Shuri_PL Początkujący (290 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...