• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Instalacja Kali Linux

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,900 wizyt
pytanie zadane 25 sierpnia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez SzukającyPrzygód Bywalec (2,310 p.)
zamknięte 31 sierpnia 2017 przez SzukającyPrzygód
Witam

Kiedy nagrywam obraz .iso Kali Linux na pendrive to po uruchomieniu komputera wyskakuje mi niebieska ramka z napisem - "The select boot device failed. Press <ENTER> to Continue" i co mam zrobić aby mi się ten nagrany system uruchomił z pendrive , od razu powiem że ściągałem obraz .iso z oficjalnej strony
komentarz zamknięcia: bo tak
komentarz 25 sierpnia 2017 przez niezalogowany
W jaki sposób go nagrałeś na ten pendrive?
komentarz 25 sierpnia 2017 przez SzukającyPrzygód Bywalec (2,310 p.)
W programie Rufus 2.16
1
komentarz 25 sierpnia 2017 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Wnoszę prośbę o utworzenie kategorii instalacja Kali Linux

komentarz 26 sierpnia 2017 przez Alex.Ironside Stary wyjadacz (14,900 p.)
Propsuje wniosek xD

A co do pytania, sprobuj nagrac ponownie np wg instrukcji w dokumentacji

https://docs.kali.org/downloading/kali-linux-live-usb-install

Przy boocie klikaj prawdopodobnie f2 f12 albo esc (np u mnie). Czasem producanci komputerow nie lubia grzebania w biosie i (np u mnie) musisz wylaczyc safe boot tudziez inne bajery (technicznie + do bezpieczenstwa ale troche taki strzal ostrzegawczy we wlasna stope).
komentarz 27 sierpnia 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Ehlert, świetny pomysł. Do tego można by zrobić tak, żeby na każde pytanie z tej kategorii automatycznie odpowiadało "http://kot-zrodlowy.pl/linux/dajsiepoznac2017/2017/02/04/nie-chcesz-instalowac-kali.html" wink

komentarz 27 sierpnia 2017 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Wszyscy początkujący w tym temacie chcą być groźni i go instalują. Czemu Kali bazuje na Debianie? crying Gdyby bazował na Gentoo, albo Archu wszyscy nauczyliby się korzystać z Livea devil

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 25 sierpnia 2017 przez NeAst Obywatel (1,170 p.)
wybrane 31 sierpnia 2017 przez SzukającyPrzygód
 
Najlepsza
Musisz w biosie w zakładce boot ustawić domyślne bootowanie z pendrive :0
komentarz 26 sierpnia 2017 przez Maciej Belica Użytkownik (700 p.)
Stąd problem. Jak sobie zmienisz na Legacy to zbootujesz pena bez problemu. ;) Nie wiem jak na HPku, na Acerze do dzisiaj nie rozgryzłem jak bootować cokolwiek przy UEFI.
komentarz 26 sierpnia 2017 przez SzukającyPrzygód Bywalec (2,310 p.)

Jak ustawiłem enabled w legacy support to wyskakuje mi taki komunikat , oto zdjęcie

komentarz 26 sierpnia 2017 przez SzukającyPrzygód Bywalec (2,310 p.)
Co mam w takim wypadku zrobić ?
komentarz 27 sierpnia 2017 przez Maciej Belica Użytkownik (700 p.)
Nie widzę co tutaj jest napisane. Ciężko mi w związku z tym cokolwiek innego powiedzieć.
komentarz 31 sierpnia 2017 przez SzukającyPrzygód Bywalec (2,310 p.)

Dobra , sam doszedłem co dalej zrobić , wystarczy że w tym oknie kliknie się enter a potem klucz z cyfr podany na ekranie i znowu enter laugh

0 głosów
odpowiedź 27 sierpnia 2017 przez plucins Stary wyjadacz (11,110 p.)
Ostatnio jak instalowałem Kali Linux używałem Universal USB Installer, żeby nagrać obraz na USB i potem standardowe bootowanie przez f10 jak masz logo HP na ekranie, wybierasz USB i powinno śmigać.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 625 wizyt
pytanie zadane 5 marca 2019 w Systemy operacyjne, programy przez Bartek16 Nowicjusz (120 p.)
–1 głos
0 odpowiedzi 1,293 wizyt
pytanie zadane 28 marca 2018 w Systemy operacyjne, programy przez noel1402 Użytkownik (630 p.)
–2 głosów
1 odpowiedź 907 wizyt
pytanie zadane 18 marca 2018 w Systemy operacyjne, programy przez bartek5412 Nowicjusz (120 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,651 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...