• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z ogarnięciem programowania

Object Storage Arubacloud
+1 głos
798 wizyt
pytanie zadane 21 sierpnia 2017 w Offtop przez Daniel Knopf Nowicjusz (210 p.)
Hej, jestem Daniel, to mój pierwszy post na forum. Mam 17 lat i chodze do technikum, klasa informatyczna. Na dobrą sprawe idąc do szkoły nie wiedziałem nic poza tym że lubie komputery, one mnie nie. No i wiedziałem że to dobra szkoła, sporo sie nauczyłem, ale z 2 rokiem zacznie sie programowanie w C++. To ju- moje chyba 7 podejście do nauki tegoż języka. Żadnego nie znam, próbowałem sie uczyć z panem Zelentem i panem Gręboszem, ale nie umiem przestawić sie na te programistyczne myślenie, od wskaźników, utknąłem. Wskaźniki ogarniam tylko w teorii, porady jak przestawić myślenie? Jak u Was wyglądała nauka, jak najlepiej sie uczyć?

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 21 sierpnia 2017 przez ForeverFriendzone Dyskutant (7,520 p.)
musisz odpowiedzieć sobie na podstawowe pytanie- czy tworząc na początku proste programy choć trochę sprawiało to Ci przyjemność? czy nie wybrałeś się do technikum informatycznego z racji tego, że lubisz grać na komputerze i umilać sobie na nim czas?

powiedz jeszcze jak stoisz z matematyką? - dzięki odpowiedzi na to pytanie dużo się wyjaśni.
komentarz 21 sierpnia 2017 przez Daniel Knopf Nowicjusz (210 p.)
Idąc do technikum chciałem sie dowiedzieć więcej na temat samych komputerów, tej pracy, no i by nie iść bez pomysłu do LO. Pisanie mi sprawia przyjemność, jeśli sie udaje. Trudno mi przychodzi rozwiązywanie problemów, myślenie w sposób programisty. A matme lubie, idzie mi znośnie, choć nigdy wybitny nie byłem, tak 4 góra czasem 5. Mój problem jest taki -e we wszystkim jestem co najwyżej przeciętny.
+1 głos
odpowiedź 21 sierpnia 2017 przez ChuZZZta Bywalec (2,540 p.)
informatyk =/= programista

Może po prostu programowanie nie jest dla ciebie, zainteresuj się innymi gałęziami IT: sieciami, grafiką, serwisem, systemami operacyjnymi...
+1 głos
odpowiedź 21 sierpnia 2017 przez TerminalRedux Początkujący (320 p.)
Wszystko jest kwestią tego ile poświęciłeś czasu na ogarnięcie tych z pozoru 'trudnych' zagadnień. Wierz mi, że są to podstawowe rzeczy które z czasem wejdą Ci w krew. Musisz wiedzieć, że programowanie opiera się głównie na rozwiązywaniu problemów i ogarnianie czegoś nowego będzie Ci towarzyszyć cały czas - samozaparcie w rozwiązywaniu przeciwności powinno stać się dla Ciebie codziennością. Jeżeli tworzenie sprawia Ci przyjemność to nie rezygnuj z tego tylko przyj naprzód. Ważne jest żebyś swoją naukę opierał głównie na kodowaniu czegoś swojego, a nie odpaleniu jakiegoś tutoriala i przepisaniu przykładu.
komentarz 21 sierpnia 2017 przez Daniel Knopf Nowicjusz (210 p.)
No właśnie staram sie ciągle, ale nie idzie. Ogarniać coś nowego lubie, to samo z rozwiązywaniem problemów, ale idzie mi to tak źle, że szkoda gadać...
1
komentarz 21 sierpnia 2017 przez TerminalRedux Początkujący (320 p.)

Głowa do góry i ciśnij z tematem. Sam zobacz co Pan Mirosław powiedział w wywiadzie dla marketingibiznes.pl 

Umiem skutecznie pomóc i wytłumaczyć, ponieważ sam jestem leniwym miernotą o przeciętnym potencjale intelektualnym, który prostymi środkami i regularną pracą potrafi realizować swoją misję.

komentarz 21 sierpnia 2017 przez Daniel Knopf Nowicjusz (210 p.)
To jest bardzo motywujące, dzięki
+1 głos
odpowiedź 21 sierpnia 2017 przez Zero Dyskutant (8,210 p.)
To nie jest tak, że większość ludzi rozumie wskaźniki po godzinie od przeczytania o nich.
Wiesz, że bardzo dużo programistów nie rozumie o co chodzi w programowaniu obiektowym?
Znam genialnego senior developera który opowiada, że zrozumiał obiektówkę po paru latach pisania w C#,
czyli języku całkowicie obiektowym.

Myślę, że powinieneś dać sobie czas, mózg potrzebuje chwili by zrozumieć i zbrylić informacje ;)
Jak napiszesz kilka programów ze wskaźnikami, np algorytmy sortowania, to po pewnym czasie przyjdzie zrozumienie.

Oglądałeś film pana Zelenta o nauce? https://www.youtube.com/watch?v=aNqZu2yl9LM
Rok temu wpadłem na niesamowitą książkę, myśle że mogłaby pomóc
http://helion.pl/ksiazki/glowa-do-liczb-barbara-oakley,glolic.htm
komentarz 21 sierpnia 2017 przez Daniel Knopf Nowicjusz (210 p.)
Dzięki za rady :) Moje niezrozumienie polega na tym, że za Chiny nie umiem tego użyć w praktyce. A uczyć sie też nie umiem, to mój ogromny problem że do 1 liceum nie musiałem sie uczyć niemal wcale, nie miałem hobby itp

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 176 wizyt
pytanie zadane 23 marca 2021 w Offtop przez MrMoon Użytkownik (960 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 223 wizyt
pytanie zadane 5 marca 2020 w Offtop przez Anahan89 Obywatel (1,320 p.)
+3 głosów
20 odpowiedzi 2,867 wizyt
pytanie zadane 11 lutego 2017 w Offtop przez Orszul99 Użytkownik (930 p.)

92,579 zapytań

141,429 odpowiedzi

319,657 komentarzy

61,963 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...