• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Entity Framework dla PHP

Object Storage Arubacloud
0 głosów
385 wizyt
pytanie zadane 20 sierpnia 2017 w PHP przez Alex.Ironside Stary wyjadacz (14,900 p.)
Witam. Posiedzialem chwile w asp.net i bardzo mi sie spodobalo podejscie code first. Czy jest opcja uzycia tego podejscia w PHP?

https://stackoverflow.com/questions/35547318/code-first-entity-framework-model-in-php

W tym linku mowia niby ze da sie uzyc tego z Laravelem. Moglby mi ktos wyjasnic jak to wtedy dziala, Ew czy da sie Linq w PHP uzywac? Czytalem o YaLinquo ale nie wiem jak to sie odnosi do rzeczywistosci. tu link do tego o Linq

https://stackoverflow.com/questions/5792388/is-there-something-in-php-equivalent-to-linq-in-c#14751740

Pytam bardziej o opinie, czy to w ogole bedzie mialo sens. Podoba mi sie asp.net ale niestety 80% internetu nadal na PHP wiec chce to jakos pogodzic.

Generalnie jaki framework wybrac, tak zeby sie najlepiej pisalo na poczatek? Nie musi byc ten najlatwiejszy. Lepiej mi sie uczy na glebokiej wodzie.

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 20 sierpnia 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
wybrane 21 sierpnia 2017 przez Alex.Ironside
 
Najlepsza
Symfony 3 + doctrine2. I masz code first..

laravel/Yii2 używają ActiveRecord jako ORMA i tak zastosowano podejście DatabaseFirst, dlatego, że modele są nierozłączną częścią bazy. No ale to jest AR a Doctrine 2 to DataMapper dwa różne wzorce.

Linq jest do asp, w phpie tego nie użyjesz, zresztą po co jak jest doctrine który robi to samo.

.
komentarz 20 sierpnia 2017 przez Alex.Ironside Stary wyjadacz (14,900 p.)
Co rozumiesz przez dosctrine robi to samo co linq?
komentarz 20 sierpnia 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
działania na obiektach.
komentarz 21 sierpnia 2017 przez Alex.Ironside Stary wyjadacz (14,900 p.)
Yhm. Dobra dzieki kukne

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 47 wizyt
pytanie zadane 4 marca w C# przez drewienko Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 219 wizyt
pytanie zadane 7 października 2022 w C# przez Wokie Nowicjusz (170 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 277 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...