• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak uczyć się programowania

0 głosów
383 wizyt
pytanie zadane 19 sierpnia 2017 w C i C++ przez Adamk Nowicjusz (210 p.)
Witam. Próbuję uczyć się C++ z książki S. Prata "Język C++ Szkoła programowania" i pojawia się przy tym duży problem, a konkretnie: Nie wiem jak korzystać z książki. Do tej pory uczyłem się przy komputerze czytając teksty i przepisując listingi jednak mam wrażenie, że robię w ten sposób zamało materiału i jest to niezbyt przyjemne. Jaki jest waszym zdaniem najlepszy sposób na naukę programowania z książek? Macie jakieś porady na lepsze skupienie i zrozumienie mocno naukowego języka jakim posługuje się autor wymienionej przeze mnie pozycji i nie tylko? Za rady już z góry dziękuję :)

P.S. Szukałem i znalazłem podobny temat ale nie do końca o tym samym.

2 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 19 sierpnia 2017 przez niezalogowany
Jak dla mnie najlepszym sposobem jest praktyka. Próbowałem się uczyć programowania z książek czytając strona po stronie, ale jest to bardzo monotonny proces, więc po kilku miesiącach z niego zrezygnowałem.

Znalazłem lepszy sposób (przynajmniej dla mnie). Zacząłem robić swoje własne, większe projekty. Jeśli nie wiedziałem jak coś wykonać sięgałem do internetu lub szukałem informacji w książkach. Od tamtego czasu jeśli jakąś kupuję zerkam tylko na spis treści. Wtedy wiem jakie mogę informacje w niej znaleźć. Nie zawsze potrzebuję całej wiedzy z książki, często to jest tylko jeden/dwa rozdziały, które muszę przeczytać, żeby dokończyć projekt. W ten sposób z biegiem czasu utrwaliłem sb potrzebną wiedzę i innym też to polecam ;-)
0 głosów
odpowiedź 19 sierpnia 2017 przez Assasz Nałogowiec (29,090 p.)
Nie ma najlepszego sposobu na naukę programowania z książek, najlepszym sposobem jest samo programowanie. Twórz własne projekty, rozwiązuj problemy, a w razie problemu sięgaj po informacje z zewnętrznych źródeł. Książki to tylko pomoc naukowa. Oprócz tego jest masa poradników, artykułów, fora i dokumentacje.

Po prostu pisz i nie zastanawiaj się nad takimi drobnostkami, bo to właśnie one rozpraszają.

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 187 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 401 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 303 wizyt
Porady nie od parady
Zadając pytanie postaraj się o odpowiedni tytuł, kategorię oraz tagi.Tagi

66,379 zapytań

113,130 odpowiedzi

239,487 komentarzy

46,637 pasjonatów

Przeglądających: 318
Pasjonatów: 8 Gości: 310

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...