• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Power point - dodawanie zdjęcia w tło we wzorcu slajdów

Object Storage Arubacloud
0 głosów
550 wizyt
pytanie zadane 17 sierpnia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Karolina Kocot Nowicjusz (120 p.)
Hej!

Mam pewien problem, z którym kompletnie nie mogę sobie poradzić. Mianowicie - robię szablon prezentacji PowerPoint na wzorcu slajdów. Wszystko ładnie pięknie, ale chcę zrobić slajd, gdzie: w tle ma być zdjęcie (w tym celu używam opcji "wstaw symbol zastepczy -> obraz", a na tym zdjęciu mają być inne graficzne elementy - jakieś tam dwa prostokąty. No i we wzorcu slajdów wszystko wygląda okej, pole do wrzucenia zdjęcia jest na samym spodzie, na nim się znajdują te prostokąty, na których to jest pole do wpisania tytułu. Jednak kiedy wychodzę ze wzorca slajdów i chcę już w trakcie pracy nad prezentacją dodać to zdjęcie na tym slajdzie - dodaje się ono, ale zasłania ono przy okazji wszystkie pozostale elementy slajdu, oprócz tego tekstu (czyli zasłania te prostokąty). Te kształty o których mówię, są jakby wcielone w to tło i to zdjęcie zamiast wklejać się pod spodem, jest na górze.

Jak mogę zrobić we wzorcu slajdow, aby te prostokąty były takim elementem, ktory po wyłączeniu wzorca slajdów nie jest zlany z całym tłem? Co zrobić, zeby to nie znikało pod tym zdjęciem :( Musi to byc na wzorcu slajdow, bo to muszą być stałe, nniezmienne elementy. Pomooooocyyyy!

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 427 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 225 wizyt
pytanie zadane 8 sierpnia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez magda1111 Nowicjusz (170 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 183 wizyt
pytanie zadane 22 października 2016 w JavaScript przez Karlov Początkujący (250 p.)

92,620 zapytań

141,474 odpowiedzi

319,816 komentarzy

62,005 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...