• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nauka HTML i CSS - co po kursach na kanale Pasja Informatyki?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
400 wizyt
pytanie zadane 16 sierpnia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Ghost11 Początkujący (280 p.)
Od niedawna uczę się programować i posiadam podstawy HTML i CSS (przepracowane wszystkie odcinki kursu HTML i CSS oraz programowanie webowe E14 na kanale Pasja Informatyki). Mam za sobą również książkę do nauki HTML i CSS od podstaw. Co dalej? Chciałbym kontynuować naukę i zacząć uczyć się nowych języków (myślę, że kolejny to będzie JS) ale nie chcę tego robić bez odpowiednich fundamentów. Jaką książkę polecacie (lub stronę czy kanał na YT), aby doszkolić się w bardziej zaawansowanych zagadnieniach HTML i CSS, aby można następnie spokojnie przejść do JS? Pozdrawiam!
komentarz 16 sierpnia 2017 przez Alex.Ironside Stary wyjadacz (14,900 p.)
Ucz sie JS, a jak znajdziesz sie w kropce to poszukaj informacji. Taki urok zawodu ;) Zawsze bedzie cos czego nie wiesz
komentarz 16 sierpnia 2017 przez kamil29 Obywatel (1,230 p.)
Mozesz zerknac na kanal Drew Ryan-nauczysz sie podstaw responsywnosci.Koles prezentuje wiele ciekawych rzeczy.Na pewno bedzie to duzy progress w stosunku do tego co nauczyles sie z kursow Pana Zelenta
komentarz 16 sierpnia 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

Taki urok zawodu ;) 

"takie piękno" zawodu... :) Ja "wywodzę" się z branży budowlanej (projektowanie) i powiem Ci, że niestety w budownictwie często trudno wdrażać nowe technologie, rozwiązania itp... szczególnie gdy w grę wchodzi inwestor publiczny (urzędy itp.)...

Tutaj jest ten plus... że wręcz nie da się spocząć na laurach i przez 10 lat klepać jedno i to samo... w zasadzie powiedziałbym, że nie ma miesiąca żeby programista nie douczył się czegoś nowego :)

komentarz 16 sierpnia 2017 przez Ghost11 Początkujący (280 p.)
Nie oczekuje, że nauczę się całego możliwego HTML'a i CSS'a zanim usiądę do JS'a, ale jednak wiem, że to co wiem to tylko wierzchołek góry lodowej i można jeszcze wiele z tego wyciągnąć :)
komentarz 16 sierpnia 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

Nie oczekuje, że nauczę się całego możliwego HTML'a i CSS'a

Myślę, że nie nauczysz się nigdy... jak większość z nas :) Zresztą pytanie po co... Będziesz coś potrzebował to wejdziesz w dokumentację czy SO i po problemie :) Lepiej uczyć się tak, abyś wiedział CZEGO szukać i GDZIE :)

komentarz 16 sierpnia 2017 przez Ghost11 Początkujący (280 p.)
Zdaje sobie z tego sprawę, tego jest po prostu za wiele, ważne żeby posiadać umiejętności przydatne, które będzie się wykorzystywało w praktyce ;). Chodzi o to, że chciałbym się podszkolić jeszcze troszke! :) Usiądę do JS'a i zobaczę co dalej ;p
2
komentarz 16 sierpnia 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Pamiętaj, że JS to dzisiaj również node i back-end :) po za tym w JS możesz np. robić aplikacje na smart TV, aplikacje mobilne (React native), a nawet pobawić się robotyką (Raspberry)...

Oczywiście nie wchodź w to od razu :) To tylko mała zachęta i motywacja do zaprzyjaźnienia się z JS :)
komentarz 16 sierpnia 2017 przez Ghost11 Początkujący (280 p.)
Dzięki za pomoc! :) Myślę, że JS otworzy mi oczy na wiele nowych możliwości i da mi wiele nowych pomysłów na jakieś ciekawe, domowe projekty w ramach nauki, znacznie ciekawsze niż oferował sam HTML i CSS ;)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 162 wizyt
–1 głos
2 odpowiedzi 974 wizyt
pytanie zadane 24 kwietnia 2016 w Offtop przez Macheroni Użytkownik (970 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...