• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Generator REST API -- pytanie o przydatność projektu

Object Storage Arubacloud
0 głosów
803 wizyt
pytanie zadane 10 sierpnia 2017 w PHP przez Sprytnykrzys Gaduła (3,900 p.)
zmienione kategorie 10 sierpnia 2017 przez Sprytnykrzys
Cześć!

Planujemy rozpocząć w firmie projekt autorski. Byłaby to aplikacja web'owa, dostępna bez konieczności rejestracji, tworzenia kont, opłat itp. W aplikacji byłaby możliwość prostego generowania REST API - tworzenie metod, typu metod, parametrów, zwrotki itp. Coś w stylu kreatora. Zdaje sobie sprawę, że zaawansowanej logiki backendowej tam nie umieścimy - będzie to raczej narzędzie, dzięki któremu student, frontend developer, mobile developer, może wygenerować REST API, jakieś gety, sety, metoda do wysyłania maili itp. Po skończonej pracy, aplikacja wypluwałaby gotową paczkę, do wysłania na serwer.

Czy uważacie, że taki projekt byłby używany? Czy sami używalibyście go? Czy macie jakieś sugestie?
komentarz 10 sierpnia 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
komentarz 10 sierpnia 2017 przez Sprytnykrzys Gaduła (3,900 p.)
No no no, take o chcemy zrobić! :D

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 10 sierpnia 2017 przez sc4rface Dyskutant (7,710 p.)
Nie zapytam, czy w ogóle wykonacie ten projekt, tylko kiedy będzie gotów, bo właśnie piszę generator kart produktu, został mi backend i poprawki frontu, myślę tydzień, półtora i będę walczył z REST'em. Także, jeśli się wyrobicie w tydzień, będę pierwszym użytkownikiem, który z tego skorzysta. :D
komentarz 10 sierpnia 2017 przez Sprytnykrzys Gaduła (3,900 p.)
W poniedziałek mamy pierwszą zdzwonkę na linii backend + frontend na etap planowania :) Nie zrobimy jej niestety szybko - traktuje to jako zapychanie godzin pracownikom, gdy są przestoje w projektach dla klientów. Ale cieszy mnie miłe słowo od Ciebie! :)
0 głosów
odpowiedź 10 sierpnia 2017 przez kosaa Stary wyjadacz (14,130 p.)
jak bedzie mozliwosc podpinania sie pod eventy przed i po wywołaniu to moze tak, ale dopiero jak projekt przetrwa probe czasu

nikt powazny nie wejdzie w projekt komercyjny w technologii ktora dopiero zaczyna i nie wiadomo co bedzie jutro, ale dla zabawy to czemu by nie
komentarz 10 sierpnia 2017 przez Sprytnykrzys Gaduła (3,900 p.)
Zdaje sobie sprawę, że poważnych appek nie stawia się na generatorach. Targetem są:

- studenci, potrzebujący API na jakieś studenckie projekty

- frontend/mobile developerzy, chcący coś swojego poklepać

- backend developerzy, generujący sobie tutaj szkielet, aby potem rozwijać to już z poziomu kodu
komentarz 11 sierpnia 2017 przez kosaa Stary wyjadacz (14,130 p.)
dokumentujecie gdzies swoje prace?

jesli tak to bym prosil o link :) jesli nie to chetnie podam maila do siebie i gdyby to nie byl problem to prosze o info gdy projekt wejdzie w faze stabilna
komentarz 11 sierpnia 2017 przez Sprytnykrzys Gaduła (3,900 p.)
Cześć,

na wstępie dzięki za miłe słowo! Winny jestem jednak szczerość - projekt jest obecnie w fazie planowania, stąd moje pytanie - czy uważacie, że jest wart realizacji :) Jak będą jakieś namacalne efekty, będę się nimi dzielił na forum :)
0 głosów
odpowiedź 10 sierpnia 2017 przez Comandeer Guru (601,450 p.)
  1. Jaki format danych będzie miało to API? HATEOAS? JSON API? JSON+LD?
  2. W jakiej technologii będzie to REST API generowane? PHP? ASP .NET? Node.js? Jeśli PHP, to jaki framework: Slim, Laravel, Symfony, Silex, Lumen, Zend, Zend Expressive? Jeśli Node.js, to jaki framework: connect, Express, koa, Hapi, Sails?
  3. Na podstawie czego będzie generowane to API? JSON schema?
  4. Czy będzie generowana dokumentacja Open API/Swagger?
komentarz 10 sierpnia 2017 przez Sprytnykrzys Gaduła (3,900 p.)
1. JSON API

2. PHP + symphony - na tym będzie stała appka + paczka Symphony będzie wypluwana

3. Api generowane przy pomocy wizzarda/kreatora po stronie aplikacji webowej

4. Nie znam się na tyle aby odpowiedzieć na to pytanie :(
komentarz 10 sierpnia 2017 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
Psst! Symfony! :)
komentarz 10 sierpnia 2017 przez Sprytnykrzys Gaduła (3,900 p.)
Upsiiiiii
0 głosów
odpowiedź 10 sierpnia 2017 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Będzie to proste Rest Api i wypluwacie w Symfony? Skoro ma być proste i nie umieścicie tam wielkiej logiki to czemu nie Slim albo Node?
komentarz 10 sierpnia 2017 przez Sprytnykrzys Gaduła (3,900 p.)
Szczerze? Nie zajmuje się backendem osobiście, więc nie wiem. Ale Symfony wydaje się rozsądne z tego względu, że jest popularne i możne ta apka służyć jako generator "szkieletu" do dalszego rozwijania z poziomu kodu. Poza tym - z perspektywy frontend developera, który potrzebuje API do zapisywania/pobierania do/z bazy, to co jest pod spodem nie jest takie istotne :)
2
komentarz 10 sierpnia 2017 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Naprawdę uważasz, że ktoś zaczynający projekt oparty o REST, najpierw wygeneruje podstawy w waszym projekcie, a potem będzie to rozwijać?

Moim zdaniem każdy szanujący się programista tak nie zrobi.
komentarz 10 sierpnia 2017 przez Sprytnykrzys Gaduła (3,900 p.)
Może masz racje -- stąd moje pytanie, aby poznać opinie osób takich jak Ty :)

Ja się backendem nie zajmuje i nigdy nie zajmowałem. Jednak z perspektywy frontendu wiem, że mi by się to przydało :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 215 wizyt
pytanie zadane 26 maja 2022 w Java przez wanttobeanengineer Obywatel (1,120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 699 wizyt
pytanie zadane 11 maja 2020 w PHP przez michal_php Stary wyjadacz (13,700 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 1,212 wizyt
pytanie zadane 27 stycznia 2019 w PHP przez grabarz233 Nowicjusz (120 p.)

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...