• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Co wiedzieć przed aplikacją na stanowisko front end developera?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
827 wizyt
pytanie zadane 10 sierpnia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez krystian.k.nowak Użytkownik (500 p.)
Witam, planuje w najbliższym czasie aplikować na stanowisko junior front end developera, do tej pory głównie programowałem w .net, win forms, ale też miałem styczność z asp.net, jeśli chodzi o front end, też nie jestem totalnie zielony, miałem z nim styczność w technikum, co prawda nie jest tam tego wiele, i w nie do końca praktycznej wersji ale zawsze radziłem sobie bez żadnych problemów z zadaniami na lekcjach, poza tym przyswajanie jakiejkolwiek wiedzy jeśli chodzi o programowanie idzie mi dość sprawnie i szybko, dlatego też zdecydowałem się że będę aplikował na front-endowca, wolałbym raczej zajmować się .net'em, ale jest to zdecydowanie najatrakcyjniejsza oferta w regionie, a sam bardzo chętnie nauczę się pracy jako front-endowiec. Moje pytanie jest następujące, czego polecacie się nauczyć koniecznie przed samą rozmową wstępną, czego dowiedzieć, i co zrobić aby zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie?

5 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 10 sierpnia 2017 przez sc4rface Dyskutant (7,710 p.)
wybrane 10 sierpnia 2017 przez krystian.k.nowak
 
Najlepsza
Jak mniemam, skusiła Cię oferta wysokich zarobków, ale żeby zarabiać sporo na front-endzie, czy w ogóle w programowaniu - tak jak kolega wyżej mówi, musisz posiadać takie umiejętności, a nie inne. Jeśli Twoja wiedza ogranicza się do zadanek na poziomie technikum, obawiam się, że to nie jest wystarczający poziom na tę chwilę, przynajmniej mogę Ci to powiedzieć z autopsji.

Znam całkiem, całkiem JS, HTML5, CSS3, wszelkie zasady RWD i poszedłem na staż, na którym płacą mi nieco ponad minimalną krajową. I wiesz co? Nie narzekam - może to i niezbyt spory pieniądz jak na ta robotę, aczkolwiek widzę po sobie, że z dnia na dzień się rozwijam i po roku, czy półtora tutaj będę mógł rozwinąć skrzydła. Na przykład staż nauczył mnie LESS'a, SMARTY i zmusił do ogarnięcia PHP, gdzie nienawidzę tego języka i sam nigdy bym się nie zmobilizował, żeby coś przy tym podłubać.

Także polecam może na start wymierzyć nieco niżej i zdobyć doświadczenie?
komentarz 10 sierpnia 2017 przez krystian.k.nowak Użytkownik (500 p.)
Wcale nie chodzi o pieniądze, po prostu wydaje mi się ze ta oferta nie jest specjalnie wymagająca, a póki co najbardziej zależy mi właśnie na przejściu całego tego progu wejścia do branży
1
komentarz 10 sierpnia 2017 przez sc4rface Dyskutant (7,710 p.)
Powiem Ci, że jak zaczynałem pracę jakos dwa miesiące temu, praktycznie zaraz po zakończeniu technikum - też się zastanawiałem co i jak, a umiałem w głównej mierze tylko HTML + CSS i szczątkowo JS'a. Wyszukałem takiej oferty, poszedłem, zrobiłem swoje, dostałem się, a teraz się rozwijam pod okiem bardziej doświadczonych i w sumie jestem zadowolony.

Też z drugiej strony, zależy gdzie pójdziesz i jak się zaprezentujesz, bo jeśli zobaczą, że masz potencjał, to wyślą Cię na jakieś kursy, szkolenia i zrobią z Ciebie fachowca.
komentarz 10 sierpnia 2017 przez krystian.k.nowak Użytkownik (500 p.)
Firma ma bardzo dobre opinie w internecie, super atmosfera, dobre traktowanie pracowników itd,w przeciwieństwie do firm z wielu innych ogłoszeń które przeglądałem, nie mam problemu z nauką nowych rzeczy, szczególnie jeżeli chodzi o programowanie, a jeśli chodzi o kursy, mam też opanowany temat bonu szkoleniowego co być może też mogłoby firmę zainteresować, dziękuje Ci ogromnie za pomoc!
+4 głosów
odpowiedź 10 sierpnia 2017 przez Gohan Użytkownik (990 p.)
Hej,

jestem w troche podobnej sytuacji, za ok. 2 miesiące będę szukał chciażby stażu.

Niemam dużego expa w rozmowach ani w pracy zawodowej ale mogę Ci powiedzieć co ja zaobserwowałem.

Otóż wmagania na front end developera różnią z każdym ogłoszeniem czy to o prace, praktyki czy staż.

W jednym ogłoszeniu będą wymagać bardziej html,css i cms'y(np. Wordpress) a w drugim oleją popularne cms'y i beda szukac kogos do js,typescript,angular/react itd.

W internecie jest milion porad co robić, czego się uczyć itd.

Ja się wziąłem poważnie za przygotowanie i o to lista co robie aktualnie:

- Blokada na niepotrzebne strony typu facebook

- Konto na Githubie, wrzucanie jakiś gównianych nikomu nie potrzebnych skryptów, w planach większe projekty

- Konto na stackoverflow i tutaj na forum pasja-informatyki aby zadawać pytania i udzielać też odpowiedzi z tematów które przerabiam(html,css,js). Analizując czyjeś kody staram się pomóc i w ten sposób też coś tam w głowie zostaje :) - na ten pomysł wpadłem niedawno, także jestem tutaj wsumie świeżak.

- Nauka z wielu źródel (video, internet, książki)

Dziennie mi to zajmuje ok. 5-8 godzin.

Na ten moment wydaje mi się że coś tam ogarniam jednak w CV chciałbym umieścic takie pozycje: HTML,CSS(Sass), JS(es5,es6),TypeScript,Angular, być może jeszcze jakis framework do css i wordpres.

Najmniej expa bede miał z TypeScript i Angulara ale mam nadzieję że będe sie coś orientował.

Dodatkowo w CV chce mieć adres do własnego portfolio + githuba.

CV myślę rozwieść osobiście po firmach, może od razu załapę się na rozmowe :P

Mam nadzieje że to wystarczy na jakikolwiek start w tej branży. Jak ktoś ma jeszcze jakies pomysły to piszcie.

W takcie nauki poznaje wiele nowych rzeczy więc czasem zdarza się zapomnieć wcześniej już uczonych rzeczy i teraz piszę dla siebie aplikacje z bazą losowych pytań z tego co się uczyłem. Zobaczę jak się sprawdzi taka codzienna powiedzmy 30minutowa powtórka.
komentarz 10 sierpnia 2017 przez krystian.k.nowak Użytkownik (500 p.)
Githuba niedawno zacząłem używać, i całkiem przyjemnie mi sie z nim pracuje, konto na stackoverflow też mam i zaglądam tam kiedy pasja-informatyki nie daję rady :D jeśli chodzi o staż, właśnie kończę pierwszy miesięczny, gdzie programowałem własnie w C#
+3 głosów
odpowiedź 10 sierpnia 2017 przez Assasz Nałogowiec (30,460 p.)
Jak dla mnie trochę bez sensu, jeśli interesujesz się .NET, to idź w tym kierunku i nie patrz na kasę.

Co do frontu... może nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale wydaje mi się, że trzeba umieć trochę więcej niż podstawy kodzenia w HTML, CSS i JS z technikum, nawet na juniora. Na pewno warto znać przynajmniej jeden z popularnych frameworków UI (Bootstrap, Foundation), jQuery, jakiś preprocesor CSS (SASS, LESS), czy też framework JS (np. Angular). Wystarczy przejrzeć oferty, by dowiedzieć się, co jest pożądane od kandydatów na to stanowisko.
komentarz 10 sierpnia 2017 przez krystian.k.nowak Użytkownik (500 p.)
Nie patrze na kasę, ale w regionie nie ma żadnych ofert dla programistów C#, a tym bardziej dla juniorów z C#, co do ofert, to właśnie w tej jednej ofercie nie ma wypisanych tych wszystkich technologii, a jeżeli jednak okaże się że są wymagane, to w najgorszym wypadku spotkam się z odmową, a wydaje mi się też możliwe że dostane jakiś opis materiału który muszę opanować, tak czy siak o mniej więcej o to co napisałeś mi chodziło, tak więc dziękuje! :)
+3 głosów
odpowiedź 10 sierpnia 2017 przez Kornelia Kobiela Nałogowiec (33,340 p.)

To może ja dodam coś od siebie:

  • HTML5 i CSS3 ( w tym semantyka, RWD i nowinki )
  • JavaScript ( Jako sam język, żeby wiedzieć, jak działa, również OOP, asynchroniczność itp.)
  • Obsługa zdarzeń, walidacja danych, AJAX
  • Jakieś podstawy znajomości sieci
  • Działanie protokołu HTTP i komunikacji klient-serwer
  • REST
  • Jakiś framework JS-owy, żeby wiedzieć na czym to polega.
  • Podstawy Node.js i npm do tworzenia projektu
  • Jakiś preprocesor CSS
  • Git
  • Narzędzia deweloperskie w przeglądarce

Nie za każdym razem i w nie każdej pracy będziesz wszystko wykorzystywać. 

+2 głosów
odpowiedź 10 sierpnia 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)

Na regulara nie ma co startować, bo programowanie z technikum to raczej nawet nie jest poziom juniorski.

Co tak z grubsza trzeba by ogarnąć na juniora:
HTML
CSS
JS
RWD
GIT
Framework JS'owy (Angular/React) - tu zależy czego używają w tej firmie
Preprocesor CSS (LESS, SASS)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 97 wizyt
pytanie zadane 11 lutego 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Etrond Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 138 wizyt
pytanie zadane 29 listopada 2017 w PHP przez Bartek Pydynkowski Początkujący (320 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 156 wizyt
pytanie zadane 16 listopada 2017 w HTML i CSS przez jackandrew Nowicjusz (120 p.)

92,584 zapytań

141,433 odpowiedzi

319,668 komentarzy

61,966 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...