• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Not Contains

Object Storage Arubacloud
0 głosów
227 wizyt
pytanie zadane 5 sierpnia 2017 w JavaScript przez maciej.tokarz Nałogowiec (27,280 p.)

Witam,

znacie lepszą metodę na wybranie elementów nie pasujących do listy (notContains)?

Array.prototype.notContains = function (obj) {
  var i = this.length
  while (i--) {
    if (this[i] === obj) return false
  }
  return true
}

function loadData () {
    $http.get('test-data/time-sheet-employees.json')
      .then(function (res) {
        self.timeSheetEmployees = res.data
        var employeeIds = self.timeSheetEmployees.map(function (x) { return x.id })
        var otherEmployees = $.grep($rootScope.data.employees, function (x) {
          return employeeIds.notContains(x.id)
        })
        angular.forEach(otherEmployees, function (employee) {
          self.otherEmployees.push(new Employee(employee.id, String.format('{0} {1}', employee.last_name, employee.first_name)))
        })
      })
  }

M.

komentarz 5 sierpnia 2017 przez bear Użytkownik (720 p.)
Do głowy przychodzą mi jedynie aplikacje w stylu gier webowych, albo czegoś na kształt Google Docs itd. Moooże tam ktoś by się zastanowił nad takimi mikrooptymalizacjami. Ale w realnym świecie ludzie zbyt często myślą niepraktycznie i zawracają sobie głowę urojonymi ulepszeniami, psując przy okazji kod. Jeżeli mamy do wyboru rozwiązanie A i rozwiązanie B, gdzie oba mają ten sam poziom czytelności i zwięzłości, wtedy faktycznie warto wybrać to odrobinę bardziej wydajne, choćby dla wyrobienia sobie dobrego nawyku. Ale jeśli te pseudooptymalizacje odbywają się kosztem czytelności (a tak zwykle jest), to należy sobie to darować i wybrać dużo lepszą czytelność kosztem totalnie nieistotnego spadku wydajności.
komentarz 5 sierpnia 2017 przez maciej.tokarz Nałogowiec (27,280 p.)
Na małych kolekcjach pewnie nie ma to znaczenia. Jeśli opanowuję jakiś warsztat staram się sięgnąć po narzędzie zwinne, które zapewni mi optymalną pracę i stosować je później wręcz bez zastanowienia. Zdaję sobie sprawę że piszę z błędami, ale powodując dyskusję - choćby w tym miejscu - mam możliwość skorygowania swych działań. Dziękuję za Twoją uwagę.

M.
komentarz 5 sierpnia 2017 przez bear Użytkownik (720 p.)
Myślę, że 99% aplikacji webowych korzysta z odpowiednio małych kolekcji, żeby spać spokojnie. Ale to dobrze, że pytasz i szukasz dobrych nawyków.
komentarz 5 sierpnia 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
O grach webowych szczerze mówiąc nie pomyślałem. Ale pomijając wszystko to najlepsze jest czasami zastanawianie się nad super extra wydajnością pojedynczych metod, minimalizacja JS itp. po czym ładujemy klientowi do zaciągnięcia zdjęcia po 7mb każde... :D Jakiś czas temu dostałem zapytanie z prośbą o wycenę optymalizacji takiej stronki... a że nie lubię się zajmować "poprawianiem stronek" to zaleciłem po prostu zmniejszenie zdjęć i rozważenie, czy na pewno nadal problem występuje i zaprzestanie wrzucania fotek prostu z aparatu :)
komentarz 6 sierpnia 2017 przez Comandeer Guru (601,450 p.)
Co do gier teraz i tak raczej będą się pojawiać w Web Assembly niż czystym JS.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 726 wizyt
pytanie zadane 28 listopada 2016 w C i C++ przez niezalogowany
0 głosów
0 odpowiedzi 71 wizyt
pytanie zadane 24 października 2018 w Java przez Potopiec Obywatel (1,550 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 86 wizyt
pytanie zadane 2 czerwca 2020 w JavaScript przez rob Bywalec (2,440 p.)

92,576 zapytań

141,425 odpowiedzi

319,650 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...