• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zmienianie nazwy klasy po każdym wykonaniu pętli.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
185 wizyt
pytanie zadane 3 sierpnia 2017 w JavaScript przez T.M.Z.U Początkujący (320 p.)

Witam!

Zrobiłem prosty skrypt który dodaje divy w zależności od wartości zmiennej.

var liczba= 20;

for(var i=0; i<liczba; i++){
                var uchwyt = document.getElementById('przekaz');
                  uchwyt.innerHTML += '<div class="tekst1">Jakiś tekst</div>';
            }

W jaki sposób mogę podczas każdego wykonania pętli inkrementować jego liczbę  zapisaną w nazwie klasy "tekst1". Chodzi mi żeby każda następna klasa miała wyższą liczbę po wykonaniu pętli. Coś w stylu:  "tekst 1" potem "tekst 2" itd. Bardzo zależy mi żeby było to napisane w czystym JS.

komentarz 3 sierpnia 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Ale pytanie co chcesz tym osiągnąć? jeśli będziesz w trakcie iteracji zmieniał nazwę klasy to i tak tego nie zauważysz, iteracja jest bardzo szybka więc nie bardzo rozumiem co taki skrypt ma robić. De facto jak otworzysz stronę w przeglądarce to będziesz miał div z klasą tekst20 i co Ci da, że mikro sekundy wcześniej było 19, 18, 17 itd.?

Chyba gdzieś robisz błąd logiczny, Powiedz co dokładnie chcesz osiągnąć zmieniając klasy.

Chyba, że chcesz żeby np. co 500ms zmieniała się klasa i tak od klasa1 do klasa2, ale wtedy również pytanie po co? Jeśli to jakaś animacja to lepiej może z @keyframes i nie kombinować z JS niepotrzebnie?
komentarz 3 sierpnia 2017 przez T.M.Z.U Początkujący (320 p.)
Robię aplikację mobilną za pomocą cordovy. Chcę zrobić tyle klas ile jest kontaktów w telefonie, a potem dodawać do środka tych klas dodawać numery telefonów.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 3 sierpnia 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
wybrane 3 sierpnia 2017 przez T.M.Z.U
 
Najlepsza
Chodzi Ci o coś takiego?

https://codepen.io/anon/pen/brwmoV?editors=1010#0

 

Tylko, że to wg mnie rozwiązanie trochę bez sensu z założenia. Po co tyle razy odświeżać DOM. Nie znam cordovy ale nie lepiej po prostu te dane wrzucić do tablicy i tam je trzymać, albo jako obiekt i iterować sobie po obiekcie po prostu (lub tablicy, ale ona de facto też jest obiektem) ?

Ewentualnie czy nie lepiej po prostu pobrać z tablicy wszystkie dane i za jednym razem dodać je do DOM, np. używając createDocumentFragment i dopiero to na koniec dać jako nowy element pod div id="przekaz"?
komentarz 3 sierpnia 2017 przez T.M.Z.U Początkujący (320 p.)
Dzięki mistrzu :).

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 136 wizyt
pytanie zadane 25 października 2020 w Python przez smoothie Nowicjusz (120 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 193 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 370 wizyt

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,650 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...