• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

PHP7 - czy coś się zmieniło?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
192 wizyt
pytanie zadane 27 lipca 2017 w PHP przez ForeverFriendzone Dyskutant (7,520 p.)

Witajcie! Swoją przygodę z programowaniem zacząłem tak na prawdę rok temu - wcześniej zajmowałem się przez długi czas grafiką, ale zrozumiałem że to nie jest rzecz którą chciałbym w przyszłości kontynuować.

1. Tak więc zacząłem swoją przygodę z Pythonem- przez kilka miesięcy opanowałem podstawę wraz z programowaniem obiektowym- później zacząłem z Django, albo po dwóch miesiącach przygody z nim poczułem że to środowisko w jakiś sposób mnie ogranicza- zniechęcił mnie głównie fakt, że jest mała dostępność hostingów, zainteresowanie pracodawców tą technologią też nie jest szczególnie wielkie. Oprócz tego nie miałem pomysłu gdzie iść dalej z Pythonem, jak dalej się rozwijać w tym kierunku. 

2. Moim celem zawsze była praca jako programista FullStack- dlatego doskonale umiejętności w JavieScript, CSS3 i teraz pytanie do was(odnośnie języka backend)- czy rozwój PHP w wersji 7 zmienił coś konkretnego? czy rzeczywiście wydajność jest lepsza i opłaca się przekwalifikować? 

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 27 lipca 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Na internecie masz dzisiątki opisów co się zmieniło w stosunku do wersji 5
komentarz 27 lipca 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Sądzę że nawet setki, wliczając wszystkie wersje językowe :D
+1 głos
odpowiedź 27 lipca 2017 przez Comandeer Guru (601,550 p.)
Pytanie brzmi, czy jako fullstack na pewno chcesz pracować w dwóch różnych technologiach, czy może raczej w jednej? Bo jeśli nie chcesz w jednym projekcie używać miliarda jezyków, to zawsze zostaje jeszcze node.js.
komentarz 27 lipca 2017 przez ForeverFriendzone Dyskutant (7,520 p.)
Czy nie jest tak, że praca w dwóch różnych technologiach jest korzystniejsza? Przeglądając oferty pracy na każdym stanowisku widnieje cała lista wymaganych umiejętności i jedna technologia wydaje się być niewystarczającą. W node oczywiście w przyszłości chciałbym rozwijać, ale zastanawia mnie czy nie warto jednak paralelnie pogłębiać wiedzę w PHP z racji jego powszechności...
komentarz 27 lipca 2017 przez Comandeer Guru (601,550 p.)
Wydaje mi się, że skupianie się na nauce dwóch technologii naraz chcąc, nie chcąc sprawia, że jedna z nich będzie potraktowana bardziej po macoszemu. Skoro chcesz znać i JS, i PHP, to polecałbym najpierw jeden język, potem drugi.
komentarz 27 lipca 2017 przez ForeverFriendzone Dyskutant (7,520 p.)
@Comandeer taki właśnie mam zamiar, aczkolwiek podczas nauki drugiego będę tworzył skrypty na bieżąco w pierwszym :D
0 głosów
odpowiedź 27 lipca 2017 przez CenterPL Pasjonat (19,070 p.)
Zmieniło się tyle, że teraz tego języka da się używać w cywilizowany sposób :D Jest szybszy, bardziej obiektowy. A czy się opłaca to już zależy od Ciebie, ile ludzi tyle sytuacji, tyle zdań.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 606 wizyt
pytanie zadane 13 września 2017 w PHP przez `Krzychuu Stary wyjadacz (13,940 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 136 wizyt
pytanie zadane 3 lipca 2018 w PHP przez JeyJey Użytkownik (710 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 400 wizyt
pytanie zadane 20 kwietnia 2018 w PHP przez Konfeusz Bywalec (2,810 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...