• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ilość arkuszy CSS

Object Storage Arubacloud
0 głosów
177 wizyt
pytanie zadane 26 lipca 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez DawiddiwaD Początkujący (270 p.)
Witam, z ilu maksymalnie arkuszy css może składać się strona ?

Czy 25 MB wagi strony to za dużo ?

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 26 lipca 2017 przez zgrybus Pasjonat (24,860 p.)
Podziel to przez 5 i nadal będzie dużo :P

Coś ty za kobyłę zrobił?
+1 głos
odpowiedź 26 lipca 2017 przez Alwox Gaduła (4,840 p.)
Dla typowej, prostej stronki powinno być raczej mniej niż 1MB.
+1 głos
odpowiedź 26 lipca 2017 przez Assasz Nałogowiec (30,460 p.)
Maksymalnie? Z tego co mi wiadomo, IE 8 ma limit 31 arkuszy na jedną stronę + każdy arkusz może zaimportować chyba tyle samo. W praktyce jednak używa się od jednego do trzech arkuszy CSS na przeciętnej stronie. Jeśli korzystasz z jakiegoś preprocesora jak np. SASS, to możesz sobie podzielić style na mniejsze moduły i je potem importować do głównego arkuszu, tworząc tym samym bardziej rozbudowaną hierarchię wedle Twoich potrzeb, z czego potem wszystko jest kompilowane do jednego pliku CSS.

Odpowiadając na drugie pytanie, 25MB to zdecydowanie za dużo na jednorazowe załadowanie. Domyślam się, że masz masę nieskompresowanych obrazów, które zajmują 90% wagi całej strony. Pliki tekstowe ważą maksymalnie po kilkadziesiąt KB.
komentarz 27 lipca 2017 przez DawiddiwaD Początkujący (270 p.)
Udało mi się zmniejszyć wagę katalogu z grafiką z 19MB do 969KB oraz katalog z plikami pdf z 4MB do 2,19MB za pomocą programu Start ORPALIS PDF Reducer Free 3. Chciałbym zmniejszyć bardziej wagę tego katalogu, ale nie wiem jak.
komentarz 27 lipca 2017 przez Assasz Nałogowiec (30,460 p.)
Wydaje mi się, że PDFy można bardziej skompresować, ostatnio kompresowałem PDFa ważącego 2,5MB do 150KB. Poszukaj kompresorów online. Obrazy, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, można także przyciąć do takich rozmiarów, w jakich są wyświetlane na stronie.

Generalnie sam katalog może ważyć sporo, chodzi o to, ile jest pobierane z każdym jednorazowym załadowaniem strony. Bo chyba nie ładujesz wszystkiego na raz, na jedną stronę. Zobacz zakładkę Network w tym okienku developerskim czy jak to się nazywa.
komentarz 27 lipca 2017 przez DawiddiwaD Początkujący (270 p.)
Dzięki za odpowiedź :)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 88 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 376 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 163 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...