• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Po wyslaniu maila z formularza ucina jego znaki

Object Storage Arubacloud
0 głosów
93 wizyt
pytanie zadane 23 lipca 2017 w PHP przez Szczur Nowicjusz (190 p.)

Witajcie, mam problem z wysyłaniem emaila, który zawiera imie i nazwisko, date, email lub telefon. Wszystko działa jak należy poza jednym - gdy skrypt PHP wyśle już maila ucina mi po prostu znaki wpisane w inputy. Wygląda to mniej-więcej tak

wizyta@**********.pl
	
18:36 (9 minut temu)
	
do mnie


Osoba o imieniu i nazwisku: K
Kontaktujaca sie pod numerem lub mailem: w
Chcialaby zarezerwowac wizyte dnia:2

--
Wyslano z formularza kontaktowego.

a powinno być wpisane np. Kacper i nazwisko. Próbowałem przekleić kod do index.php lecz jest tak jak było. Kod skryptu jest z jakiegoś forum php a stylizacja formularza od Pana Mirosława.

index.php - https://pastebin.com/fZUfrRaT

skrypt.php - https://pastebin.com/Zv2zfgGJ

 

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 23 lipca 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
wybrane 23 lipca 2017 przez Szczur
 
Najlepsza
@$name = $_POST['your-name'];

Tutaj odbierasz wartość z tego pola i zapisujesz ją do zmiennej $name.

$content = 'Osoba o imieniu i nazwisku: ' .$name['your-name']

Po co więc za moment, przy dodaniu do treści wiadomości odwołujesz się znów do indeksu "your-name"? $name to nie tablica a zwykły string, wystarczy że wyświetlisz samo $name.

PS mógłbyś wywalić @ i zrobić to tak, jak być powinno.

komentarz 23 lipca 2017 przez Szczur Nowicjusz (190 p.)
Znak @ wywaliłem, fakt. Działa, wielkie dzięki. Zupełnie o tym zapomniałem.
komentarz 23 lipca 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Samo wywalenie @ to mało. Wypadałoby dla porządku przed odczytaniem z $_POST sprawdzić czy taki element istnieje, bo gdy ktoś wywoła skrypt bez podania tych danych to rzuci ostrzeżenia (co prawda na produkcji i tak nie powinno to być widoczne). Może sprawdzić chociażby przy użyciu isset / ??. Albo jeszcze lepiej użyć filter_input.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 517 wizyt
pytanie zadane 28 lutego 2019 w PHP przez zerakot Obywatel (1,870 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 110 wizyt
pytanie zadane 19 lutego 2019 w PHP przez veryape Użytkownik (580 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 99 wizyt
pytanie zadane 7 marca 2018 w PHP przez mi-20 Stary wyjadacz (13,190 p.)

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...