• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jakie aplikacje pisać na początku nauki programowania w Javie/Android?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
5,522 wizyt
pytanie zadane 21 lipca 2017 w Java przez Kubs Mądrala (5,190 p.)
Witajcie,

jakie aplikacje pisać na początku nauki programowania? Czy macie jakieś ulubione z własnego doświadczenia? A może ktoś z Was ma jakieś linki do przykładowych aplikacji tłumaczonych krok po kroku?

Dziękuję.

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 21 lipca 2017 przez ChuZZZta Bywalec (2,540 p.)
Ja w sumie dalej klasyfikuje siebie jako początkującego i zawsze lubię nową wiedzę spróbować stosować w praktyce pisząc jakieś aplikacje użytkowe. :D Czyli jak kiedyś tam dowiedziałem się jak odczytywać i zapisywać pliki, no to stworzyłem aplikacje dla siebie która szyfruje daną wiadomość w pliku i potem deszyfrowuje (szyfr cezara albo jakiś XOR bo to proste :D). Kiedyś potrzebowałem jakiejś aplikacji do pobrania html strony i przerobienia go w pewien sposób, to tak samo, sprawdziłem jak to się robi w javie i napisałem sobie taki program.

Także polecam robić programy użytkowe które do czegoś może kiedyś zastosujesz a nie programy pisane dla samego pisania.

A co do drugiego pytania, to jak chcesz po prostu oglądnąć jak ktoś od zera koduje jakąś rzecz z tłumaczeniem to może coś takiego:
https://www.youtube.com/watch?v=AaGK-fj-BAM
Ogólnie on ma dużo takich odcinków z tej serii, ale jak jesteś totalnym początkującym to pewnie nie wiele zrozumiesz. :D
komentarz 21 lipca 2017 przez Kubs Mądrala (5,190 p.)
Dziękuję za odpowiedź. Czuć w niej pasje  :)

Link jest ok. A czy może gdzieś natknąłeś się na Java i programowanie w Android Studio? Bardziej w tym kierunku szukam początkujących aplikacji.

:)
komentarz 21 lipca 2017 przez ChuZZZta Bywalec (2,540 p.)
Niestety nie miałem do czynienia jeszcze z Android Studio, no ale chciałem tak czy siak nawiązać do tego pytania o początki nauki bo wg mnie pisanie "użytków" nie ważne w czym jest lepsze od pisania dla samego pisania. :D
0 głosów
odpowiedź 21 lipca 2017 przez xenonso Mądrala (5,160 p.)
Rób to co może ci się przydać. Na początku możesz zrobić prostą grę typu Quiz, która będzie wczytywać pytania i odpowiedzi z pliku. Ja na ten przykład kiedy poduczyłem się JavaFX to zrobiłem okienkowy program do generowania plików, dzięki którym mogłem tworzyć automatycznie dowolną ilość użytkowników do testów na Win Server 2012. Kiedy poduczysz się połączenia z bazą danych to zrób prostą apkę, dzięki której możesz dodać/usunąć/zmodyfikować użytkowników.
komentarz 30 lipca 2017 przez Kubs Mądrala (5,190 p.)
Dziękuję za info. Ledwo co zrobiłem kalkulator w Android Studio :) Daleka droga przede mną :)
0 głosów
odpowiedź 22 lipca 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)
Z reguły podczas nauki miałem sporo pomysłów, co mogę stworzyć. Jak mijała wena to korzystałem m.in. z

http://nevonprojects.com/project-ideas/android-project-ideas/

http://1000projects.org/projects/android-projects/

http://www.collegelib.com/t-android-project-list-for-students-a-collection-of-latest-android-project-ideas.html

często dodając coś od siebie / modyfikując pomysły. Wiadomo, że wszystkich pomysłów nie zrealizujesz, ale myślę, że spora część już tak i powinieneś dzięki temu poznać szeroki zakres platformy Android.
komentarz 30 lipca 2017 przez Kubs Mądrala (5,190 p.)
Witaj, bardzo pomocne linki. Dziękuję. A może chcesz być częścią mojej aplikacji i pomóc mi razem napisać ją?

Podobne pytania

+4 głosów
1 odpowiedź 452 wizyt
pytanie zadane 5 lutego 2021 w Java przez Anedroid Obywatel (1,530 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 184 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 200 wizyt

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...