• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pozycjonowanie divów

Object Storage Arubacloud
0 głosów
251 wizyt
pytanie zadane 19 lipca 2017 w HTML i CSS przez Arex Nowicjusz (180 p.)

Witam,

Mam pewien kłopot z pozycjonowaniem divów w jednej z sekcji na stronie. Próbowałem na pare sposobów i szukałem, ale nic mądrego nie udało się zrobić, dlatego potrzebuje Waszej pomocy.

Cały kod z js i img wgrałem tu: 

http://uploadfile.pl/pokaz/1158869---xggi.html

jaki chciałem uzyskać efekt?

Cały ten slider z liczbami chciałem mieć w jednym divie pod nazwą Section, ponadto teksty chciałem żeby wyświetlały się na obrazkach w sliderze, czyli Text 0, na obrazku 0, Text 1 na obrazku 1 itd, w takim stylu jak wygląda napis z obrazkiem kanionu (który swoja drogą też powinien być poniżej slidera)

I na końcu żeby przyciski prev i next również znalazły się pod sliderem a nie nad nim, lecz w tym samym divie głównym.

Podsumowując:

Napis (tytuł sekcji) Section

pod nim Slider z napisami na obrazku

pod nim przyciski

i pod tym reszta.

Także chciałbym sie dowiedzieć co robie źle z tym, podejrzewam że głownie o position chodzi, choć ta jest ustawiona dla rodzica relative a dla reszty absolute.

Pozdrawiam.

komentarz 19 lipca 2017 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)
raczej nie jest tu zbyt popularne to, żeby pobierać pliki;)
proponuję wrzucić to na codepen;)
komentarz 19 lipca 2017 przez Arex Nowicjusz (180 p.)
Dzięki za info :) Z tym, że na codepen wyskakuje info iż wszelkie media a w tym kodzie mam sporo obrazków, bez nich nie wiadomo o co by mi chodziło :P Ale poszukam może na innych tego typu portalach będzie można to obejść.
komentarz 19 lipca 2017 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)
to zależy, ile dla Ciebie to "sporo" ;)
jak jest taka w miarę dobra ilość to możesz sobie byle jakie z neta wziąć i wstawić link ;)
komentarz 20 lipca 2017 przez Arex Nowicjusz (180 p.)

Faktycznie o tym nie pomysłałem, dzięki :P

W takim razie wgrane z linków na codepen:

https://codepen.io/Arex/project/editor/ZbVOJa/

Co jest nie tak z tymi pozycjami, aby uzyskać wyżej opisane efekt?

 

komentarz 20 lipca 2017 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)

przykro mi, ale nikt poza Tobą nie może chyba podejrzeć kodu w projekcie na codepenie ;)
nie korzystaj z projektu, tylko kilknij sobie "create new pen" laugh

komentarz 20 lipca 2017 przez Arex Nowicjusz (180 p.)

Ahh, pierwszy raz z tego korzystałem nie wiedziałem że projektu nie można zobaczyć.

W takim razie jako Pen jest to tutaj:

https://codepen.io/Arex/pen/JJgEQG

Tylko  teraz bibliotek jqery nie wiem jak dodac osobno w tym penie jak normalnie sie robi wiec wkleiłem kod normalnie w html stosując tagi script.

komentarz 20 lipca 2017 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)

to tak na przyszłość podpowiem, że obok HTML, CSS czy JS z lewej strony jest ikonka ustawień, tam przechodzisz pod JavaScript i nawet jest takie coś jak quick-add i można wybrać jquery, bootstrapa itd ;p 
a co do Twojego kodu to za chwilę spróbuję pomóc ;)
ewentualnie teraz może ktoś inny też pomoże ;)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 23 lipca 2017 przez Arex Nowicjusz (180 p.)
Ponawiam pytanie. Jest szansa na pomoc w rozwiązaniu tego problemu?
komentarz 23 lipca 2017 przez xmentor Nałogowiec (49,520 p.)
Sporo rzeczy ustawione absolutnie + opływanie, które nie jest czyszczone - https://css-tricks.com/snippets/css/clear-fix/

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 228 wizyt
pytanie zadane 13 stycznia 2018 w HTML i CSS przez Artur Biały Nowicjusz (120 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 395 wizyt
pytanie zadane 19 kwietnia 2018 w HTML i CSS przez tomecki Nowicjusz (240 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 409 wizyt
pytanie zadane 29 sierpnia 2018 w HTML i CSS przez anonim12345 Użytkownik (510 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...