• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Background image koliduje z background color- css

Object Storage Arubacloud
0 głosów
309 wizyt
pytanie zadane 17 lipca 2017 w HTML i CSS przez Activeek Początkujący (320 p.)

Spotkałem się z pewnym problemem w css i nie umiem go samemu rozwiązać, mam rozwijane menu z "hamburgera" na responsywnej stronie i kiedy usunę background image to wtedy normalnie działa i lista rozwija się z szarym tłem, ale kiedy w zawartości strony dodam "background-image: url("zwartevilt.png")" czyli bg z subtlepatterns to wtedy ten kolor z menu staje się przeźroczysty, a chcę żeby miało kolor szary (  menu ma kolor background-color: #ECECEC;). Dodaje zdjęcie żeby każdy zrozumiał o co chodzi, dodawanie z-inex do kontenera który zawiera tło nie pomaga

 



 

komentarz 17 lipca 2017 przez xmentor Nałogowiec (49,520 p.)
Dasz kod HTML i CSS?
komentarz 17 lipca 2017 przez Activeek Początkujący (320 p.)
komentarz 17 lipca 2017 przez xmentor Nałogowiec (49,520 p.)
Do jakiego znacznika dodajesz background-image? Body?
komentarz 17 lipca 2017 przez Activeek Początkujący (320 p.)
do diva containter
1
komentarz 17 lipca 2017 przez xmentor Nałogowiec (49,520 p.)
Ustawiasz dla .nav sztywno height: 70px, zamień na min-height. Oczywiście elementy, które są niżej będą się przesuwać w dół, dlatego najlepiej kombinować z pozycją absolutną.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 17 lipca 2017 przez gremlin Dyskutant (7,600 p.)
wybrane 17 lipca 2017 przez Activeek
 
Najlepsza
przydałby się kod, ale wydaje mi się, że z-index powinieneś dodać do tego menu (np 100), bo pewnie ma ono pozycję fixed (a przynajmniej tak byłoby logicznie)
komentarz 17 lipca 2017 przez Activeek Początkujący (320 p.)
1
komentarz 17 lipca 2017 przez gremlin Dyskutant (7,600 p.)
.nav ma ustawioną wysokość 70px, zamień to na "min-height"
komentarz 17 lipca 2017 przez Activeek Początkujący (320 p.)
działa! teraz wszystkie divy są spychane na dół zamiast naskakiwać jeden na drugi, o to mi chodziło, dzięki za radę, będę musiał to zapamiętać :)
0 głosów
odpowiedź 17 lipca 2017 przez PapiK Początkujący (420 p.)
Jakie masz klasy do tego menu ? Może gdzieś jest dziedziczone te background-img :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 149 wizyt
pytanie zadane 5 września 2015 w HTML i CSS przez Eimens Maniak (69,240 p.)
0 głosów
5 odpowiedzi 2,526 wizyt
pytanie zadane 12 sierpnia 2015 w HTML i CSS przez Wiciorny Ekspert (270,190 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 154 wizyt
pytanie zadane 30 listopada 2020 w HTML i CSS przez xtooby Nowicjusz (120 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...