• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Co z tym kompilatorem? Nie kompiluje

Object Storage Arubacloud
0 głosów
364 wizyt
pytanie zadane 13 lipca 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Michalski9 Początkujący (390 p.)
edycja 13 lipca 2017 przez Michalski9

Witam, jestem w miarę nowy, miło mi Was poznać :)

 

Problem jest podobny jak już kilka tu wymienionych na forum, rozwiązania jednak podane tam nie działajć, napisałem więce tutaj:

Nie działa mi kompilacja, to znaczy w CodeBlocks kikam F9, i rozpoczyna się kompilacja... i nic się nie dzieje, okienko konsoli nie wyskakuje, jak było to do tej pory. Wygląda to jakby proces kompilacji był cały czas w toku, aktywny jest tylko przerywający ten proces (ten z iksem).

Przy kliknięciu samego "build" dzieje się dokładnie to samo, zaś przy kliknięciu "rebuild" (czy coś takiego) program CodeBlocks przestaje działać (uruchamiam zwykłe Hello World" ).

Program juz parę razy przeinstalowywałem...

 

Edit:

Tutaj daję dodatkowe screeny:

 

Na wszelki wypadek linki:

Scr1

scr2

komentarz 13 lipca 2017 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
Co dostajesz w logach kompilacji? Czy na pewno masz podpięty kompilator do środowiska? Jaką wersję Code::Blocks zainstalowałeś? Co oznacza "Code::Blocks przestaje działać"?
komentarz 13 lipca 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
edycja 13 lipca 2017 przez jpacanowski

Kompilator jest przecież dołączany razem z tym środowiskiem! A skoro nie potrafi sobie poradzić z takim problemem to już widzę jak podpinałby sam kompilator...

Kolega CjanciK dobrze prawi... zapewne konsola w ułamku sekundy pojawia się i znika...

komentarz 13 lipca 2017 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
No właśnie nie do końca… Zauważ, że Code::Blocks można zainstalować w różnych wersjach, z dołączonym kompilatorem lub bez. Sam pierwszy raz pobierając to IDE się na tym złapałem.
komentarz 13 lipca 2017 przez Michalski9 Początkujący (390 p.)
Mam CB z dołączonym MinGW, w ustawieniach nawet go automatycznie wykrywa. Wersja programu to 16.01, a że CB przestał działać, to standardowe okienko Windowsa wyskakuje "program przestał działać", z możliwością zamknięcia.

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 13 lipca 2017 przez PoetaKodu Stary wyjadacz (10,990 p.)
Otwórz menedżer zadań i wyłącz proces "cb_console_runner.exe"
komentarz 13 lipca 2017 przez Michalski9 Początkujący (390 p.)
Nie ma takiego procesu u mnie w procesach :/

(oczywiście patrzę na listę procesów podczas niedziałającej kompilacji)
0 głosów
odpowiedź 13 lipca 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)

Spróbuj w ustawieniach zrobić tak:

Settings -> Compilator -> Set Defaults Settings.

komentarz 13 lipca 2017 przez Michalski9 Początkujący (390 p.)
Próbowałem wczęniej i nic :/
0 głosów
odpowiedź 13 lipca 2017 przez CjanciK Bywalec (2,970 p.)

Cześć,

Przed:

return 0; 

dopisz:

system ("PAUSE");

i zobacz czy pomogło.

1
komentarz 13 lipca 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Ok, teraz już nie masz minusa...

Dobrze prawisz... zapewne konsola w ułamku sekundy pojawia się i znika...
1
komentarz 13 lipca 2017 przez Michalski9 Początkujący (390 p.)
Dlaczego, przecież CB sam zatrzymuje program na końcu?

Niestety, to tyż nie pomaga :/
0 głosów
odpowiedź 13 lipca 2017 przez Michalski9 Początkujący (390 p.)
Dobra, już odkryłem powód problemu. Odpaliłem nowy testowy projekt, który nazwałem inaczej, zadziałał. Postanowiłem więc nazwać nowy projekt tak samo jak poprzedni, nie zadziałał. Później utworzyłem jeszcze jeden, tylko z nazwą w wersji bez ogonków, zadziałał. Wnioskuję więc, że problem występuje w sytuaji gdy nazwa projektu zawiera polskie znaki.

 

Dziękuję wszystkim za pomoc, probelm rozwiązany :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 187 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 153 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 220 wizyt
pytanie zadane 30 maja 2017 w PHP przez Kamil Gąsior Obywatel (1,430 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...