• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Łączenie wordpress i symfony

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,366 wizyt
pytanie zadane 21 czerwca 2017 w PHP przez UltraSF Stary wyjadacz (11,740 p.)
zamknięte 21 czerwca 2017 przez UltraSF
Witam, czy ktoś mógł by mi wyjaśnić jak mam połączyć symfony z wordpress'em ? Tzn chciał bym, aby panel administracyjny mojej dość sporej strony obsługiwał wordpress ale jednocześnie by sama strona została w symfony. Nie mam zbyt dużej wiedzy o wordpress, wiec nie wiem jak to tam się odbywa, ale jest to dobry cms więc chce go użyć.

 

EDIT: Już nie chce go używać :D
komentarz zamknięcia: Zupełnie zabronione działanie :D Chociaż znalazłem popularny bundle który to obsługuje, ale trudno. Nie wolno to nie :D
komentarz 21 czerwca 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
edycja 21 czerwca 2017 przez jpacanowski

Proszę o dodanie tego tematu do działu Perełki... Albo nie, to samo forum jest już właściwie perełką...

ale jest to dobry cms

Padłem ze śmiechu... Serio? Mówimy o tym samym CMSie, które rośnie z wersji na wersję szybciej niż chwast? Napisz w tym Symfony własny CMS, będzie 100x szybszy i lżejszy i nie będzie pod niego robaków.

Nie mam zbyt dużej wiedzy o wordpress

No właśnie, a więc skąd takie twierdzenia jak powyżej?

Na twoje zadane pytanie nie odpowiem. Powiedzmy, że odbieram to jako prowokacja...

komentarz 21 czerwca 2017 przez UltraSF Stary wyjadacz (11,740 p.)
oh, przepraszam źle to wyraziłem. Chodziło mi raczej o:
"Panel administracyjny w wordpressie fajnie wygląda, jest intuicyjny i przyjemny w korzystaniu" i o "nie znam się na wordpressie, zrobiłem w nim tylko jedną małą stronę" co prowadzi do "wiem jak wygląda tam panel i podoba mi się". Pozdrawiam :)
komentarz 21 czerwca 2017 przez UltraSF Stary wyjadacz (11,740 p.)
Jaką prowokacje? Totalnie nie rozumiem :O
komentarz 21 czerwca 2017 przez UltraSF Stary wyjadacz (11,740 p.)
Padłem ze śmiechu... Serio? Mówimy o tym samym CMSie, które rośnie z wersji na wersję szybciej niż chwast? Napisz w tym Symfony własny CMS, będzie 100x szybszy i lżejszy i nie będzie pod niego robaków.

teraz to zauważyłem, okej dziękuje za odpowiedź i opinie :)

I na prawdę nie rozumiem, tej wrogości. Ja tylko jestem młodym nie doświadczonym chłopakiem który chciał się dowiedzieć czy takie coś, ma sens i miejsce :)
komentarz 21 czerwca 2017 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Powinna być weryfikacja wieku na forum. I byłoby 80% out.
komentarz 21 czerwca 2017 przez UltraSF Stary wyjadacz (11,740 p.)
Wow. Nie sądziłem że zrobiłem coś aż tak złego, że jestem do odstrzału na forum
komentarz 21 czerwca 2017 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Po pierwsze pisownia. Wyłapałem u Ciebie takie kwiatki:

wiedz -> więc

nie doświadczonym -> niedoświadczonym

na prawdę -> naprawdę

Kolejna sprawa i w zasadzie najważniejsza. Wydawało mi się że to forum ma być miejscem wymiany doświadczeń dla programistów. A tymczasem jest to piaskownica dla przedszkolaków. Bez urazu oczywiście.
komentarz 21 czerwca 2017 przez UltraSF Stary wyjadacz (11,740 p.)
z tą pisownią razem/osobno zawsze miałem problem, ale z tym "wiedz" pojechałem po bandzie :D
komentarz 21 czerwca 2017 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
edycja 21 czerwca 2017 przez manjaro
Nie bierz tego do siebie. Z tą pisownią razem/osobno dzisiaj już całe pokolenie ma problem. Nie wiem z czego to wynika ale nawet w gazetach i dużych portalach internetowych gdzie pracują zawodowi dziennikarze widzę takie rażące błędy tego rodzaju.
komentarz 21 czerwca 2017 przez UltraSF Stary wyjadacz (11,740 p.)
Wiem, co nie zmienia faktu, że chce się ich wystrzegać. A za każde poprawienie, dziękuje, nie biorę tego do siebie wręcz przeciwnie, właśnie. Miedzy innymi, gdy nas poprawią możemy się uczyć :D

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 21 czerwca 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Czyli widoki tylko w symfony? vbez sens.
komentarz 21 czerwca 2017 przez UltraSF Stary wyjadacz (11,740 p.)
Nie, nie. Cała logika w symfony, cotrollery, routingi itd. Po prostu chce, aby wordpress obsłużył mi panel administracyjny :D
komentarz 21 czerwca 2017 przez UltraSF Stary wyjadacz (11,740 p.)
widzę to tak (nwm w jaki by miało sposób zostać zrealizowane)

Syfmony api daje info o encjach, łapie je api wordpressa, generuje na tej podstawie panel (oczywiście po obsłużony logowaniu) modyfikujemy co tam chcemy, a potem api wordpressa wysyła to do api symfony, a potem standardowo symfony modyfikuje bazę danych.
komentarz 21 czerwca 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Nie rozumiesz czegoś. Wordpress ma wbudowany własny routing, obsługię widoków i wszystkiego innego.
komentarz 21 czerwca 2017 przez UltraSF Stary wyjadacz (11,740 p.)
Wiem, wiem. Ale nie chce korzystać z wordpress'a tylko z jego panelu admistracyjnego. Chce, aby w mojej "dużej" aplikacji. Pozwolił mi pozmieniać parę tekstów, podmienić obrazek i tyle. I teraz się zastanawiam czy mogę wykorzystać wordpressowy panel. Czy muszę na jego podstawię tworzyć własny panel.
komentarz 21 czerwca 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
@Boshi

Powodzenia i wytrwałości... ;)
komentarz 21 czerwca 2017 przez UltraSF Stary wyjadacz (11,740 p.)
jeku, jejku jak coś źle piszę powiedzcie mi. Jak chciałem tylko sobie wykorzystać panel administracyjny z wordpressa :(
komentarz 21 czerwca 2017 przez ShiroUmizake Nałogowiec (46,300 p.)
Wordpress ma gotową implementację do obrazków , po googluj media.php wordpress development (bodajże tam to było zapisane).

A te drugie pytanie o tekst potraktuje to jako missclick.
0 głosów
odpowiedź 21 czerwca 2017 przez ShiroUmizake Nałogowiec (46,300 p.)
Dlaczego chcesz do gotowej platformy podpinać Symfony, chyba że jako osobny podsystem.
komentarz 21 czerwca 2017 przez UltraSF Stary wyjadacz (11,740 p.)
Na odwrót, do gotowej w syfony aplikacji, podpiąć panel z wordpressa :D
komentarz 21 czerwca 2017 przez ShiroUmizake Nałogowiec (46,300 p.)
ASDF xD.

Musiałbyś core zmodyfikować a przy pierwszym lepszym patchu by Ci sypnęło jak z domek kart.

Nie mówiąc by pewnie jeszcze dłużej się ładował.

Ale jako osobny podsystem dałoby radę. Choć jeżeli zależy Ci na wydajności zastanowiłbym się nad lepszym rozwiązaniem.
komentarz 21 czerwca 2017 przez UltraSF Stary wyjadacz (11,740 p.)
Czyli muszę samemu napisać panel admina :D Dzięki za opinie :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 100 wizyt
pytanie zadane 30 maja 2019 w PHP przez michal_php Stary wyjadacz (13,700 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 181 wizyt
pytanie zadane 18 października 2018 w PHP przez Tom K Nowicjusz (190 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 171 wizyt
pytanie zadane 16 czerwca 2017 w PHP przez UltraSF Stary wyjadacz (11,740 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,651 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...