• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zestaw komputerowy, opinia.

Object Storage Arubacloud
+1 głos
251 wizyt
pytanie zadane 17 czerwca 2017 w Sprzęt komputerowy przez Kwazimodo Nowicjusz (150 p.)
Witajcie drodzy użytkownicy, jestem nowy na tym portalu więc proszę o wyrozumiałość. Mianowicie planuje kupić komputer w cenie 3000-4000 tysięcy, początkowo inspirowałem się sklepem morele.net i tam też wybrałem kilka komputerów ale cenowo troszkę się załamałem gdy zobaczyłem ten komputer, od kontrastu - http://allegro.pl/msi-bandit-i7-7700-8gb-2400mhz-1tb-msi-gtx1060-6gb-i6760846652.html Mogę prosić kogoś doświadczonego o wstępną ocenę? Czy ten komplet ma sens, będzie się sprawdzał i nie będzie problemu, czy w tej cenie powiniennem jednak zostać przy czymś innym, pozdrawiam.

2 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 17 czerwca 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)

Mianowicie planuje kupić komputer w cenie 3000-4000 tysięcy

O panie, komputer za 4 000 000 to ja Ci mogę złożyć smiley

A tak na poważnie, to zależy do czego będziesz tego komputera używać.:

  • Jeśli gry, to nie widzę sensu i7 7700k, lepiej władować te pieniądze w kartę graficzną i pamięć RAM, ewentualnie SSD.
  • Jeśli rendering to nie widzę sensu używania procesorów Intela.
  • Jeśli streaming / nagrywanie filmów i mało zaawansowana obróbka to też nie widzę sensu tego zestawu bo bardzo mało pamięci RAM.

Sprecyzuj do czego będziesz używać komputera, to złoże Co zestaw :)

komentarz 17 czerwca 2017 przez Kwazimodo Nowicjusz (150 p.)
Komputer w 90% będzie do grania w gry. Nie mam zamiaru nic nagrywać, wstawiać, po prostu pograć sobie przy dobrych warunkach, posiedzieć na necie i może czasem jakiś film obejrzeć.
komentarz 17 czerwca 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Zamierzasz podkręcać procesor, lub wykonywać jakieś bardzo procesorowe operacje? Zależy Ci na tym, aby urządzenie było ciche?
komentarz 17 czerwca 2017 przez Kwazimodo Nowicjusz (150 p.)
Raczej nie zamierzam nic podkręcać, bo się na tym nie znam. Zgadza się, wolałbym aby chodził cicho kiedy będę się relaksował grając w fajne tytuły.
komentarz 17 czerwca 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Dobra, na szybko złożyłem takie coś: https://www.morele.net/inventory/info/1Njmkr/

Procesor i5 6400. Dlaczego 6 generacja? Otóż dlatego, abyś nie musiał aktualizować BIOSu, a różnica między kaby lake a skylake jest minimalna.

Karta graficzna: jeden z najcichszych gtx'ów 1060. Powinieneś być zadowolony.

Pamięć ram: solidne moduły od kingstona, o łącznej pojemności 16gb, traktowaniu 2133mhz i niskich opóźnieniach. W dodatku mają dożywotnią gwarancję. Czego chcieć więcej?

Chłodzenie procesora: cichutkie.

Dyski: 1tb hdd i 240gb legendarnego SSD.

Z całego zestawu powinieneś być zadowolony, mimo, że wyjechałem parę złotych poza zakres cenowy :)
+2 głosów
odpowiedź 17 czerwca 2017 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
Nigdy nie zrozumiem dlaczego dają 1000GB... dorzuciliby 24GB i byłby 1TB (taka pełna liczba)

A co do sprzętu, jak na obecne czasy nie powinien mieć z niczym problemu, sporo zależy też od tego, do czego chcesz go wykorzystywać i w jakim stopniu, bo jeśli będziesz używał go jedynie do gier, uważam że bez problemu poradzi sobie z każdą przez następne kilka lat, jednak gdybyś chciał porobić coś ambitniejszego, np postawić serwer albo kilka maszyn wirtualnych - już może lekko przycinać

Wszystko zależy od tego, do czego ma być wykorzystywany, do użytku przez przeciętną osobę spokojnie wystarczy na następne kilka lat
komentarz 17 czerwca 2017 przez Kwazimodo Nowicjusz (150 p.)
Nie, nie. Jestem zwykłym laikiem, gram sobie w gry w wolnym czasie, korzystam czasem z internetu i to tyle. Chodzi tutaj wyłącznie o komputer do grania, czy niczego mu nie brakuje, czy będzie kompatybilny i takie tam. Bo na prawdę chyba każdy przyzna, że w tej cenie komputer to wyjątkowa rzadkość w porównaniu z innymi sklepami i zastanawiam czy czegoś mu nie "ucieli".
komentarz 17 czerwca 2017 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Nigdy nie zrozumiem dlaczego dają 1000GB...

Bo to się opłaca. 1 TB w świecie handlu to zawsze 1000 GB. 

komentarz 17 czerwca 2017 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
Co do ceny, weź pod uwage to jak szybko rozwija się technologia, przykładowo nie dawno ram DDR4 był ekskluzywny, a teraz... to prawie standard w nowym sprzęcie

Pojawianie się nowych - lepszych części powoduje, że starsze części tanieją (mimo że dalej są bardzo dobre). Komputer który teraz kosztuje z 5 tysięcy, za dwa lata pewnie będzie wart ok 3...
komentarz 17 czerwca 2017 przez Kwazimodo Nowicjusz (150 p.)
Zgadzam się z Tobą w stu procentach, technologia ciągle idzie do przodu a stary sprzęt tanieje, normalne. Wracając do pytania, czy warto kupić ten komputer głównie do grania, da rade?
1
komentarz 17 czerwca 2017 przez Alvancaran Dyskutant (8,160 p.)
Nie kupuj go, ten zasilacz to czarna lista, może ci w każdej chwili wybuchnąć. Obudowa też tandeta. Do tego boxowe chłodzenie, które będzie bardzo głośne.  Za tę cenę da się złożyć lepszy zestaw:

CPU: ryzen 5 1600 - 1000zł

GPU: Palit gtx1060 dual 6gb - 1259

RAM:  Corsair Vengeance LPX DDR4, 8GB(2x4GB), 3000MHz - 329zł

MOBO: Asus prime b350-plus - 429zł

OBUDOWA: SPC Regnum RG2 - 142zł

HDD: Toshiba p300 1TB - 200zł

PSU: Seasonic S12ii-520 - 269zł

Razem: 3628zł

Ryzen jest bardziej przyszłościowy i jest lutowany przez co ma niższe temperatury w porównaniu do intela. Do tego boxowy cooler jest bardzo dobry i wystarczy ci nawet do lekkiego OC. Obudowa ma dobry przepływ powietrza. Ramy też będą wydajniejsze z powodu dual-channel i 3000mhz.
komentarz 17 czerwca 2017 przez Kwazimodo Nowicjusz (150 p.)
Zaraz przeanalizuje ten zestaw, w razie obudowy może być inna? Nic to nie zmieni? Myślałem o takiej Obudowa: SilentiumPC Gladius M20 Pure Black. Dziękuje za podesłanie podzespołów.
1
komentarz 17 czerwca 2017 przez Alvancaran Dyskutant (8,160 p.)
Możesz wziąć SPC Gladius M35 lub Aquarius X70W jak będziesz w stanie trochę dołożyć.
komentarz 17 czerwca 2017 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)

Czepialstwo:

Nigdy nie zrozumiem dlaczego dają 1000GB... dorzuciliby 24GB i byłby 1TB (taka pełna liczba)

https://en.wikipedia.org/wiki/Terabyte

Podobne pytania

–3 głosów
1 odpowiedź 315 wizyt
pytanie zadane 23 listopada 2021 w Sprzęt komputerowy przez Darsonn Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 178 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 88 wizyt
pytanie zadane 5 sierpnia 2020 w Sprzęt komputerowy przez Jajestem Użytkownik (670 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...