• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Javascript - zadanka, ćwiczenia

Object Storage Arubacloud
0 głosów
15,783 wizyt
pytanie zadane 9 czerwca 2017 w JavaScript przez niezalogowany

Hejka, znacie jakieś stronki z zadaniami lub ćwiczeniami z języka JavaScript? Ważne, żeby były rozwiązania. Wolałbym żeby to był troszkę wyższy poziom niż podstawowy, może być sama lista + rozwiązania (po prostu nie wymagam platformy typu codeacademy.

 

Parę stronek, które ja znalazłem, może komuś się przyda:

http://www.w3resource.com/javascript-exercises/

https://coderbyte.com/challenges

Niektórym na pewno poświęcę trochę czasu, ale może ktoś też ma coś ciekawego, co ciężej znaleźć w google? :)

1 odpowiedź

+3 głosów
odpowiedź 9 czerwca 2017 przez niezalogowany
wybrane 10 czerwca 2017
1
komentarz 9 czerwca 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
potwierdzam, sam co jakiś czas sobie tam zaglądam żeby coś dodać czy poćwiczyć. Tylko nastaw się, że na codewars nauczysz się logicznego myślenia, algorytmów itp. w czystym JS, nie ma tu nauki DOM/BOM czy frameworków, co osobiście uważam za wielki plus CW.

Poza tym masz tam wiele zadań, które są dostępne w co najmniej kilku językach przez co możesz sobie poćwiczyć naukę nie tylko JS. Po rozwiązaniu każdego zadania masz podgląd w rozwiązania innych co jest chyba największym plusem codewarsa i szczerze polecam analizę tych rozwiązań - na prawdę dużo to daje.

Pozdrawiam
komentarz 10 czerwca 2017 przez niezalogowany
Właśnie o to mi chodziło Tomek. :)

Ten serwis mi pozwali lepiej zrozumieć ten język, konkretne zachowania i funkcje do operowania na tablicach, stringach itp. A skąd to wiem? Już zrobiłem parę zadanek. Logiczne myślenie na pewno dobrze rozwijać, bo potem właśnie jakieś biblioteki czy frameworki przychodzą łatwiej.

Dzięki Argeento.
komentarz 10 czerwca 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
po za tym na codewars możesz nauczyć się też nieco o wyrażeniach regularnych, co na wielu innych kursach z tego co słyszałem jest trochę pomijane, a szkoda, bo czasami się one na prawdę przydają.

Powodzenia w nauce i do zobaczenia zatem na CodeWars :)
komentarz 10 czerwca 2017 przez niezalogowany
Nie doceniałem regexów, dopóki nie zacząłem przeglądać odpowiedzi na codewars. To co ci ludzie tam tworzą jest niesamowite.

Dzięki Tomek, że mi kiedyś poleciłeś tę stronę : )
komentarz 10 czerwca 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Powiem Ci szczerze, że sam gdy zaczynałem kiedyś naukę programowania to na widok regexp szybko kartkowałem książki żeby od tego uciec :) Ale w pewnym momencie zobaczyłem kilka praktycznych przykładów i stwierdziłem, że warto się z regexp zaprzyjaźnić.

Na CodeWars sam też miałem okazję zrobić parę zadanek, w tym również z regexp ale tak jak mówisz, najważniejsze dla początkującego (i chyba nie tylko) to nie tyle rozwiązanie zadania, co analiza dyskusji i rozwiązań innych osób. Dzięki CodeWars zaprzyjaźniłem się też nieco bardziej z operatorami bitowymi gdy poznałem ich praktyczne zastosowanie, upraszczające niektóre czynności.
komentarz 11 czerwca 2017 przez niezalogowany
Haha, jeszcze dzisiaj się zarzekałem (w sumie to wczoraj, bo już po 12), że regexów nie mam zamiaru się uczyć (bo wyglądają okropnie), ale robiłem kolejne zadania i znowu by się przydały. :/

Polecisz Tomek jakiś konkretny link, żeby zaznajomić się jutro z nimi? Czy brać losowy z google i jechać? :D
komentarz 11 czerwca 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

Pewnie, że mógłbym :)

Na początek polecam stronkę regexper, na której możesz sobie zobaczyć wizualną reprezentację działania Twojego regexp, np. Walidacja hasła przy rejestracji.

Następnie stronka regexp101, na której potestujesz sobie różne wzorce z możliwością wprowadzania własnych testów.

 

A do samego zdobycia wiedzy o regexp to mogę polecić Ci kilka artykułów z mojego bloga albo wyszukanie praktycznie dowolnych wpisów omawiających podstawy składni. Tylko tutaj zalecam ostrożność, żebyś nie uczył się w żadnym wypadku regexp na pamięć! Wbrew pozorom jak zaprzyjaźnisz się z regexp to przestaną one wyglądać "strasznie i przerażająco" - takie są na początku, wiem bo sam uciekałem kiedyś od nich jak od ognia :)

Podstawy regexp

Dopasowywanie liczb

Analiza znaków alfanumerycznych

Grupowanie i odwołania wsteczne

Zachłanność kwantyfikatorów regexp

W planach mam więcej artykułów związanych z regexp na gotowych przykładach i jak znajdę nieco czasu to postaram się coś nie coś jeszcze dodać.

Po za tym zbiorcze zestawienie składni regexp: RegExp.

 

Spróbuj samodzielnie stworzyć sobie kilka "problemów" i dopasowywać odpowiednie wzorce, no i polecam ruszyć z taką nawet podstawową wiedzą na CodeWars :) Są tam i trudniejsze i łatwiejsze zadanka, często wcale nie wymuszające użycia regexp i w wielu przypadkach sam zobaczysz, że po zrobieniu własnego rozwiązania ukaże Ci się inny wariant 1-2 linijkowy właśnie z regexp :)

Pozdrawiam więc i życzę powodzenia w nauce regexp :)

A tak na marginesie to zaletą regexp jest to, że jak poznasz je raz np. w JavaScript to w 5 minut przestawisz się na php, java, c++ czy każdy inny język :)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 2,338 wizyt
pytanie zadane 30 maja 2018 w JavaScript przez Konfeusz Bywalec (2,810 p.)
0 głosów
6 odpowiedzi 1,229 wizyt
pytanie zadane 30 marca 2016 w C i C++ przez Aragedens Obywatel (1,120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 440 wizyt
pytanie zadane 8 lutego 2016 w C i C++ przez pingwin1993 Użytkownik (570 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...