• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

bootsrap - nauka

Object Storage Arubacloud
0 głosów
495 wizyt
pytanie zadane 4 czerwca 2017 w HTML i CSS przez Mikruus Początkujący (410 p.)
Hej ;)

Rozpocząłem naukę Bootsrap-a i tak się zastanawiam czy warto uczyć się tych wszystkich klas do przycisków,tabel,etykiet,paneli dlatego że wydaję mi się to trochę bez sensu ponieważ takie elementy jestem w stanie sam spokojnie wystylizować a poza tym ciężko znaleźć projekty PSD który by takie typowo elementy bootsratpowe zawierał.

Dlatego uczę się tego co jest mi potrzebne tzn siatka , systemy nawigacji i wtyczki JavaScript(modal,karuzele itp) .

i pytanie mam do was takie :

Czy dobrze robię pomijając te ''małe" rzeczy ponieważ zamierzam startować niedługo na rozmowy kwalifikacyjne i chciałbym wiedzieć czy w pracy wymaga się tak gruntownej wiedzy?

4 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 4 czerwca 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

Dlatego uczę się tego co jest mi potrzebne tzn siatka , systemy nawigacji i wtyczki JavaScript(modal,karuzele itp) .

jeśli jak mówisz uczysz się dopiero "webu" to proponuję pobawić się modalem własnym (tak na prawdę to bardzo proste, trzeba tylko troszkę poczytać o odpowiednich właściwościach CSS) i własną karuzelką (jeśli już koniecznie musisz je robić na stronkach bo np. mi osobiście się one nie podobają i uważam to za zbędne obciążenie ale to już kwestia indywidualna).

Co do siatki to tak na prawdę w wielu prostych stronkach (typowe wizytówki) wcale nie potrzeba siatki i wystarczy kilka prostych reguł @media. W większych tematach siatkę możesz sobie zrobić własną, ćwicząc tym samym np. SCSS.

To samo z nawigacją. Proponuję jeden raz zrobić to samodzielnie, a potem sam ocenisz czy faktycznie bootstrap robi to lepiej czy gorzej, ale będziesz miał jakiś punkt odniesienia.

PS. Ciekawa stronka o CSS

 

A co do zatrudnienia to nie wiem czy znajomość lub nie bootstrapa ma faktycznie istotne znaczenie. Osobiście wolałbym osobę, która dobrze zna JS/CSS/HTML, bo wiem, że taki człowiek bootka nauczy się bardzo szybko jeśli zajdzie taka potrzeba.Z kolei super mega znawca samego tylko bootstrapa może mieć większe problemy gdy przyjdzie zrobić coś, czego boot nie posiada.

komentarz 6 czerwca 2017 przez Tnifey Pasjonat (24,190 p.)
Szczera prawda. Zacznij się uczyć CSS/SASS/SCSS/LESS, a nie Bootstrapa samego w sobie, bo, żeby się czegoś nauczyć trzeba zrozumieć jak to działa :)
+3 głosów
odpowiedź 4 czerwca 2017 przez Assasz Nałogowiec (30,460 p.)
Nauka Bootstrapa ogranicza się do przejrzenia dokumentacji i zobaczenia, co on takiego oferuje. Po prostu jeśli czegoś potrzebujesz, to zaglądasz np. w Components i bierzesz co chcesz. Nie musisz uczyć się wszystkich nazw klas na pamięć, aby powiedzieć, że znasz Bootstrapa, wystarczy wiedzieć, co on oferuje i jak to wykorzystać, a klas się nauczysz i tak z czasem.

Nie wydaje mi się też, aby Bootstrap był taki istotny przy szukaniu pracy, aczkolwiek pochwalić się oczywiście można. Jednak to tylko framework, którego przy solidnych podstawach HTML i CSS można ogarnąć w kilka dni.

PS. Bootstrap, nie Bootsrap ;)
+1 głos
odpowiedź 4 czerwca 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Polecam najpierw zacząć od nauki CSS. Nauka frameworka Bootstrap to nauka wykorzystywania gotowych klas i nie ma to nic wspólnego z nauką CSS... A jeśli już chcesz tego Bootstrapa to polecam przeanalizowanie pliku bootstrap.css z którego można się na prawdę sporo nauczyć... oczywiście mowa o takich najbardziej podstawowych klasach co tak na prawdę robią, jak np. .container, .row, .col-X-Y itp...

https://maxcdn.bootstrapcdn.com/bootstrap/3.3.7/css/bootstrap.css

–1 głos
odpowiedź 6 czerwca 2017 przez Lu Kiss Dyskutant (7,600 p.)
Ucz sie kodu nie bootstrapa

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 163 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 111 wizyt
pytanie zadane 13 sierpnia 2020 w HTML i CSS przez Ferrow Początkujący (360 p.)
0 głosów
5 odpowiedzi 980 wizyt
pytanie zadane 29 grudnia 2016 w HTML i CSS przez lukas$ Gaduła (3,390 p.)

92,620 zapytań

141,474 odpowiedzi

319,815 komentarzy

62,005 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...