• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Firmy SEO - Jaką firmę wybrać?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
940 wizyt
pytanie zadane 4 czerwca 2017 w Sieci komputerowe, internet przez mitsuukurinaa Bywalec (2,790 p.)
Witam, jako ,że nikt nie podjął się zlecenia mojej witryny pod względem SEO, chciałbym Was zapytać o jedną rzecz.

Jakie znacie firmy, które podejmują się takich zleceń? Którą polecacie bądź, która według Was jest najlepsza?

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 4 czerwca 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Powiem Ci z własnego doświadczenia, że wiele firm potrafi więcej zaszkodzić niż poprawić... niestety ale mnie właśnie takie coś spotkało ale nie chciałbym tutaj negować całej firmy (chodziło raczej o błędy jednego pracownika) dlatego nie będę podawał nazwy.

Natomiast z tego co widzę na własnych witrynach komercyjnych to największy ruch generują po prostu bieżące UNIKALNE aktualizacje (w tym wypadku artykuły z branży budowlano-remontowej). I tyle... stałe aktualizacje dają czasem więcej niż niektóre działania SEO innych firm...

Pod kątem SEO trochę dobrego robi też tzw. marketing szeptany... nie jest to drogie... ale pozostaje kwestia etyki itp. więc niech każdy sam sobie odpowie czy chce w to wchodzić czy nie (myślę,że dyskusja o tym na forum nie będzie miała większego sensu).
+1 głos
odpowiedź 4 czerwca 2017 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
To masz trudny orzech do zgryzienia. Wiekszosc firm to soby, ktore cos tam przy seo robily i zalozyly sobie firme i oglaszaja sie. Twoim zadaniem jest wybranie takiej firmy, ktora zna sie na tym co robi - a podejrzewam, ze samemu masz na ten temat mala wiedze (dlatego szukasz pomocy).

W wiekszych firmach nie jest lepiej, przyjmuja osoby, ktore sa tanie i maja cos tam robic wedlug ostalonego schematu. A wiadomo jak zbudowane sa witryny i jak diametralnie moga sie miedzy soba roznic. Czesc osob nie wie dokladnie co robi, dostaje narzedzia (firm trzecich, wiec nawet nie wie dokladnie jak dzialaja) i jedzie wedlug tego co uslyszal od kolegi, ze sie sprawdza.

Profesjonalisci sa rozchwytywani, bo prowadza, konkretne serwisy gdzie kilka linkow w gore czy w dol to czesto duze $. Sa na biezaco z aktualna sytuacja na rynku (a ta zmienia sie czesto - algorytm google nie jest statyczny - trzeba jakos te informacje, jak aktualnei ocenia strony wyciagnac - pol biedy jak masz znajomosci u zrodla, inaczej zostaja eksperymenty, ale na kim, jak szybko ustalisz nowy patern?), na biezaco poprawiaja witryne.

Klienci mysla, ze jak cos raz zostalo ustawione to to sie nei zmieni do konca zycia... No prosze, to sie zmienia czasami kilka razy w tygodniu. Zreszta oni tez sa rozni, "panie daje 200zl zrob mi seo"... Gdzie trzeba kolesia uswiadamiac, "a jak Pan sprawdzi moja prace - czy ja dobrze wykonalem?"... "yyyyy, no Pan sie zna" :) Rece opadaja. Tlumaczysz, ze moze uzyc narzedzi google do sprawdzenia i robisz mu ta jego statyczna strone. A koles mowi np. ze ok, ok ale google zwraca blad bo "cos tam responsywnosc, nie jest na zielono" i on nie zaplaci.

No to jak masz tak sie bawic z kazdym, ktory nagle jest 'ekspertem', to dziekujesz i ustawiasz wlasne strony/linki. A potem przepasc jest nieziemska i nie mozna juz tego przeskoczyc dla zwyklego szaraka.

Dlatego wiekszosc kompetentnych osob robi na zachodzie - wiekszy $ i nie ma takich problemowych ludzi, bo tam klienci zaznajomia sie z podstawami zanim zwroca sie o pomoc. A jezeli juz przychodza i nie wiedza czego chca, to sluchaja sie porad, a nie jak u nas 300zl miesiecznie placisz za seo i na stronach nie robione jest doslownie NIC, a jezeli cos, to przez system linkow...

Dlatego jezeli masz projekt z $ to celuj w firmy, ktore maja zagraniczne witryny w portfolio. Nawet jak nie bedzie Cie stac to podczas rozmowy przynajmniej wskaza Ci jak to powinno wygladac, a nie "w przeciagu 3 miesiecy bedzie Pan na topie" na kilkunastu milionowa fraze :)
1
komentarz 4 czerwca 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

W wiekszych firmach nie jest lepiej, przyjmuja osoby, ktore sa tanie i maja cos tam robic wedlug ostalonego schematu. 

dokładnie... jest to święta prawda, której ja się nauczyłem na swoim bolesnym przykładzie :)

Jeśli już miałbym wybierać firmę to chyba wolałbym jakąś mniejszą i obowiązkowo z kontaktem osobistym, najlepiej jakaś firma z mojego regionu. Czy to da większe bezpieczeństwo? Nie wiem... może i nie, ale nigdy nie wiadomo.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 289 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 717 wizyt
pytanie zadane 27 kwietnia 2018 w Sieci komputerowe, internet przez Kamil Jarzyna Użytkownik (940 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...