• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

#kompatybilność

Object Storage Arubacloud
0 głosów
878 wizyt
pytanie zadane 1 czerwca 2017 w Sprzęt komputerowy przez gorczynk33 Początkujący (260 p.)
Czy do MSI H61M-P20 (G3) (MS-7788) (SOCKET 0) wejdzie Karta graficzna MSI GeForce GTX 1050 Ti 4GT OC 4GB GDDR5 (128 Bit) HDMI, DVI-D, DP, BOX ( https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1050-ti-4gt-oc-4gb-gddr5-128-bit-hdmi-dvi-d-dp-box-975436/ ) bo nie za bardzo się znam ://

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 1 czerwca 2017 przez niezalogowany
Tak.

https://pl.msi.com/Motherboard/H61M-P20-G3.html#hero-specification

https://www.msi.com/Graphics-card/GeForce-GTX-1050-Ti-4GT-OC.html#hero-specification

 

Przy modernizacji musisz mieć jeszcze na uwadze to, że twój zasilacz może mieć za małą moc oraz to, że modernizacja może okazać się nieopłacalna (przykładowo - możesz mieć słaby CPU i wymiana GPU nie poprawi wydajności [w grach]). Najlepiej podaj pełną specyfikację sprzętową.
komentarz 1 czerwca 2017 przez gorczynk33 Początkujący (260 p.)
mógłbyś jakoś podać mi fb czy coś bym ci dał ss wszystkiego i ewentualnie pytał w razue jakiś innych problemów
komentarz 1 czerwca 2017 przez niezalogowany
Niestety, jestem postacią fikcyjną, tj. nie posiadam facebooka.

Pisz tutaj, na forum - do tego ono służy.
komentarz 1 czerwca 2017 przez gorczynk33 Początkujący (260 p.)
przepraszam że pisze po takim czasie ale miałem przerwę w dostawie prądu w okolicy już daję zdjęcie
komentarz 1 czerwca 2017 przez gorczynk33 Początkujący (260 p.)

tutaj jest wszystko

komentarz 2 czerwca 2017 przez niezalogowany
Prawie wszystko. Podaj jeszcze model zasilacza.

Może warto by się zastanowić nad dołożeniem jeszcze jednej kostki RAM?

Nie znam budżetu, ale opierając się na tych 669 PLN - zamiast karty od Msi wziąłbym Palita 1050 Ti StormX i dołożył ~40 PLN do jeszcze jednej kości RAM 4 GB. Różnica w wydajności tych dwóch kart graficznych jest niewielka, a dodatkowa kość RAMu na pewno wpłynie pozytywnie na wydajność (zwłaszcza, że obecnie u ciebie jest single channel).
komentarz 2 czerwca 2017 przez gorczynk33 Początkujący (260 p.)
nie znam się na wszystkim tak jak ty, mógłbyś podać mi kostkę ram która by pasowała do mojej płyty głównej ?

i czy po kupieniu nowej karty i kostki ram komputer będzie ok ?
komentarz 2 czerwca 2017 przez niezalogowany
Czy będzie ok, to zależy od twoich potrzeb. Na pewno będzie działać i będzie wydajniejszy.

Co do RAM - najlepiej dokupić drugą identyczną kość - pobierz program CPU-Z i w zakładce SPD jest wartość "part number" - to model pamięci, którą posiadasz - poszukaj takiej w sklepach. A jak nie będzie, to ma to być kość DDR3 1.5V 4 GB non-ECC, 1333 MHz (ten ostatni parametr może się różnić i być mniejszy lub większy).

Podaj jeszcze model zasilacza, bo nie wiadomo, czy obecny da radę z 1050 Ti.
komentarz 2 czerwca 2017 przez gorczynk33 Początkujący (260 p.)
juz podaje 5 minut
komentarz 2 czerwca 2017 przez gorczynk33 Początkujący (260 p.)
Bandit power 204w
komentarz 2 czerwca 2017 przez niezalogowany
Zasilacz musisz wymienić koniecznie przed wymianą karty. Potrzebujesz ~350W. Koszt ok. 150 PLN, przykładowo ten Chiftec lub SilentiumPC:

https://www.morele.net/zasilacz-chieftec-400w-gpa-400s8-397276/

https://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-elementum-e1-si-85-atx-350w-spc124-768813/

Jeżeli masz mały budżet, to daruj sobie zakup drugiej kostki RAM (możesz ją dokupić w innym terminie), teraz weź tego Palita i zasilacz.
komentarz 2 czerwca 2017 przez gorczynk33 Początkujący (260 p.)
ten zasilacz kupie nawet w poniedziałek szukałem czegoś takiego dziękuje bardzo jeszcze bedę pana mógł ewentualnie popytać jeśli jeszcze będę miał dalsze problemy ?
komentarz 2 czerwca 2017 przez niezalogowany
Możesz pytać mnie oraz pozostałych 16289 użytkowników na tym forum. (-:

 

edit: pamiętaj - najpierw wymiana zasilacza, później GPU (albo obie te rzeczy równocześnie) - nie odwrotnie.
komentarz 3 czerwca 2017 przez gorczynk33 Początkujący (260 p.)
https://www.morele.net/procesor-amd-athlon-ii-x2-370k-4-2ghz-1mb-box-ad370kokhlbox-581968/

 

czy ten procesor jest lepszy od mojego intel core i3 3300 3,3gh ?
komentarz 3 czerwca 2017 przez niezalogowany
To AMD, musiałbyś wymienić płytę główną, żeby pasował. Czy jest wydajniejszy - nie wiem, nie orientuję się w wydajności procków AMD.

Listę procesorów kompatybilnych z twoją płytą główną znajdziesz tutaj: https://pl.msi.com/Motherboard/support/H61M-P20-G3.html#support-cpu

Ewentualnie podaj budżet, jaki masz na modernizację i czegoś poszukamy.
komentarz 13 czerwca 2017 przez niezalogowany
Zdecydowanie Palit - 1050 Ti z 4 GB VRAM będzie lepsze od 1050 z 2 GB. (-:

Obie będą pasować do twojej płyty głównej.
komentarz 13 czerwca 2017 przez gorczynk33 Początkujący (260 p.)
Dziękuję panu serdecznie :-)
komentarz 14 czerwca 2017 przez gorczynk33 Początkujący (260 p.)
Witam czy dałoby radę znaleść jakiś 4 rdzeniowy procesor w przystępnej cenie do 400zł bo widziałem od amd jakieś nie znam się więc pytam na forum ;)
komentarz 15 czerwca 2017 przez gorczynk33 Początkujący (260 p.)
Mój procesor to intel core i3 3,3GHz i chciałbym zapytać czy mógłby ktoś pomóc , czy do MSI H61M-P20 pasowałby procesor AMD ? i czy znalazłby się jakiś w przystępnej cenie ?
komentarz 15 czerwca 2017 przez niezalogowany
Pisałem ci wyżej - nie włożysz procesora AMD do tej płyty głównej. Musiałbyś ją wymienić.

Do 400 PLN kupiłbyś legendarną i5-2500k, ale - nie warto. Na H61 nie podkręcisz CPU (chyba, że jakieś minimalne OC przez BLCK), bo ten chipset tego nie wspiera. Przy OC dodatkowym wydatkiem byłoby nowe chłodzenie.

Najlepiej byłoby zainwestować te 400 PLN w i5-2500, i5-3470 lub i5-3570. Nie ma sensu kupować wersji z odblokowanym mnożnikiem (tj. tych z literą "k" na końcu).
komentarz 15 czerwca 2017 przez gorczynk33 Początkujący (260 p.)
okej dziękuje ,a pytałem o te amd znowu ponieważ coś tam wyczytałem że niby można jakies modele nieliczne włożyć ale teraz przynajmniej wiem że to głupoty
komentarz 15 czerwca 2017 przez gorczynk33 Początkujący (260 p.)
http://allegro.pl/intel-core-i5-2500k-4x3-3ghz-lga1155-sr008-gratis-i6846334944.html

raczej kupię ten który pan polecił wyżej i wstawiam tu link żeby przyjrzało się temu oko profesjonalisty czy będzie to bezpieczny zakup
komentarz 15 czerwca 2017 przez niezalogowany
Tak, jak pisałem wyżej - ten procesor będzie pasować, ale możesz zaoszczędzić ~50 PLN wybierając model z zablokowanym mnożnikiem (i5-2500). Na tej płycie głównej prawdopodobnie w ogóle nie da się podkręcić procesora, więc zakup 2500k jest trochę bezsensowny.

...a jako, że nie masz możliwości podkręcania CPU radziłbym wybrać i5-3470 lub 3570 - są trochę wydajniejsze od 2500/2500k i wciąż mieszczą się w budżecie.
komentarz 18 czerwca 2017 przez gorczynk33 Początkujący (260 p.)
Witam mam pytanie w kwestii wydajności w grze co lepiej kupić najpierw po karcie graficznej 8gb ram (ponieważ mam 4 ) czy procesor ?

 

chciałem pograć w wiedźmina 3 ale nie wiem czy zadziała na 4gb ram i stąd moje pytanie co kupić pierwsze
komentarz 18 czerwca 2017 przez gorczynk33 Początkujący (260 p.)

Mój procesor 

komentarz 18 czerwca 2017 przez niezalogowany
W pierwszej kolejności zasilacz. (-:

Nie mam pewności, czy Wiedźmin 3 zadziała na 4 GB RAM - możliwe, że tak. Na GT630 na pewno nie pograsz, a co do procesora - ten w Wiedźminie jakoś daje radę. Więc najpierw raczej nowe GPU i RAM.
komentarz 18 czerwca 2017 przez gorczynk33 Początkujący (260 p.)
mam już nową kartę graficzną gtx 1050 ti 4 gb

czyli mam rozumieć że procesor zostawić w spokoju i kupić 8gb ram ?
komentarz 18 czerwca 2017 przez gorczynk33 Początkujący (260 p.)
Mój zasilacz ma 500w
komentarz 18 czerwca 2017 przez niezalogowany
W zasilaczu dużo zależy też od jakości zastosowanych komponentów.

Imo lepiej najpierw dokupić RAM, a później ewentualnie wymienić CPU - 4 GB pamięci to bardzo mało, jak na dzisiejsze czasy.
komentarz 21 czerwca 2017 przez gorczynk33 Początkujący (260 p.)
Witam czy każda kość pamięci ram wejdzie do mojej płyty głównej , czy kości pamięci ram są uniwersalne ?
komentarz 21 czerwca 2017 przez niezalogowany

Nie są uniwersalne, są różne typy, taktowania, timingi, i tak dalej... 

Wyżej pisałem ci, jaka kość RAM będzie kompatybilna - najlepiej dobierz drugą identyczną kość do tej, którą już posiadasz. Jak takiej nie znajdziesz, to:

ma to być kość DDR3 1.5V 4 GB non-ECC, 1333 MHz (ten ostatni parametr może się różnić i być mniejszy lub większy).

...i dopowiem jeszcze, że nie ma sensu kupować szybszych pamięci niż 1333 MHz, bo płyta nie będzie pracować z wyższymi taktowaniami, tylko je obniży do tych 1333 MHz.

komentarz 21 czerwca 2017 przez gorczynk33 Początkujący (260 p.)
ja zmieniam ram i tak na całkiem nowy to czyli mam szukać ramu ddr3 ?

i słyszałem że jak kupuje sie kości ram np 2x 4gb to jakoś one się łączą i boje sie że nie zadziała
komentarz 21 czerwca 2017 przez niezalogowany
Nie na "całkiem nowy", dokupujesz po prostu kolejną kość i wkładasz w wolny slot.

Jak masz dwie kości, to pracują one w trybie dual channel, czyli tak jakby ze sobą współpracują, a nie łączą się ze sobą. Daje to lekki przyrost wydajności (np. 2x 4 GB będzie nieco szybsze od 1x 8 GB). I między innymi właśnie z tego względu dobiera się dwie takie same kości RAM, żeby nie było problemów z kompatybilnością.
komentarz 21 czerwca 2017 przez gorczynk33 Początkujący (260 p.)
nie ważne do jakiś slotów włożę drugą i tak będą działać na trybie dual chanel ?
komentarz 21 czerwca 2017 przez niezalogowany

W twoim przypadku są tylko dwa sloty i aktualnie jeden jest wolny, więc w żadne inne miejsce kostki RAM nie włożysz. (-:

Na grafice zaznaczyłem sloty na pamięci, montaż jest prosty i nie da się włożyć kostki odwrotnie (mniej więcej w połowie kości jest wcięcie zapobiegające takiemu zabiegowi). Po bokach są plastikowe zaciski, które powinny wcisnąć się w półokrągłe wyżłobienia z boku kości. I nic na siłę - jak coś nie będzie chciało wskoczyć na miejsce przy delikatnym nacisku, to sprawdź, czy dobrze umieściłeś kość w slocie.

komentarz 21 czerwca 2017 przez gorczynk33 Początkujący (260 p.)
Dziękuje pani bardzo :)

jadę na giełdę jutro jakoś albo nawet dzisiaj to w razie problemów będę pisał

bo tą starą kość chce wyjąć i kupić 2x4gb nowe a słyszałem że na giełdzie są dużo tańsze i szybsze niż moja za około 100zł
komentarz 21 czerwca 2017 przez niezalogowany
* Panu. (-:

Nie musisz kupować dwóch kości, wystarczy dokupić jedną, najlepiej taką samą, ale nie jest to warunek konieczny. Nie ma sensu też kupować pamięci szybszych niż 1333 MHz.

I koniecznie zwróć uwagę na to, żeby były to kości DDR3 (napięcie zasilania 1.5V), a nie DDR3L (1.35V) - wyglądają identycznie i pasują do tych samych slotów, ale te drugie nie będą działać na twojej płycie głównej, a nawet może się to skończyć uszkodzeniem sprzętu.
komentarz 21 czerwca 2017 przez gorczynk33 Początkujący (260 p.)
Witam czy pomógłby pan mi streścić co to giełda komputerowa ? np : Warszawska giełda elektroniczna

można tam sprzedawać swoje rzeczy ?
komentarz 21 czerwca 2017 przez niezalogowany
Pewnie zwykła giełda, tylko powiązana z elektroniką. :P

Czy można sprzedawać - na pewno tak, ale być może trzeba opłacić miejsce. Nie mam pojęcia.
komentarz 23 czerwca 2017 przez niezalogowany
Tak, tylko taktowanie nowej kości zostanie obniżone do 1333 MHz (druga kostka pracuje z tą częstotliwością + płyta główna obsługuje RAM do 1333 MHz).

Nie ma dużej różnicy cenowej pomiędzy 1333, a 1600 MHz, więc praktycznie nic nie stracisz biorąc szybszą kostkę. Chyba, że ten Patriot za 105 PLN - https://www.morele.net/pamiec-patriot-ddr3-4gb-1333mhz-cl9-psd34g133381-534869/

Ewentualnie rozejrzyj się za używanymi pamięciami.
komentarz 24 czerwca 2017 przez gorczynk33 Początkujący (260 p.)
Witam dzisiaj kupuje ten procesor

http://allegro.pl/core-i7-2600-i6864173914.html

i tu rodzi się moje pytanie jak wygląda procedura instalowania tego procesora? Słyszałem coś o jakiejś paście
komentarz 24 czerwca 2017 przez gorczynk33 Początkujący (260 p.)
i czy da rade znaleźć jeszcze lepszy procesor w cenie do 450zł
komentarz 24 czerwca 2017 przez niezalogowany
Imo nie ma sensu pakować i7, i5 3gen, o którym wspominałem powyżej powinien być wystarczający. A jak chcesz wpakować w tego PCta kilka tysięcy, to lepiej kupić całkiem nowy sprzęt. (-:

Między procesorem, a radiatorem nakłada się pastę termoprzewodzącą, na YT jest sporo poradników, jak to zrobić. Dobrym i tanim wyborem jest Arctic Cooling MX-2.
komentarz 5 lipca 2017 przez gorczynk33 Początkujący (260 p.)
witam czy ta obudowa będzie kompatybilna z moją płytą główną ?

 

https://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-brutus-m10-spc159-975359/
komentarz 5 lipca 2017 przez niezalogowany
Tak.
komentarz 7 lipca 2017 przez gorczynk33 Początkujący (260 p.)
chciałem podłączyć do mojej płyty głównej wentylator (3 pinowy) ale nie wiem gdzie się to wpina mógłby pan jakoś z tym pomóc gdzie mam to umieścić ?

 

P.S kupiłem obudowe wszystko przełożyłem i komputer działa :-)
komentarz 8 lipca 2017 przez gorczynk33 Początkujący (260 p.)

i czy inter core i3 3300 wejdzie do gniazda Socket AM3+

komentarz 8 lipca 2017 przez niezalogowany

Obok 24 pinowego złącza zasilania na płycie głównej jest 3 pinowe gniazdo na wentylator (podpisane jako SYSFAN1) oraz nad złączem PCIe (nad kartą graficzną) jest drugie złącze 3 pin (SYSFAN2).

 

i czy inter core i3 3300 wejdzie do gniazda Socket AM3+

Nie.

komentarz 22 lipca 2017 przez gorczynk33 Początkujący (260 p.)
Witam jak wcześniej pisałem o wentylatorze dodatkowym to sprawa załatwiona i teraz kolejna sprawa jak go przyspieszyć ?
komentarz 22 lipca 2017 przez niezalogowany
Jeżeli podłączyłeś go do złącza na płycie głównej, to jego obroty są automatycznie dostosowywane, w zależności od temperatur.

W BIOS/UEFI powinna być opcja ustawienia obrotów "na sztywno" (tj. wyłączenie PWM - wtedy wentylator będzie cały czas pracował na pełnych obrotach).

Ewentualnie można podpiąć wentylatory do zasilacza pod linię +12V (żółty i czarny przewód).
komentarz 22 lipca 2017 przez gorczynk33 Początkujący (260 p.)
już niby ustawiłem na 100% ale jest problem kompute nie wykrywa wentylatora dodatkowego
komentarz 22 lipca 2017 przez gorczynk33 Początkujący (260 p.)
i czy pomógłby pan znaleśc bardzo dobrą karte sieciową która pasowałaby do mojej płyty głównej bo ta trochę już zawodzi
komentarz 23 lipca 2017 przez niezalogowany
Co to znaczy, że komputer nie wykrywa wentylatora?

I co masz na myśli mówiąc, że karta sieciowa trochę zawodzi? Wymiana samej karty nie wpłynie na prędkość, czy opóźnienia internetu.
komentarz 23 lipca 2017 przez gorczynk33 Początkujący (260 p.)
w sensie wentylator działa ale komputer go nie wykrywa żadnym programem i nie da się go przyspieszyć a karta zawodzi w takim sensie że czasami przerywa i "brak sieci" wtedy trzeba wyjąć kabel i jeszcze raz wpiąć
komentarz 23 lipca 2017 przez niezalogowany
Może nie ma sterowania PWM? Mogę tylko strzelać.

Co do sieci, to może być problem z przewodem, softwarem, albo konfiguracją routera/innych urządzeń.
komentarz 23 lipca 2017 przez gorczynk33 Początkujący (260 p.)
no dobrze, dziękuje bardzo :-)
komentarz 30 września 2017 przez gorczynk33 Początkujący (260 p.)
Witam czy mogę bezpiecznie kupić ten procesor i czy będzie on pasował do mojej płyty głównej?

Na co należy zwracać uwagę przy zakupie używanych podzespołów w tym właśnie procesora?

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 304 wizyt
pytanie zadane 25 kwietnia 2021 w Sprzęt komputerowy przez Mixteraks Początkujący (360 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 96 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 106 wizyt
pytanie zadane 25 listopada 2020 w Sprzęt komputerowy przez modernfluffy Nowicjusz (150 p.)

92,580 zapytań

141,433 odpowiedzi

319,665 komentarzy

61,966 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...