• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wykrywanie i obracanie rur

Object Storage Arubacloud
0 głosów
144 wizyt
pytanie zadane 17 maja 2017 w C i C++ przez Avernis Nałogowiec (27,400 p.)

Cześć. Programuję sobie w unreal engine 4, ale napotkałem na problem. Otóż, mam 2 rury, i jeżeli jedna jest wystarczająco blisko drugiej, to się złączą.

Jeśli nastąpi sytuacja jak na tym pięknym arcydziele w paintcie, to zielona by się obróciła i połączyła z czarną, tylko teraz mam 2 problemy. Nie umiem w unrealu wykrywać czy obiekt znajduje w danym okręgu/sferze, oraz jak wyliczyć o ile ma się rura zielona obrócić?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 17 maja 2017 przez Knayder Nałogowiec (37,640 p.)
Jak masz dwa okręgi, to odległość między ich środkami ma być mniejsza niż suma promieni.

A teraz pisząc na czuja na telefonie:

Możesz obrócić rurę za pomocą funkcji atan2(float, float).

Liczysz delte wektorów położnia obu rur. Następnie podajesz je do funkcji

atan2(deltaVec.x, deltaVec.y)

Pamiętaj że ta funkcja zwraca kąt w radianach.
komentarz 17 maja 2017 przez Avernis Nałogowiec (27,400 p.)
Jak promień wykrywać kolizję w kole, tak zwykle to wiem, ale nie wiem jak to zrobić za pomocą funkcji unreala, i tylko nie wiem, czym w tym przypadku jest wektor. Wiem, że można coś przesunąć o dany wektor, ale czym jest w tym przypadku?
komentarz 17 maja 2017 przez Knayder Nałogowiec (37,640 p.)
Nie rozumiem praktycznie nic z tego co napisałeś. Napisz jakoś tak normalnie.
No i chyba nie musisz wszystkiego robić w oparciu o funkcję unreala.

Do sprawdzania odległości między wektorami znalazłem taką funkcję w dokumentacji:
https://docs.unrealengine.com/latest/INT/API/Runtime/Core/Math/FVector/Dist/index.html
Potem wystarczy tylko sprawdzić czy odległość ta, jest mniejsza niż suma promieni.

Podobne pytania

+1 głos
0 odpowiedzi 176 wizyt
pytanie zadane 8 sierpnia 2016 w C i C++ przez Macek Kolo Mądrala (5,480 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 187 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 347 wizyt
pytanie zadane 19 czerwca 2018 w Nasze projekty przez Marcin Ficek Obywatel (1,090 p.)

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...