• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

konfiguracja sfml w dev c++

Object Storage Arubacloud
0 głosów
814 wizyt
pytanie zadane 13 maja 2017 w C i C++ przez gianna_7 Nowicjusz (120 p.)
Nie mam bladego pojęcia jak skonfigurować bibliotekę sfml z devc++. Szukam od kllku tygodni tego i nic mi nie wychodzi. Czy ktoś może mi w tym pomóc?
komentarz 13 maja 2017 przez 10kw10 Pasjonat (22,880 p.)
Zainstaluj nowsze srodowisko
komentarz 13 maja 2017 przez gianna_7 Nowicjusz (120 p.)
Obstawiam że wina leży po mojej winie. Bardzo prawdopodobne że robię to ŹLE. A w internecie nie mogę znaleźć instrukcji, która była by dla mnie zrozumiała
komentarz 13 maja 2017 przez 10kw10 Pasjonat (22,880 p.)
Po co sie tak meczyc ? Instalacja Code Blocksa lub VS'a zajmie ci dluzo krocej niz szukanie jakiegos poradnika.
komentarz 13 maja 2017 przez gianna_7 Nowicjusz (120 p.)
code blocks mnie wkurza, na zajciach nie wszystko chcialo dzialac, a bylo dobrze napisane
komentarz 13 maja 2017 przez MetGang Nałogowiec (34,360 p.)
Skoro C::B Cię wkurza i nie potrafisz go skonfigurować to powodzenia z przestarzałym Dev C++, ale jak już chcesz z nim pracować to ogarnij jakiego kompilatora używa Dev (zapewne MinGW 4.9.2) i pobierz odpowiednią wersję SFMLa.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 14 maja 2017 przez chmod96 Obywatel (1,380 p.)

Dev C++ to środowisko już bez wsparcia. Sam kiedyś próbowałem tam zainstalować SFML, NIE DAŁO SIĘ sad 

Zainstalowałem w CodeBlocks działało, ale był problem z bibliotekami *.dll. Po tych przygodach dałem sobie spokój z SFML.

komentarz 14 maja 2017 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

(...) ale był problem z bibliotekami *.dll

W przypadku binarek dla C++'owych bibliotek wersje kompilatorów muszą się zgadzać. Dlatego najlepiej, jeśli to możliwe, bibliotekę skompilować samodzielnie u siebie.

komentarz 14 maja 2017 przez chmod96 Obywatel (1,380 p.)

no, tak jednak i z tym był problem, tak więc zaprzestałem się uczyć C++, SFML itp. laugh

0 głosów
odpowiedź 14 maja 2017 przez Arkadiusz Sikorski Pasjonat (20,160 p.)

Jeżeli chodzi o instalację, to darowałbym sobie Dev-C++. Code::Blocks też nie należy do wygodniejszych, jeżeli chodzi o instalację dodatkowych bibliotek. Tbh, najwygodniej byłoby Ci zainstalować SFMLa na linuxie (możesz zainstalować jakieś distro na swoim komputerze jako drugi system lub na maszynie wirtualnej). Wtedy instalacja (na przykładzie Debianie) SFMLa polegałaby tylko na wpisaniu poniższego polecenia w terminalu:

sudo apt-get install libsfml-dev

(źródło: https://www.sfml-dev.org/tutorials/2.0/start-linux.php )

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 641 wizyt
pytanie zadane 24 października 2017 w C i C++ przez noel1402 Użytkownik (630 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 477 wizyt
pytanie zadane 18 sierpnia 2015 w C i C++ przez TakIoKoder Bywalec (2,560 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,274 wizyt
pytanie zadane 31 maja 2015 w C i C++ przez Pan Kulomb Pasjonat (18,630 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...