• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czcionka - po instalacji w systemie zmienila sie na stronie www

Object Storage Arubacloud
0 głosów
206 wizyt
pytanie zadane 8 maja 2017 w HTML i CSS przez Haroy Użytkownik (550 p.)
Mam problem...

Na stronie używam czcionki Roboto - w róznych grubosciach

Po zainstalowaniu w Windows czcionki Roboto Thin powstal problem - wszystkie czcionki Roboto zostaly zamienione na roboto thin... nie tylko na mojej stronie, sprawdzilem tez na innej, reszta czcionek w porzadku, problem tylko z roboto ... Ok wiem ze pewnie moge zainstalowac pozostale czcionki roboto w systemie ale czy jest jakies obejscie - zabezpieczenie po stronie serwera ??

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 8 maja 2017 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)
Zainstalowałeś wyłącznie Roboto Thin? U mnie był straaszny problem z nią, jak zainstalowałem całą rodzinę Roboto YouTube zaczął jej używać jako głównej. Wystarczyło jednak odinstalować wszystkie czcionki Roboto, zresetować komputer i od nowe je zarzucić. Po ponownym resecie wszystko wróciło do normy.
komentarz 8 maja 2017 przez Haroy Użytkownik (550 p.)
Tzn ja wiem, ze to jest jakies rozwiazanie, ale chcilalbym aby moja strona byla zabezpieczona przed takimi sytuacjami, jak ktos odwiedzajacy moja strone zainstaluje roboto thin - aby nadal poprawnie sie wszystko wyswietlalo, inaczej pomysli ze poprostu slabo strona zaprojektowana, napewno nie wpadnie na pomysl ze to jego wina
komentarz 8 maja 2017 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)
Trudno powiedzieć, dlaczego się tak stało; możliwe, że przeglądarka chcąc ograniczyć ilość wysyłanych requestów bierze czcionkę z PC, jeżeli jest. Może być też tak, że wybrałeś tylko jedną wagę czcionki, a posiadając ją na komputerze przeglądarka ją zaimplementowała. Jeżeli przy dodawaniu czcionki(chociażby z Google Fonts) zaznaczysz odpowiednie wagi, dobrze zapodasz link do nich w kodzie strony i w CSS określisz wagę czcionki w danym elemencie, to jak dla mnie niemożliwym jest, aby załadowała się inna czcionka. Chyba, że zamiast dokładnej nazwy czcionki zapodajesz wyłącznie jej rodzinę(tj. monospace, fantasy, serif, sans-serif itd.).
komentarz 8 maja 2017 przez Haroy Użytkownik (550 p.)
Wrzucam całą rodzinę z Google fonts (zaznaczone wszystkie grubosci) ale przy podawaniu czcionki w stylach procz font-family okreslam zawsze font-weight
komentarz 8 maja 2017 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)
I strona nadal wyświetla się w ten sam sposób? Próbowałeś usuwać cache(w chrome: ctrl+F5)?
komentarz 9 maja 2017 przez Haroy Użytkownik (550 p.)
Tak, pewnie,  ctr+R i ctr+F5

Zauwazylem ze na innych stronach i to zaawansowanych tez jest ten problem, czyli to chyba problem jest w systemie lub przegladarce

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 1,316 wizyt
pytanie zadane 2 lutego 2019 w HTML i CSS przez GaryNJ Nowicjusz (240 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 300 wizyt
pytanie zadane 15 stycznia 2019 w HTML i CSS przez renegat Obywatel (1,020 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 111 wizyt
pytanie zadane 13 sierpnia 2020 w HTML i CSS przez Ferrow Początkujący (360 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,651 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...