• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Trelo jak stworzyc?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
304 wizyt
pytanie zadane 29 kwietnia 2017 w Nasze projekty przez Bartlomiej Bywalec (2,480 p.)
Witam chcialbym stworzyc taki projekt o oparciu angular2 i mam pytanie jakie technologie do tego bede musial wykorzystac? Czy w sieci znajde tutoriale by nauczyc sie rzeczy tych do stworzenia takiego projektu? Dam rade? Ile czasu by zeszlo do wyuczenia sie na tyle tych technologii by ja stworzyc? W 8miesiecy dam rade?? Wiem ze wiekszosc to sa glupie pytania ale prosze o odpowiedzi. Dziekuje.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 29 kwietnia 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
wybrane 1 maja 2017 przez Bartlomiej
 
Najlepsza

chcialbym stworzyc taki projekt o oparciu angular2 i mam pytanie jakie technologie do tego bede musial wykorzystac?

HTML5 + CSS3 + Angular 2 + backend z REST API...

Czy w sieci znajde tutoriale by nauczyc sie rzeczy tych do stworzenia takiego projektu?

Tak.

Dam rade?

Nie wiem. Jeśli sam będziesz tego chciał to tak.

Ile czasu by zeszlo do wyuczenia sie na tyle tych technologii by ja stworzyc?

Ja swój system CMS napisałem w 3 dni w Node.js... 3 dni wcześniej nie miałem w ogóle pojęcia o Node.js... A ile tobie zajmie? Nie wiem.

W 8miesiecy dam rade??

Przez 8 miesięcy to miałbym kilkanaście takich projektów i porządne portfolio...

komentarz 29 kwietnia 2017 przez Bartlomiej Bywalec (2,480 p.)
Q1 Backend z rest api czyli php+ ? Rest api jakie ? Czyli ?

 

Q2 Ok CMS napisales w 3 dni nie majac pojecia o tych technlogiach ale pojecie pewnie o javascript miales duze ktore przydalo Ci sie pozniej co nie?

 

 

Q3 a ajax w tym projekcie ? Bedzie potrzebne??
komentarz 29 kwietnia 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Q1 Backend z rest api czyli php+ ? Rest api jakie ? Czyli ?

REST API może być w czym chcesz... od Node.js poprzez PHP.

Q2 Ok CMS napisales w 3 dni nie majac pojecia o tych technlogiach ale pojecie pewnie o javascript miales duze ktore przydalo Ci sie pozniej co nie?

Podstawy JavaScript znam tylko.

Q3 a ajax w tym projekcie ? Bedzie potrzebne??

Tak, AJAXem łączysz się z backendem.

komentarz 30 kwietnia 2017 przez Bartlomiej Bywalec (2,480 p.)

Ok mam pytanie jak tworzone sa takie katalogi ktore przechowują karty ?? to tylko wszystko przez Frontend a jedynie validacja przy backendzie? Czyli tworze w CSS wyglad takiego folderu i zakoduję go w angular2 który przyjmie taski w sobie? (taski beda po stronie PHP i bede dostawal sie do nich przez AJAX?)

 

 

A tutaj jak przenosi się taska to jest angular2 czy w JS takie coś trzeba napisać? I później jak wygląda przeniesienie takiego taska przez angular2 który wyświetla przerzucam AJAX'em do innego folderu i sie tam zapisuje w php a wyswietla sie znow AJAX'em??

 

 

Wiem głupie lub nie zrozumiałe są te pytania ale chodzi o to, że potrzebuje zrozumieć mechanikę tego jak to się robi, teraz jestem zielony ten projekt będę chciał stworzyć w max 8miesięcy, wraz z wyuczeniem się potrzebnych technologii do tego których teraz jescze albo nie do konca zrozumiałem, albo nie mam pojęcia. Stąd głupie pytania, jeśli mógłbyś dokladnie to wytłumaczyć (maksymalnie dla zielonego) jak tylko się da jak działą tu mechanika naprawdę byłbym wdzięczny.

komentarz 1 maja 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Czyli tworze w CSS wyglad takiego folderu i zakoduję go w angular2 który przyjmie taski w sobie? (taski beda po stronie PHP i bede dostawal sie do nich przez AJAX?)

Tak, wygląd tworzysz w CSS (warstwa prezentacji), logika w JS / Angular. Jak dodasz nowy task to dodajesz go też od razu na serwerze do bazy danych AJAX-em.

A tutaj jak przenosi się taska to jest angular2 czy w JS takie coś trzeba napisać?

Nie wiem, może Angular ma jakieś gotowe moduły, ale raczej w JS. https://www.youtube.com/watch?v=dMQIVfY9hXc

I później jak wygląda przeniesienie takiego taska przez angular2 który wyświetla przerzucam AJAX'em do innego folderu i sie tam zapisuje w php a wyswietla sie znow AJAX'em??

Szczerze mówiąc sam nie wiem... ;)

Wiem głupie lub nie zrozumiałe są te pytania ale chodzi o to, że potrzebuje zrozumieć mechanikę tego jak to się robi

Nie są głupie. Każdy zadawał takie pytania na początku :)

Stąd głupie pytania, jeśli mógłbyś dokladnie to wytłumaczyć (maksymalnie dla zielonego) jak tylko się da jak działą tu mechanika naprawdę byłbym wdzięczny.

W sumie twoje pytania są od razu odpowiedzią. Mniej więcej ogarniasz mechanizm, tylko widzę, że tak dla pewności się pytasz. Nie jesteś taki zielony jak piszesz, więc jak dla zielonego nie będę odpowiadał na pytania :)

komentarz 1 maja 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Kiedyś zacząłem pisać coś w stylu Trello, ale nie ma backendu póki co. Może kiedyś do tego wrócę... Tu ściągniesz: https://www.sendspace.com/file/l0kkbj

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 402 wizyt
pytanie zadane 8 września 2017 w JavaScript przez Justyna Obywatel (1,210 p.)
+7 głosów
3 odpowiedzi 387 wizyt
+1 głos
0 odpowiedzi 102 wizyt
pytanie zadane 25 listopada 2016 w JavaScript przez maly93 Użytkownik (640 p.)

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...