• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Przekazywanie formularza w konstruktorze innego przez referencję

Object Storage Arubacloud
0 głosów
377 wizyt
pytanie zadane 30 maja 2015 w C i C++ przez Waszek Gaduła (4,130 p.)
Witajcie ponownie :)

Pisze aplikację, w której jednen formularz wywołuje drugi :) Drugi formularz ma modyfikować obiekt utworzony w pierwszym oraz po zakończeniu działań ma wywołać ten pierwszy. Dlatego, że chcę modyfikować obiekt, to przekazuję ten pierwszy formularz do drugiego i chcę go przekazać przez referencję, lecz wtedy wyskakuje błąd. Czy formularze wgl przekazuje się przez referencję? Czy jak go po prostu przekażę w konstruktorze normalnie ten formularz to druga formatka będzie mogła go zmodyfikować na stałe?

Dziękuję za pomoc! :)

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 30 maja 2015 przez niezalogowany
Ten człowiek zna odpowiedź na twoje pytanie ---> http://www.wrozbita-maciej.pl/

Problem w tym, że nie napisałeś o co ci chodzi. O jaką bibliotekę ci chodzi, jakie IDE, jakie błędy wyświetla kompilator, jakiś kod wypada wkleić...
komentarz 31 maja 2015 przez Waszek Gaduła (4,130 p.)
Tak wiem, przepraszam. Nic nie napisałem, mój błąd. Chodziło o C++ w Visual Studio 2013. Problem rozwiązany i tak :) Przekazałem po prostu dwa argumenty w koonstuktorze ;)
0 głosów
odpowiedź 31 maja 2015 przez niezalogowany
Nie przekazuj formularza, tylko obiekt, który chcesz zmodyfikować.
komentarz 31 maja 2015 przez Waszek Gaduła (4,130 p.)
Formularz też musiałem przekazać, bo potem muszę go spowrotem uaktywnić a ten wywołany usunąć :)
komentarz 31 maja 2015 przez niezalogowany
Pierwszy raz się spotykam z taką kombinacją, żeby formularz do formularza przekazywać. IMHO lepiej to zrobić tak:

1. Przekazujesz wartości obiektu, które chcesz zmodyfikować do drugiego formularza

2. Na drugiej formatce robisz dwa buttony OK i CANCEL

3. Obsługując zdarzenie onClick() na buttonie OK - zwracasz zmodyfikowane wartości do formatki, która tę drugą formatkę otworzyła, a w CANCEL po prostu zamykasz okno.

Nie zrobię Ci tego niestety w C++, bo ja .NETowiec jestem, ale jeśli Ci to pomoże to znajdę gdzieś stary projekt i pokażę Ci jak to w C# wygląda.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 7,450 wizyt
pytanie zadane 12 lutego 2017 w C i C++ przez Evelek Nałogowiec (28,960 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 332 wizyt
pytanie zadane 30 kwietnia 2018 w C i C++ przez Damian.W Początkujący (320 p.)

92,634 zapytań

141,505 odpowiedzi

319,883 komentarzy

62,015 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...