• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Przenoszenie klas do innego namespace - Visual Studio

Object Storage Arubacloud
0 głosów
236 wizyt
pytanie zadane 23 kwietnia 2017 w C# przez Lorax.pl Początkujący (260 p.)
Witam: Jak w Visual Studio stworzoną klase UserControl przenieść do innego namespace'u ? Np. z Gra do Gra.Menu? W zwykłej klasie wystarczy zmienić w kodzie namespace nad klasą, ale tutaj nawet jak zmieniam w tej wygenerowanej klasie namespace to automatycznie je cwaniaczek zmienia :/
komentarz 23 kwietnia 2017 przez Lorax.pl Początkujący (260 p.)
A przecież dzielenie na namespace'y to podstawa utrzymania porządku w kodzie ;-;

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 23 kwietnia 2017 przez Bartłomiej Łaski Mądrala (5,100 p.)
wybrane 25 kwietnia 2017 przez Lorax.pl
 
Najlepsza
Siemka Aplikacja WPF czy WinForm?? Pozdro :)
komentarz 23 kwietnia 2017 przez Lorax.pl Początkujący (260 p.)
Właśnie, zapomniałem :D - WPF
1
komentarz 24 kwietnia 2017 przez Bartłomiej Łaski Mądrala (5,100 p.)
No to tak, ustawiasz namespace w klasie jakie Cie interesuje np: Namespace.ViewModels.

Po czym ustawiasz w pliku XAML x:Class="Namespace.ViewModels.NazwaKlasy". I poźniej bedziesz musiał pokombinowac z local="clr-namespace:Namespace.ViewModels". Najlepiej najpierw na kartce rozpisz sobie jak chcesz by to wyglądało. Bo możesz sie zgubić w tym w pewnym momencie.

Sorry ze odpisuje dopiero dzisiaj, ale wczoraj uczyłem siedziałem nad aplikacja i tak mnie wsysneło ze nie wiem kiedy i spać trzeba było isc :P\

Pozdro
komentarz 25 kwietnia 2017 przez Lorax.pl Początkujący (260 p.)
Dzięki działa :) co prawda Szkoda to nie to co w innych środowiskach, że po prostu przeciągasz i zmienia wszystkie referencje, ale chodziło mi o tą możliwość dzięki :D
+1 głos
odpowiedź 23 kwietnia 2017 przez BlackMoon Obywatel (1,730 p.)

Chodzi Ci o to, że nie możesz UŻYWAĆ tej klasy, czy koniecznie chcesz ją przenieść do innego namespace?

Jeśli powiedzmy twoja class Klasa_1 znajduje się w namespace MojNamespace_1, ale chcesz jej użyć w innej przestrzeni nazw, np. namespace MojNamespace_2, to musisz dodać u góry using MojNamespace_1.

W ten sposób bawiąc się i kodując w klasach z przestrzeni MojNamespace_2 uzyskasz dostęp do wszystkich klas z MojNameSpace_1.

 

Mam nadzieję, że o to chodzi...  wink

komentarz 23 kwietnia 2017 przez Lorax.pl Początkujący (260 p.)
No, nie chcę używać klasy z innego namespace, tylko ją tam przenieść
1
komentarz 23 kwietnia 2017 przez BlackMoon Obywatel (1,730 p.)
W takim razie nie mam pojęcia.

Jedyne na co się natknąłem to Resharper

http://stackoverflow.com/questions/174193/visual-studio-is-there-a-move-class-to-different-namespace-refactoring

Może tu znajdziesz jakiś trop
komentarz 23 kwietnia 2017 przez Lorax.pl Początkujący (260 p.)
No Resharper właśnie zawiera tą funkcje ale niestety jest płatny i nie chce płacić dla nich za to 300 Euro za ROK :OO

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 172 wizyt
+1 głos
3 odpowiedzi 1,150 wizyt
pytanie zadane 21 sierpnia 2020 w C# przez Filip Sośnicki Nowicjusz (230 p.)

92,633 zapytań

141,503 odpowiedzi

319,883 komentarzy

62,015 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...