• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak poprawnie używać bazy danych mysql z android studio

Object Storage Arubacloud
+1 głos
1,345 wizyt
pytanie zadane 17 kwietnia 2017 w Android, Swift, Symbian przez imamthecpp Nowicjusz (130 p.)
Witam, mam do was takie pytanie, otóż pracuję nad aplikacją na androida, która będzie wykorzystywała bazę danych mySQL. W tym celu pobrałem serwer WAMP oraz utworzyłem przykładową bazę danych, następnie utworzyłem pliki php zawierające zapytania do bazy (dodawanie, pobieranie oraz aktualizacja danych).

Załóżmy, że chciałbym zrobić formularz rejestracji i logowania w androidzie. Oczywiście przy rejestracji powinienem pobrać dane od użytkownika z pól tekstowych i teraz pytanie, czy powinienem sprawdzać m.i. takie rzeczy jak, czy pola nie są puste (bo przecież nie chcemy aby dodało nam puste rekordy) albo czy email już istnieje w bazie (bo nie chcemy duplikatów) po stronie androida, czy przekazywać wpisane dane z aplikacji android do plików php, tam wykonać ich "obróbkę" pod tym kątem i odebrać wyniki?. Ogólnie chodzi mi o to, jaką funkcję tutaj pełnią pliki PHP, czy są jedynie po to aby zawierały zapytania a cała logika, praca na danych odbywa się w aplikacji, czy praca na danych odbywa się w plikach PHP a w androidzie wyświetlam tylko wyniki. Mam nadzieję, że zrozumieliście o co mi chodzi.

Dzięki za wasze odpowiedzi

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 17 kwietnia 2017 przez mtk3d Nałogowiec (46,690 p.)
Musisz zrobić API. Walidacja musi być po stronie PHP, bo ktoś może sie dostać do adresu pod którym są pliki php, z pominięciem aplikacji i musisz w jakiś sposób sprawdzać, czy użytownik został poprawnie zautoryzowany. Nie przechowuje się w aplikacj loginu i hasla, a co najwyżej token generowany przy logowaniu. Poczytaj i JSON API i JWT.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 717 wizyt
pytanie zadane 13 sierpnia 2017 w Java przez Spektral Początkujący (410 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 2,840 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 104 wizyt
pytanie zadane 30 lipca 2018 w Android, Swift, Symbian przez fipooo Bywalec (2,880 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,651 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...