• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Blowfish - deszyfrowanie w trybie ECB

Object Storage Arubacloud
0 głosów
117 wizyt
pytanie zadane 11 kwietnia 2017 w C# przez ziemjok Gaduła (4,160 p.)
zmienione kategorie 11 kwietnia 2017 przez Eryk Andrzejewski

Drodzy forumowicze, mam pewien problem i może pomożecie mi się z nim uporać. Piszę na projekt program do szyfrowania i deszyfrowania. Używał algorytmu "Blowfih" i biblioteki którą znalazłem "Bouncy Castle".

Na początku chce zaszyfrować klucz prywatny tym blowfishem w trybie ecb z użyciem skrótu hasła użytkownika, który jest robiony sha1.

 string tohash = encPassword.Text.ToString();
                var alg = new SHA1Managed();
                var bytes = Encoding.UTF8.GetBytes(tohash);
                var hash = alg.ComputeHash(bytes);

 

Następnie dokonuje szyfrowania blowfishem klucza prywatnego, za pomocą kodu znalezionego w necie:


                     BufferedBlockCipher Blowfish = new BufferedBlockCipher(new BlowfishEngine());
                     KeyParameter r3 = new KeyParameter(hash);
                     Blowfish.Init(false, r3);
                     byte[] inB = Encoding.UTF8.GetBytes(privateKey);

                     byte[] outB = new byte[Blowfish.GetOutputSize(inB.Length)];
                      Blowfish.ProcessBytes(inB, 0, inB.Length, outB, 0);                   
                     string something = BitConverter.ToString(outB).Replace("-", "");

W wyniku tego powstaje mi jakiś zaszyfrowany klucz, jednak nie wiem teraz jak napisać deszyfrator do powyższego, żeby zobaczyć czy klucz dobrze się zaszyfrował

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 419 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 556 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 1,056 wizyt
pytanie zadane 28 października 2018 w Algorytmy przez maxis27 Nowicjusz (200 p.)

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...