• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Laptop na studia do 4000

Object Storage Arubacloud
0 głosów
708 wizyt
pytanie zadane 8 kwietnia 2017 w Sprzęt komputerowy przez Eukill Początkujący (250 p.)
edycja 8 kwietnia 2017 przez Eukill

Cześć.

Niebawem najprawdopodobniej będę wybierał się na studia informatyczne, a że do tego czasu czeka mnie kilka dłuższych wyjazdów zastanawiam się nad zakupem laptopa już teraz. Ogólnie rzecz biorąc zależy mi na:

  • Przekątnej ekranu 13-14 cali (chcę, żeby sprzęt był w miarę mobilny, w domu raczej będę i tak korzystał z niego na zewnętrznym monitorze).
  • Matowej matrycy
  • Podświetlanej klawiaturze 
  • Dysku SSD (opcjonalnie z dodatkowym HDD na większą ilość danych, ale raczej i tak zakupię zewnętrzny).
  • Możliwie jak najdłuższym czasie pracy na baterii

Sprzęt ma służyć do nauki programowania, przeglądania internetu i amatorskiej grafiki. Grać też coś będę, ale w takie tytuły, które nie będą wymagać dedykowanej karty graficznej, 

Ogólnie rzecz biorąc zastanawiałem się nad czymś z serii latitude lub thinkpad, ale jest tego tak wiele, że mam już totalny mętlik w głowie. Do moich wymagań niemal doskonale wpasowuje Macbook (szczególnie ze względu na baterię, bo nie potrafię znaleźć żadnego porównywalnego pod tym kątem sprzętu, który ponadto sprostałby reszcie moich wymagań), ale szczerze mówiąc jestem cholernie przyzwyczajony do windy (choć epizod z linuxem też mam zaliczony) i nie wiem czy na dłuższą metę chciałbym ładować się w coś nowego, zresztą nie wiem na ile sam system by mi w praktyce pozwolił.

Także, proszę Was o pomoc, z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :).

PS budżet oczywiście nie musi być wykorzystany na styk, od 2500 myślę, że też dostanę coś dobrego, więc i na takie propozycje jestem otwarty.

 

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 8 kwietnia 2017 przez FxJerzy Stary wyjadacz (12,460 p.)
wybrane 9 kwietnia 2017 przez Eukill
 
Najlepsza
komentarz 9 kwietnia 2017 przez Eukill Początkujący (250 p.)
Dzięki, w sumie naprawdę mi odpowiada, zapiszę go sobie :).
komentarz 9 kwietnia 2017 przez Eukill Początkujący (250 p.)
Swoją drogą, jest w nim podświetlenie klawiatury? Tak jak pisałem, dużo pracuje w nocy i byłby to całkiem ciekawy bajer, a nic o tym w opisie nie widzę.
komentarz 9 kwietnia 2017 przez FxJerzy Stary wyjadacz (12,460 p.)
+2 głosów
odpowiedź 8 kwietnia 2017 przez RobertGardzinski Bywalec (2,460 p.)
Patrząc na Twoje wymagania mógłbym polecić Ci kupić jakiegoś laptopa do ok. 3500 z dyskiem HDD, a osobno dokupić SSD np. GoodRam Iridium Pro 240GB i kieszeń na dysk HDD, żeby zastąpić napęd CD w laptopie. Wtedy masz pewność, że posiadasz dysk SSD dobrej jakości. Seryjnie nie wiem jakie pakują dyski SSD do laptopów. Możliwie najdłuższy czas pracy na baterii zapewnią Ci laptopy z Intelem na pokładzie z dopiskiem U. Kolega posiada i chwali. Co do grafiki to w laptopach działa to tak, że przy normalnym użytkowaniu komputer pracuje na zintegrowanej grafice, a dopiero na życzenie użytkownika bądź jak nie będzie wyrabiał przełączy się na układ dedykowany. Takie manewry dobrze wychodzą przy układach nVidii, w AMD słyszałem że kuleje ta technologia, ale może już naprawili. Konkretnego modelu Tobie nie podam.
komentarz 9 kwietnia 2017 przez Eukill Początkujący (250 p.)
Dzięki, nie wiedziałem o tym dopisku U, na pewno mi się przyda :).

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 358 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 443 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 711 wizyt
pytanie zadane 8 lutego 2022 w Sprzęt komputerowy przez hubert_19 Nowicjusz (120 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...