• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Div na całą strone

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,459 wizyt
pytanie zadane 28 maja 2015 w HTML i CSS przez aspoka Mądrala (5,290 p.)
Witam, robie serwis internetowy składający się z kilku stron.

Ogólnie wygląda to tak, że mam niruchomy panel u góry, pod spodem div conteiner. Div conteiner ma 1000  px szerokości a wysokość ma być mimimalnie na cały ekran. Nie zależnie od rozdzieczości. Jak to zrobić?

3 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 28 maja 2015 przez ssnake Obywatel (1,860 p.)
.container{
  min-height: 100vh;
}

 

komentarz 29 maja 2015 przez aspoka Mądrala (5,290 p.)
Ok, jakoś sobie z tym poradziłem :D, dzięki za wszystkie rady, całego godu nie będe umieszczać gdyż w tj chwili ma on 40 linijek oraz jeste to strona firmy.
komentarz 29 maja 2015 przez Hubert Murawski Stary wyjadacz (11,990 p.)
I jaki był błąd?
komentarz 29 maja 2015 przez aspoka Mądrala (5,290 p.)
W sumie ciężko stwierdzić, dużo kombinowałem i nawet nie pamiętam jaki był kod zanim udało mi się to naprawić. Ale ogólnie chodziło o to że body jest elemntem blokowym i trzeba było najpierw je rozciągnąć na cały ekran.

Edit:: No i górna nieruchoma belka trochę w tym przeszkadzała
komentarz 29 maja 2015 przez Hubert Murawski Stary wyjadacz (11,990 p.)

czyli to co pisałem? position absolute dla container{ ? ;)

komentarz 29 maja 2015 przez aspoka Mądrala (5,290 p.)
nie do końca, positin absolut miał div który był nad container, przez co nie mogłem rozciągnąć diva conteiner na 100% strony
+1 głos
odpowiedź 28 maja 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Może dodaj w css takie coś:

.container{
min-height: 100%;
}

Zakładam, że containter jest klasą, jeśli nie to zamień .container na #container

 

komentarz 28 maja 2015 przez aspoka Mądrala (5,290 p.)
Dałem coś takiego i nie działa, prubowałem również dać body i html 100% bo wyczytałem, że są to elementy blokowe.
komentarz 28 maja 2015 przez aspoka Mądrala (5,290 p.)
Rozumiem, że jeśli body ma 100% wyskości ekranu to jeźeli w divie conteiner zapiszę min-height 100% to będzie mieć on tylko wysokość ekranu?
+1 głos
odpowiedź 29 maja 2015 przez testerius Pasjonat (23,960 p.)
Jedno z możliwych rozwiązań: http://codepen.io/anon/pen/jPyMBK
komentarz 29 maja 2015 przez aspoka Mądrala (5,290 p.)
To rozwiązanie było by dobre, gdyby nie to, że mam nieruchomą belkę na górze która trochę mi to psuje, nie mniej jakoś mi się to udało, dzięki.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 8,864 wizyt
pytanie zadane 8 października 2017 w HTML i CSS przez faq1238 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 628 wizyt
pytanie zadane 13 kwietnia 2017 w HTML i CSS przez Skimax Początkujący (270 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,086 wizyt

92,634 zapytań

141,505 odpowiedzi

319,883 komentarzy

62,015 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...