• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Dodawanie unikatowych rekordów tablicy wielowymiarowej.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
265 wizyt
pytanie zadane 5 kwietnia 2017 w JavaScript przez mowmiheniek Stary wyjadacz (11,900 p.)
zamknięte 6 kwietnia 2017 przez mowmiheniek
Witam w ten piękny dzień!

Mam pytanie o działanie mojego programu, który losuje z gotowej tablicy wielowymiarowej rekordy i zapisuje w nowej. Program sprawdza czy dany rekord już jest w tablicy, jeżeli tak ponownie losuje nowy.

http://codepen.io/Just__Adrian/pen/wJZmxa?editors=1111

Problem jest taki, że na przeglądarkowej konsoli dwa ostatnie rekordy są takie same. Na codepen wyrzuca circular obiect Array.

Co prawda mam już lepsze rozwiązanie na to losowanie, ale jestem ciekawy o co tutaj chodzi.

Dzięki
komentarz zamknięcia: Set działa dobrze

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 5 kwietnia 2017 przez Fenix Nałogowiec (26,750 p.)
wybrane 5 kwietnia 2017 przez mowmiheniek
 
Najlepsza

Poczytaj o SET, może przechowywać tylko unikalne wartości.

komentarz 5 kwietnia 2017 przez Patryk Rafał Bywalec (2,700 p.)
jednakże na początku drogi warto spróbować napisać samemu
komentarz 5 kwietnia 2017 przez Fenix Nałogowiec (26,750 p.)
To jest tylko Twoja opinia. Moja jest taka że warto rozumieć jak rzeczy działają, ale czy pisać implementacje każdego napotkanego problemu w sposób z którego sie raczej nie bedzie korzystało, oraz prawdopodobnie bedzie to bardzo słabe rozwiązanie. Po co? Każdy ma ograniczony czas, i najlepiej starać sie go maksymalizować na swoją korzyść.
komentarz 5 kwietnia 2017 przez mowmiheniek Stary wyjadacz (11,900 p.)
Dzięki, działa super. Że też się nigdzie na nią wcześniej nie natknąłem.
+1 głos
odpowiedź 5 kwietnia 2017 przez Patryk Rafał Bywalec (2,700 p.)
Ja bym zrobił nową metodę typu boolean  i sprawdzał czy liczba już wystapiła i zwracał odpowiednio true lub false i w zależności od wartości którą zwróci metoda wstawiał bądź ponawiał szukał nowego elementu spełniającego kryterium.

Polecam też wziąć kartkę i długopis i pochylić się nad problemem, tak jak kiedyś mi poradzono i zaco teraż dziękuje serdecznie.
komentarz 5 kwietnia 2017 przez mowmiheniek Stary wyjadacz (11,900 p.)
Twoja metoda działa na tej samej zasadzie co mój pomysł. Tylko mój dodaje pierwszy wpis, ponieważ tablica jest pusta, a później w pętli for sprawdzam każdą parę liczb w nowej tablicy i jeżeli jej nie ma to oddaję do nowej tablicy.

Mam trochę inny pomysł. Ponieważ w tablicy wielowymiarowej są unikalne wpisy, to wylosuję 4 unikalne liczby, które będą mi służyć jako indeksy do tej wielowymiarowej tablicy.
komentarz 5 kwietnia 2017 przez Patryk Rafał Bywalec (2,700 p.)
polecam stosować zasade jednej odpowiedzialności mianowicie jedna metoda odpowiada jednemu zadaniu, gdyż łatwiej będzie się zrozumieć paradygmant programowania obiektowego
komentarz 5 kwietnia 2017 przez mowmiheniek Stary wyjadacz (11,900 p.)
Dziękuję za pomoc. Zastanawiam się czy warto tak rozbijać i tak już prostą metodę? Pozdrawiam.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 784 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 514 wizyt
pytanie zadane 10 września 2019 w JavaScript przez Michał Kołomański Nowicjusz (210 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...