• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Brak możliwości otworzenia programu stworzonego w C++ Builder 6 na innym komputerze.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,690 wizyt
pytanie zadane 28 maja 2015 w C i C++ przez LOLFACE Nowicjusz (120 p.)
Napisałem program Kółko krzyżyk jako dodatkową pracę z informatyki, za pomocą C++ Builder 6, mam również zainstalowany na komputerze Code Blocks. Nie wiem co się stało, ale gdy zaniosłem na pen-drive mój projekt (cały folder z tym projektem) i otworzyłem go na szkolnym komputerze wyskoczył błąd, że nie odnaleziono "vcl" czy jakoś tak. Co powinienem zrobić, aby móc uruchomić aplikację na innym komputerze. Próbowałem również na komputerze mojej siostry i wychodziło dokładnie to samo.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 28 maja 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)

Cytat ze strony: http://edu.i-lo.tarnow.pl/inf/utils/012_2012/0500.php

Programy normalnie utworzone w środowisku Borland C++ Builder wykorzystują biblioteki DLL, które to środowisko zainstalowało w systemie. Zaletą takiego rozwiązania jest dosyć krótki kod programu - kilkadziesiąt kilobajtów. Niestety, jeśli zechcesz przesłać komuś gotowy program, a ten ktoś nie będzie miał zainstalowanego środowiska Borland C++ Builder, to program po prostu się nie uruchomi, zgłaszając przy starcie brak bibliotek DLL. Na szczęście istnieje proste rozwiązanie tego problemu:

  1. Wybierz z menu opcję Project/Options.
  2. Przejdź na zakładkę Packages. Wyczyść na dole okienka opcję Build with runtime packages. Włącz opcję Default.
  3. Przejdź na zakładkę Linker. Wyczyść opcję Use dynamic RTL.
komentarz 28 maja 2015 przez LOLFACE Nowicjusz (120 p.)

Jeszcze takie pytanie, czy system operacyjny, na którym program był napisany (wszystko zgodnie z odc 9 kursu Obiektowego C++), powinien być taki sam jak system komputera, na którym chcę się uuchomić aplikacje? Zrobiłem wszystko tak jak w instrukcji którą podałeś. Dla informacji to program był napisany na Win7 a screen poniżej na Win8.

komentarz 28 maja 2015 przez jeremus Maniak (59,720 p.)
po prostu brak bibliotek w exe

skompiluj z zaleceniami podanymi przez Krecika.

Będzie działac na win8

Podobne pytania

–1 głos
1 odpowiedź 271 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 141 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 277 wizyt

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...