• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Laptop do 1500zł

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
149 wizyt
pytanie zadane 29 marca 2017 w Sprzęt komputerowy przez Pers Nowicjusz (230 p.)
Witam, szukam laptopa do pracy w biurze. Laptop ma służyć głównie do celów e-commerce, w cenie do 1000-1500zł. Będzie na nim tworzona grafika (nie jakoś profesjonalnie) być może będą montowane proste filmy. Najważniejsza jest wydajność, aby była możliwa swobodna praca na wielu kartach w przeglądarce z facebookiem, narzędziami google itp. i w tle mogła lecieć jakaś muzyka oraz być otwarta poczta i chat podpięty pod stronę. Najlepiej, aby ekran miał przynajmniej 15,6 cali i miał dysk SSD. Czytając wątek na tym forum, zastanawiam się nad laptopem Lenovo T520 z dyskiem 240GB SSD po leasingu. Jak uważacie, czy będzie to najlepszy wybór?
komentarz 29 marca 2017 przez Mateusz Analityk Stary wyjadacz (13,710 p.)
Lantitude E6430 z procesorem core I7-3720Qm i RAM 8GB, grafika NVS 5200M 1GB, ekran 15'', dysk SSD trzeba dokupić oddzielnie/ 1200zł

A do pracy z filmem i obróbką grafiki blender, nuke polecam zdecydowanie PC, bo się tak nie grzeje jak laptop (też trzeba pamiętać o serwisie czyli smarowaniu styków pastą)
komentarz 30 marca 2017 przez Pers Nowicjusz (230 p.)
edycja 30 marca 2017 przez Pers
Lantitude E6430 widziałem tylko z ekranem 14'', a to dla mnie za mało. A co powiesz o Dell Latitude E5530 i5-3210M 4x2,5 GHz, ekran 15,6'' który z dyskiem 240gb SSD kosztuje 1500zł?

Co do obróbki grafiki, to laptop nie ma służyć do wykonywania super profesjonalnej grafiki, do tego celu wystarcza mi gimp. Wspominam o tym jedynie, aby podczas prac nad grafiką typu banner reklamowy w wysokiej rozdzielczości chodził płynnie ;).
komentarz 30 marca 2017 przez Mateusz Analityk Stary wyjadacz (13,710 p.)
To jest starszy model i słabszy procesor. Możliwe że ja mam 14'... Szukaj laptopa w tej cenie z procesorem core i7 xxxx 4 rdzenie, 8 wątków (tylko byś przypadkiem się nie nadział, że ktoś podaje ilość wątków zamiast ilości rdzeni (4 rdzenie mają najlepsze laptopy i nie ma lepszych procesorów), ale ważne jest by to było core i7, im nowszy tym lepiej 3,4,5,6,7 generacja, będzie coś 6 cahe jak 8 cahe w tej cenie z kartą graficzną to kupuj i na pewno nie przepłacisz. Jest tak że firmy odsprzedają stare komputery (bo licencja windowsa się kończy) dellowi który je odnawia, a dell potem upycha je po dużo niższych cenach z najtańszym windowsem. Zawsze możesz podłączyć sobie monitor dodatkowy jeśli potrzebujesz większy ekran, gdzieś z boku także bym tak nie ustawiał sztywno parametrów ekranu, jak najtaniej i jak najszybciej. Jak znajdziesz coś ciekawego to daj znać.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

+4 głosów
3 odpowiedzi 663 wizyt
pytanie zadane 25 czerwca 2016 w Sprzęt komputerowy przez programer Obywatel (1,190 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 185 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 157 wizyt
pytanie zadane 8 stycznia 2020 w Sprzęt komputerowy przez Krst0 Obywatel (1,340 p.)

92,840 zapytań

141,781 odpowiedzi

320,856 komentarzy

62,172 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...