• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Podejmowanie decyzji na temat problemu który ma kilka rozwiązań

Object Storage Arubacloud
0 głosów
118 wizyt
pytanie zadane 25 marca 2017 w C i C++ przez kevin Mądrala (5,010 p.)
Witam!

Nie jestem zaawansowanym programistą, martwi mnie coś co mogę zrobić na kilka rzeczy. Najgorsza jest jeżeli nie znam konsekwencji. Dla przykładu zwykły pasek nawigacyjny mogę zrobić na div'ach i liście ul, pytanie jaką robi mi to różnicę ? Albo, style CSS... opakuję taki pasek w <nav>...</nav> i dam styl nav input {...} albo bezpośrednio .dlaInput które wybrać ? Takie problemy sprawiają mi ból głowy na tym się zawsze zatrzymuję i podjęcie takich decyzji sprawia mi problemy. Chcę wszystko "dopicować" i chyba szukam dziury w całym. Jak sobie z czymś takim radzić ?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 25 marca 2017 przez Codeboy Stary wyjadacz (12,120 p.)

To raczej nie jest szukanie dziury w całym. To co chcesz robić to stosować po prostu dobre praktyki :) I to jest ważna i pozytywna cecha, wręcz pożądana ;) Najgorsze co można robić to pisać "tak, aby tylko działało". Zacznij się edukować na temat "dobrych praktyk" w danej technologii i nie będziesz miał takich dylematów.

Jeśli chodzi o tworzenie stron to googluj takie terminy jak:

  • dobre praktyki
  • semantyka
  • dostępność

A tu masz blog maniaka na ten temat :D
tutorials.comandeer.pl
 

komentarz 25 marca 2017 przez kevin Mądrala (5,010 p.)
Ale co mam sobie pomyśleć jak z jednej strony czytam że taki zwykły pasek lepiej zrobić na div'ie a z drugiej na liście ? :)
komentarz 25 marca 2017 przez Codeboy Stary wyjadacz (12,120 p.)

nie wiem gdzie Ci piszą, żeby robić nawigację na divach :O, od razu zmień to źródło ;)
Do "pasków nawigacyjnych" służy znacznik nav oraz strukturę buduję się za pomocą list.

tutorials.comandeer.pl/html5-blog.html#naglowek-i-nawigacja

komentarz 25 marca 2017 przez kevin Mądrala (5,010 p.)
To teraz pytanie które sam sobie często zadaję: Dlaczego na listach a nie div'ach ? Bo tak nakazuje standard ?
komentarz 25 marca 2017 przez Codeboy Stary wyjadacz (12,120 p.)

Ze względu na semantykę i dostępność. Zapoznaj się z tymi terminami ;)

komentarz 25 marca 2017 przez kevin Mądrala (5,010 p.)
"dostępność" ? semantyki to ja właśnie poszukuję, na podanej wcześniej stronie znajdę wszystko to co najważniejsze ?
komentarz 25 marca 2017 przez Codeboy Stary wyjadacz (12,120 p.)
Może nie wszystko, ale wiele. Googluj - to jest najważniejsza umiejętność ;)
komentarz 25 marca 2017 przez kevin Mądrala (5,010 p.)
edycja 25 marca 2017 przez kevin
Tylko co jak znowu trafie na stronę z paskiem nawigacyjnym na div'ie ?

I styl dla nav też ustawiam ? margin width itp ?
komentarz 25 marca 2017 przez Codeboy Stary wyjadacz (12,120 p.)
To już będziesz wiedział, że jest to niezbyt dobra praktyka ;)

PS: Ja bym nadał klasę dla nav i z jej pomocą nadawał style.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 432 wizyt
pytanie zadane 24 września 2016 w HTML i CSS przez Dmitrzak Dawid Użytkownik (680 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 120 wizyt
pytanie zadane 18 czerwca 2018 w HTML i CSS przez MakaBresk Obywatel (1,060 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 149 wizyt

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...