• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Co trzeba mieć na stronie front ned

Object Storage Arubacloud
0 głosów
237 wizyt
pytanie zadane 19 marca 2017 w JavaScript przez FYLYPOS94 Nowicjusz (180 p.)
Siema mam pytanie. Mam do zrobienia strone internetową w Angularze w której będą znajdować się zawodnicy olimpiński, wynki, możliwość ich edytowania, dodawania nowych itp, zadanie jest całe we front-endzie. A więc nei powinno tu nic być z back endu. Dostałem też plik z kodem do API dla poszczególnych interakcji (rejestracja, sprawdzanie zawodnika, sprawdzanie klubu itp) ale nic nie jest konkretnie napisane co z tym zrobić. Cała strona wiadomo, HTML, CSS, JS, Angular, dodam też Bootstrap. Lecz mam pytanie co z tą stroną od API? Mam to zrobić w JSON? nigdy nie robiłem tego typu rzeczy, jak zrobić aby to ze sobą współgrało? Czy może php lub node.js ? Ale to zadanie, gdy mi je podano miało być bez backendu.

Prosze o wskazówki ; )

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 20 marca 2017 przez Comandeer Guru (602,330 p.)

Można emulować backend przez Service Worker + IndexedDB albo biedniej przez Local Storage + mocki dla $.http.

0 głosów
odpowiedź 20 marca 2017 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)

LINK tu masz pokazane jak za pomocą JS (jquery) pobrać dane z serwera, na podstawie tych danych możesz sie pobawić w sprawdzanie zawodników, klubów, jakieś sortowanie, filtrowanie itd. Problemem może być rejestracją, bo jak wysłać te dane? Pamiętajmy że do JS użytkownik ma w pełni dostęp, wątpię żeby za pomocą kodu który widzi każdy, można było dodawać jakieś dane do bazy danych.
Może jest taka możliwość, będąca bardziej ciekawostką.

0 głosów
odpowiedź 20 marca 2017 przez Assasz Nałogowiec (30,460 p.)
Prawie wszystko, co podałeś dotyczy backendu.
komentarz 20 marca 2017 przez FYLYPOS94 Nowicjusz (180 p.)
Wydaje mi się że ten backend ma być zrobiony za pomocą szablonu, mam plik z metodami get i post, co ma się wyświetlić i jakie dane trafić na stronę. Tak jak mi powiedziano, projekt jest do frontendu a więc pewnie tak musi być. Jest jakiś pomysł? W internecie znalazłem info żeby wrzucić to do pliku JSON i z niego odczytywać dane ale nie weim, zielony jestem w tym a termin mnie goni ...
0 głosów
odpowiedź 20 marca 2017 przez zgrybus Pasjonat (24,860 p.)
"..zawodnicy olimpiński, wynki, możliwość ich edytowania, dodawania nowych itp,.." <- przecież to jest backend :P

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 119 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 296 wizyt
pytanie zadane 6 maja 2018 w Java przez LockeLamora Użytkownik (740 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 187 wizyt

92,620 zapytań

141,474 odpowiedzi

319,816 komentarzy

62,005 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...