• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wycentrowanie <div>

Object Storage Arubacloud
0 głosów
582 wizyt
pytanie zadane 19 marca 2017 w C i C++ przez Alcomats Użytkownik (580 p.)

Witam mam następujące pytanie.

Jestem aktualnie po 2 kursie HTML I CSS. Mam pytanie co do mojego MENU ponieważ chciałbym wycentrować divy znajdujace sie w głowym divie MENU. Czyli NEWS,MENS itp. maja byc wycentrowane w divie MENU. Nie mam pojęcia jaką komende tutaj użyć i czy w pliku HTML czy CSS. Wydaje mi sie, że to będzie komenda typu INLINE przed wszystkim divami lecz nie wiem jaka.

Tutaj screenshot strony :

a tutaj wycinek html oraz css:

 

 

 

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 19 marca 2017 przez jaca121212 Nałogowiec (40,760 p.)

Na początku powinieneś się zapoznać z faq,

następnie już ci koleżanka  Noemi podpowiedziała abyś zapoznał się  z nav ul li 

Jeśli chciałbyś tworzyć strony RWD   proponuje zapoznać się z media queries

Przykładowe menu.

komentarz 19 marca 2017 przez Alcomats Użytkownik (580 p.)
Za szybko chciałem działać :D Dzięki za odpowiedź, zabieram się właśnie do odc.3 .
0 głosów
odpowiedź 19 marca 2017 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)
mogłoby pomóc np margin: 0 auto; ale tak to sobie można tylko strzelać :P
komentarz 19 marca 2017 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)
dobra, ja jakieś głupoty dzisiaj piszę...nie czytać mnie
komentarz 19 marca 2017 przez Alcomats Użytkownik (580 p.)
Noemi próbowałem z właściwością margin:auto; nic się nie dzieje niestety :) Ale dzięki za odpowiedź!
komentarz 19 marca 2017 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)
dobra robię drugie podejście do udzielenia odpowiedzi :P po pierwsze jak robisz takie listy w menu to użyj do tego listy ul, a w środku każdy element powinien być li i jak dodasz do ul text-align: center; to wyśrodkuje to jej zawartość ;)

tu masz przykład: http://codepen.io/noeemi/pen/bqazaG
komentarz 19 marca 2017 przez Alcomats Użytkownik (580 p.)
nie używałem jeszcze nigdy listy bo nie było tego w tych odcinkach które przerobiłem :) Jeśli jest to jedyny sposób to lece do następnych odcinków:)
komentarz 19 marca 2017 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)
no dobrze, to tak już na przyszłość napisałam ;) w odcinku 3 CSS będzie taka lista i menu wyśrodkowane
komentarz 19 marca 2017 przez Alcomats Użytkownik (580 p.)
ok dzięki Klaudia !
komentarz 19 marca 2017 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)
proszę ;)
0 głosów
odpowiedź 19 marca 2017 przez vegettossj4 Początkujący (480 p.)

Polecam przeczytać coś o flex-boxie. Moim osobistym zdaniem menu powinno robić się w następujący sposób:

 

<nav>
    <ul>
       <li><a>HALO</a></li>
       <li><a>HALO2</a></li>
        <li><a>HALO3</a></li>
    </ul>
</nav>

wysrodkowanie można zrobić w następujący sposób:

http://codepen.io/damian127b/pen/aJExYd

1
komentarz 19 marca 2017 przez Alcomats Użytkownik (580 p.)

Dzięki za pomoc  vegettossj4! Jeszcze jestem zielony jeśli chodzi o te znaczniki :) Odezwe się jak nadrobie temat - pewnie jutro :) 

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 578 wizyt
pytanie zadane 10 września 2018 w HTML i CSS przez domi10052 Obywatel (1,180 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 126 wizyt
pytanie zadane 12 kwietnia 2023 w HTML i CSS przez Muss Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 232 wizyt
pytanie zadane 6 grudnia 2020 w HTML i CSS przez michalMonster Początkujący (390 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...