• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

System referencji - sieć pokoi i drzwi

Object Storage Arubacloud
+1 głos
145 wizyt
pytanie zadane 15 marca 2017 w C# przez aPieter Nowicjusz (150 p.)
Witam,

Mam program, w którym mam kilka obiektów klasy Pokój i kilka obiektów klasy Drzwi.

Chciałbym utworzyć jakiś sensowny system referencji między nimi, aby móc wykonywać dwie rzeczy:

1) Funkcja wymieniająca wartość zmiennej oxygen między wszystkimi pokojami, które są połączone drzwiami, tak aby doprowadzić do równowagi symulowanego tlenu.

2) Funkcja, która znajdzie najkrótszą drogę z pokoju a, do pokoju b, jeśli taka istnieje.

Ja zrobiłem to w ten sposób, że każdy obiekt drzwi przechowuje referencje do dwóch pokoi, które łączy. Rozwiązanie ok do pierwszego problemu, ale tragiczne w przypadku drugiej funkcji(powstaje problem komiwojażera, złożoność silniowa algorytmu). Jak zrobić to mądrzej?
komentarz 16 marca 2017 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Strasznie ciekawy pomysł na program zahaczający o wiele algorytmów. Zostałem zainspirowany yes

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 16 marca 2017 przez maciej.tokarz Nałogowiec (27,280 p.)
Witaj,

na pierwszy rzut oka wydaje się, że aby znaleźć najkrótszą drogę, to potrzebne by były wymiary tych pokoi, a zapewne dodatkowo zorientowanie drzwi na poszczególnych ścianach, w taki sposób, aby móc uzyskiwać/obliczać odległości między nimi. Idąc dalej skoro obliczasz wypełnianie gazem pomieszczeń to potrzebna była by ich objętość, a dodatkowo pewnie wymiary drzwi które zapewniają określony przepływ w zależności od rozmiaru.

M.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 544 wizyt
pytanie zadane 1 kwietnia 2020 w C# przez Janczalk Nowicjusz (220 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 514 wizyt
pytanie zadane 9 maja 2017 w C# przez BlackMoon Obywatel (1,730 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 295 wizyt
pytanie zadane 17 listopada 2020 w Matematyka, fizyka, logika przez Kaiya Nowicjusz (130 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...